Czwartek, 19.07.2018, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego

"Maltańczycy" laureatem Nyskiego Trytona

  • 26.02.2017, 17:42 (aktualizacja 01.03.2017 22:40)
  • redakcja RTO
"Maltańczycy" laureatem Nyskiego Trytona
Tryton była kobietą – tak zawołał ktoś podczas gali Nyskiego Trytona przepijając do kultowego obrazu Juliusza Machulskiego z 1983 roku.

 

W tym roku nominowane były same kobiety, a do finału weszło pięć kandydatur

– Agnieszka Niewiadomska – pedagog, śpiewaczka operowa, Fundacja Maltańska Służba Medyczna

– Pomoc Maltańska Oddział Nysa,

- Stowarzyszenie Uniwersytetu III Wieku w Nysie,

- Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Biała Nyska,

- Zespół Tańca Nowoczesnego AZS Tanero Nysa pod kierownictwem Pani Aleksandry Król – Kassan,

a podmioty zbiorowe były reprezentowane również przez kobiety.

Kapituła wybrała Maltański Oddział w Nysie reprezentowany przez Irenę Wolak.

 

 

__________________

zdjęcie źródło I Love Nysa

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Agatha
Agatha 4.03.2017, 15:19
Oprawa artystyczna bardzo słaba, Tryton to oficjalna uroczystość, miernota nie na miejscu. I też nie na miejscu zachowania wyniesione z urzędu "Korduś, Piotruś, Maruś".
Prada
Prada 4.03.2017, 15:14
Pewnie prowadzącego załatwiła Marta Klubowicz, bo grała tam jakąś rolę razem z nim w serialu. ciekawe ile to kosztowało.
Widz
Widz 4.03.2017, 15:08
Byłem, widziałem. Podobało mi się, choć rzeczywiście można było wyczuć pewne napięcie, ale ono zapewne wynika z aktualnej sytuacji politycznej w mieście. Nie ma co się czepiać prowadzących. Fakt, Pan stanowił tło dla Pani i ona spokojnie mogłaby poprowadzić samodzielnie tę galę. Może nawet byłoby lepiej. A kolor sukienki, fryzura... Jednym się podoba, innym nie. Mogę się założyć, że jeśliby Pani Magda miała czarną sukienkę to padłyby komentarze, że ubrała się jak na stypę... Ponadto jak zwykle była pewna siebie, świetna dykcja i charyzma. No i swój, własny, niepowtarzalny styl podkreślony tą fryzurą. Brawo Pani Magdo! Tak trzymać.
haute couture
haute couture 4.03.2017, 15:41
***zkowate kolory to hit sezonu, nie wiesz? ***zkowate bury, ***zkowate włosy i reszta też.
haute couture
haute couture 4.03.2017, 15:42
I do tego złoty pasek, który pięknie współgra z niezwykłą***zkowatością reszty.
poseł
poseł 1.03.2017, 15:48
A ja widzę, że się jak zwykle w tym mieście ***zka zrobiła.... Najpewniej Pani "incognito" to rozgoryczona kandydatka do nagrody, której nie otrzymała, mało tego pewnie talentem oratorskim też nie zabłysnęła stąd zawiść do całkiem przyzwoitej urzędniczki (facet rzeczywiście słaby!). A klimat gali? Taki jak klimat w mieście.... Tylko tworzą go przede wszystkim tacy ujadacze/malkontenci jak Pani "incognito".
incognito
incognito 1.03.2017, 16:08
Nie byłam kandydatką do nagrody, rozczaruję Pana. Ale w jednym się zgadzam: jakie miasto , takie Las Vegas. Bardzo słabo wypada Nysa, Tak jak ościenne małe mejscowości , jakieś Otmuchowy, Niemodliny i Paczkowy.
icognito
icognito 1.03.2017, 14:16
Pan Kamuda przewodniczącym kapituły? Człowiek z taką przeszłością? Panny z haremu na scenie?
incognito
incognito 1.03.2017, 14:15
To wszystko zależy od poziomu własnego. "Zjawiskowa" suknia pochodziła raczej z H&M, a poseł Sanocki czy Aranowicz to nie są osoby, na których zdaniu bm polegała pprzy ocenie walorów estetycznych
Ale tu nawet nie chodzi o prowadzącą, czy prowadzących (pan był bardzo średni), tylko o cała atmosferę, o niesmak z powodu osób jurorów (nie chce mi sie nawet używać słowa kapituła), otoczki politycznej. Nie tylko je byłam zniesmaczona.
Poza tym, kochana pani Katarzyno, wyraz "dykcja" nie występuje w liczbie mnogiej.
Przemek
Przemek 1.03.2017, 13:54
Hahahaha! Pani "incognito" skoro była pani na gali to chyba ją pani całą przespała!!! Kobitka z urzędu to Magda Zioło a facet to aktor Łukasz Ploszajski. I mało tego po raz pierwszy po tych wszystkich nieszczęsnych Pieczarkach i babach z domu kultury gala jest energiczna i profesjonalna właśnie ze względu na pare konferansjerów!
incognito
incognito 1.03.2017, 14:23
Seriale telewizyjne mnie nie interesują, tak samo jak imiona pań z urzędu. Każdy sądzi według własnych gustów ipso facto poziomu własnej osoby.
Katarzyna
Katarzyna 1.03.2017, 12:53
A mnie się bardzo podobało! Para konferansjerów bardzo profesjonalna; piękne dykcje, ładne barwy głosów (zwłaszcza Pani!)! Babeczka była w zjawiskowej sukience! We fryzurze nie dostrzegłam braku stosowności. Nasz Poseł Sanocki zażartował bardzo fajnie, Aranowicz też dobrze odnalazł się w konwencji! Piękna gala! Dla mnie na 5+!!!
incognito
incognito 1.03.2017, 11:56
Nie lubię się udzielać publicznie, ale coś jest z Trytonem nie tak. Niegdyś było to jedno z ważniejszych wydarzeń dla mieszkańców, w uroczystej oprawie, prowadzone przez zawodowych konferansjerów. Obecnie jestem zniesmaczona sposobem organizacji, nieformalnymi wypowiedziami prowadzących, salą świecącą pustkami, brakiem ogłady oficjeli. Wybór konferansjerów po prostu fatalny. Pani w sukni (nieodpowiedni krój, nieodpowiedni "***zkowaty" kolor, fryzura domowej roboty) chyba nie do końca wiedziała, jakiego rodzaju jest to uroczystość. Wiem, że jest to pracownica urzędu Anna Żarkowska, ale dlaczego nie prowadzą tego osoby z domu kultury, tylko urzędniczki? Oprawa artystyczna to cios poniżej pasa, debiutantka na nyskiej scenie. Byłam obecna,jako że nasza instytucja otrzymała nominację do statuetki, a wróciłam do domu zniesmaczona.

Pozostałe