termin spotkana organizacyjnego podam pózniej

termin rozpoczęcia po uzgodnieniu z Dr Jazienickim

więcej informacji w regulaminie lub na priv.

Regulamin X edycji NLPN

1. Zgłoszenie drużynDrużyny zgłaszają się do rozgrywek w ustalonym przez organizatora terminie ,akceptując niniejszy regulamin i wpłacając z góry kwotę„ wpisowego” oraz kaucję, dostarczając listę zawodników z podpisami.( wszystkie wyżej wymienione rzeczy winny być dostarczone na spotkanie organizacyjne) Nie stawieni się na spotkanie organizacyjne jest równoznaczne z rezygnacją z rozgrywek lub nie dopuszczeniem do pierwszej kolejki rozgrywek)

2. Rozgrywki prowadzone są zgodnie z przepisami gry w piłkę nożną FIFA , systemem „każdy z każdym”.A) Mecze odbywają się według opracowanego przez organizatora terminarza rozgrywek.B) Zawody sędziowane są przez sędziego wskazanego przez organizatora.C) Gra toczy się pomiędzy dwoma drużynami w składach 6 zawodników (w tym bramkarz). Grę może rozpocząć drużyna licząca minimalnie 5 uprawnionych zawodników, mecz zostaje przerwany ( walkower), gdy na polu gry pozostanie mniej niż 4 zawodników jednej z drużyn.D) Mecze punktowane są:Za zwycięstwo -3 punkty, remis -1 punkt, i za przegraną 0 punktów. Za walkower na drużynie przeciwnej, drużyna otrzymuje 3 punkty i trzy bramki strzelone.O kolejności zajętych miejsc w tabeli decyduje:- większa Ilość zdobytych punktów.- wynik bezpośredniego spotkania dwóch drużyn.- korzystniejszy stosunek bramek.- liczba zdobytych bramek.W przypadku większej liczby drużyn z tą samą ilością punktów o kolejności decyduje „mała tabela” między zainteresowanymi drużynami.Po wycofaniu się drużyny przed rozegraniem połowy meczów, jej punkty zostają anulowane. Jeżeli drużyna wycofa się później to w kolejnych meczach otrzymuje walkower.E) Czas gry w jednym meczu trwa 2 x 17 min. z 2 minutową przerwą między połowami.( lub inny w zależności od liczby zgłoszonych drużyn)F) Czas gry w jednej połowie jest mierzony bez przerwy, jedynie na wyraźne życzenie sędziego głównego, w czasie przerwy technicznej i innych w sytuacjach uzasadnionych może być wstrzymany.Wznowienie gry zrzutu wolnego może odbyć się nieruchomą piłką, z miejsca wskazanego przez sędziego.Wznowienie gry z autu (po przekroczeniu przez piłkę linii bocznej ) winno następować z miejsca wskazanego przez sędziego - piłka na linii bocznej (lub minimalnie za nią). Wznowienie gry przez bramkarza (po wyjściu piłki po za linię końcową) tylko ręką poza polekarne do połowy boiska ( odegranie piłki głową do bramkarza uznawane jest jako niedozwolone karane rzutem wolnym pośrednim).W czasie gry bramkarz wprowadza piłkę w dowolny sposób. Nieprawidłowe wznawianie gry,karane będzie rzutem wolnym pośrednim dla drużyny przeciwnej.G) Zmiany dokonywane są systemem tzw. hokejowym (w dowolnym czasie gry dowolna ilość zawodników) w strefie zmian ( w okolicach środka boiska) przyza chowaniu zasady , że na boisku może przebywać maksymalnie 6 zawodników z bramkarzem.

3. DrużynyA) Kierownik może zgłosić do rozgrywek 15 zawodników urodzonych przed 31 grudnia 1988r którzy nie są zgłoszeni do rozgrywek ligowych wyższych niż B klasa(nie obejmuje zawodników którzy ukończyli 40 rok życia Do gry w danym meczu uprawnionych 15 zawodników z aktualnej listy. Świadome ukrywanie braku uprawnienia zawodnika do gry karę walkowera za mecze w których on występował.dotyczy również zawodników gra jących w innych ligach niz polska.B) Zawodnicy powinni posiadać jednakowe koszulki C) Drużyna gospodarza meczu musi zmienić stroje w przypadku jednakowych koszulek dwóch drużyn lub zaopatrzyć się w „narzutki” (decyzję podejmuje sędzia zawodów).D) Zawodnicypowinni posiadać odpowiednie obuwie(sędziowie obligatoryjnie sprawdzająobuwie, zawodnicy nie będą dopuszczeni do gry w nieodpowiednim obuwiu zakaz gryw korkach, lankach)E) w pierwszej rundzie rozgrywek można uzupełniaćskład do 15 zawodników ( nowego zawodnika należy zgłosić na dzień przedmeczem to jest w środy) a po pierwszej rundzie(a przed rozpoczęciem drugiej, rewanzowej drużyna możewymienić ( w przypadku gdy jest ich 15) lub uzupełnić skład o max 2 zawodnikówF) za nie stawieniesię na mecz naniesiona jest kara umowna w wysokości 50zł, niedostosowanie się do konsekwencji nie stawienia się na zawody powodujeprzyznanie kolejnych walkowerów aż do wpłaty kary srodki pobierane będą z kaucji).

4. Kary i ich konsekwencje.W rozgrywkach w stosunku do zawodników i trenerów orazkierowników stosuje się: upomnienia słowne, napomnienia ( żółta kartka-2min) iwykluczenia z meczu (czerwona kartka). W drastycznych przypadkach łamaniaprzepisów po wspólnej decyzji sędziego i organizatora, może nastąpićwykluczenie z rozgrywek. Kary są ewidencjonowane a ich sumowanie wiąże się zkolejnymi konsekwencjami ( 3 żółte- kara 1 meczu, czerwona kara 1meczu)A) Orzeczenieprzez sędziego głównego wspomnianych kar następuje w szczególności:- za komentowanie decyzji sędziego, używanie wulgaryzmóworaz obrażanie sędziego,zawodników przeciwnej drużyny i kibiców grozi żółtakartka, w przypadku powtarzania się takich zachowań grozi czerwona i usunięciegracza lub kierownika z boiska.- za wejście wślizgiem, zahaczenie lub kopnięcie ztyłu zawodnika prowadzącego piłkę ( rzut wolny, żółta kartka),- za brutalne zagranie lub nieprawidłowe zatrzyman iezawodnika wychodzącego na „czystą” pozycję ( rzut wolny, czerwona kartka), zafaul w polu 6 metrów(rzut karny)- za nieprawidłowe zmiany zawodników, dlawchodzącego wcześniej lub poza strefą zmian (żółta kartka)-utrudnianie wznawiania piłki przez zawodnikabroniącego poprzez blokowanie na mniejszych niż przepisowe odległości: - z autu( 5 metry od piłki ), rzutu wolnego,rożnego ( 5 metry) lub od bramki ( utrudnianie gry bramkarza) – (żółta kartka).- powtarzające się przedłużanie lub wznawiania gry ( 4s ) – żółta kartka, rzut wolny. Czas wznowienia gry liczy od momentu gwizdk asędziego (sędzia nakazuje wprowadzenie piłki, uznając że zawodnik jest gotowy,nawet gdy jeszcze trzyma piłkę w rękach) do wprowadzenia piłki do gry.B) Zawodniknapominany (żółta kartka) otrzymuje karę czasową 2 min a drużyna gra wosłabieniu przez 2 min. lub do utraty bramki. Zawodnik wykluczony (czerwonakartka) opuszcza plac gry do końca meczu a drużyna gra w osłabieniuprzez 4 min. lub do utraty bramki. Uzupełnienie składu następuje tylko wprzypadku utraty bramki gdy zawodników danej drużyny jest mniej niżprzeciwników(gdy obydwie drużyny grają w osłabieniu i pada bramkato obie drużyny uzupełniają skład)C) Zawodnikwykluczony nie jest uprawniony do gry w spotkaniu w którym otrzymał„czerwoną kartkę”.Za wybitnie nie sportowe zachowanie się, zawodnik możebyć ukarany surowszą karą – do wykluczenia z dwóch lub kilku spotkań ligi. Niezastosowanie się do w/w kar równoznaczne jest z rezygnacją z gry i walkowerem wdanym meczu. Wszystkie powyższe kary mogą być również stosowane w stosunkuzawodników i kierownictwa z ławki rezerwowych).

5. InnepostanowieniaA) Organizatorzynie odpowiadają za zdrowie i ewentualne kontuzje zawodników, B) Wobiekcie obowiązuje całkowity zakaz picia alkoholu oraz palenia tytoniuC) Wszelkie sprawysporne wynikłe w czasie trwania rozgrywek lub nie ujęte w powyższymregulaminie będą rozstrzygane przez organizatorów sędziego ligi.D) Terminarz rozgrywek nie podlega żadnym modyfikacjomi zmianom, każda drużyna ma możliwość przeniesienia 1 spotkania (nie możebyć to spotkanie ostatniej kolejki) na inny termin po uzgodnieniu i akceptacjisędziego i drużyny przeciwnejE) w przypadku rażącego łamania regulaminu ( obuwie,alkohol, papierosy, wulgaryzmy) co może spowodować wypowiedzenie umowy zzarządcą boiska z zarząd ligi może ukarać drużynę odjęciem punktów lub odsunięciem z rozgrywek.F)wszelkie skarki, zażalenia odwołania itp rozpatrywane będą tylko i wyłącznie do 24.00 dnia następnego po rozegranym meczu, w zapisie mailowym. (np: mecz w czwartek - sprawy do piatku do 24.00) Organizatorzy zastrzegaj sobie prawo wyłącznejinterpretacji niniejszego regulaminu oraz wprowadzenia ewentualnych zmian,które zostaną podane do wiadomości kierownikom zespołów