Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Nyska strzelnica została zamknięta z powodu protestów mieszkańców. - Czujemy się jak na wojnie - .

  • 6.07.2017, 23:28 (aktualizacja 09.07.2017 13:09)
Nyska strzelnica została zamknięta z powodu protestów mieszkańców. - Czujemy się jak na wojnie - .
- kule świszczą nad głowami - mówią mieszkańcy. Gmina Nysa, właściciel strzelnicy postanowiła zamknąć obiekt przy ulicy Grodkowskiej do wyjaśnienia. Strzelnica została wyremontowana w ramach budżetu obywatelskiego za kilka milionów złotych. jest prowadzona przez Ligę Obrony Kraju

Obiekt został otwarty 4 miesiące temu 2 marca br.

– Proszę o natychmiastowe wstrzymanie działalności strzeleckiej, posiadającej charakter zarówno rekreacyjny jak i szkoleniowy, do czasu wyjaśnienia kwestii bezpieczeństwa – czytamy w piśmie skierowanym przez wiceburmistrza Piotra Bobaka do Krzysztofa Hofmana.

Musimy to wyjaśnić, bo ciężko mi uwierzyć w to, że kule świszczą i odbijają się od domów. Wsłuchujemy się w głos mieszkańców, dlatego póki co zdecydowaliśmy się na zamknięcie obiektu. W ciągu najbliższych dni spotkamy się z architektami żeby sprawę wyjaśnić, ponieważ nie po to wydaliśmy kilka milionów złotych na budowę strzelnicy, żeby stała teraz zamknięta. Jeśli okaże się to niezbędne szybko wprowadzimy odpowiednie korekty i zabezpieczenia. powiedział dla Ilove Nysa burmistrz Kordian Kolbiarz

Jak podaje portal I love nysa mieszkańcy skarżą się także na hałas.

– jednak to oni wybudowali się obok strzelnicy, a nie na odwrót . (...) cała sprawa z „latającymi kulami” powinna się wyjaśnić w ciągu najbliższych dni. - dodaje burmistrz Kolbiarz

Jak pisze dziennikarz portalu I love Nysa strzelnica od samego początku sprawiała wiele kłopotu gminie. Projekt zwyciężył w głosowaniu w pierwszym budżecie obywatelskim. Jednak wtedy nie wyznaczono maksymalnej wartości dofinansowania projektów. Spowodowało to, że zwycięski projekt pochłonął znacznie więcej środków niż zakładano. portal Nysa pisze o kilku milionach złotych.

Dodatkowo na razie nie udało się wypracować zasad, na których liczne organizacje strzeleckie miałby korzystać z obiektu. Jak mówią działacze z branży w Nysie jest to kilkaset osób z zrzeszonych w różnych organizacjach, do tego służby mundurowe. 

więcej szczegółów - http://ilovenysa.pl/popularne/dla-kogo-strzelnica/

 

___________źródło Ilove Nysa

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Danio
Danio 9.07.2017, 13:40
Kolbiarz kłamie jak to ma w zwyczaju. Strzelnica została zrobiona dla reklamy osoby burmistrza, to raz. A dwa- zarządzanie strzelnica i wpływy z niej przejął kolega burmistrza Adam L. ze stowarzyszenia Ilovekasa. W ten oto sposób kolega Adam wspaniałe sie uwłaszczył na gminnym majątku wartym kilka milionów.
Moya Nysa
Moya Nysa 7.07.2017, 10:38
Z tego co wiem, te budynki wokół strzelnicy już były wcześniej. Swoją drogą, kto wydał pozwolenie na użytkowanie strzelnicy?
MUG
MUG 7.07.2017, 08:40
"jednak to oni wybudowali się obok strzelnicy, a nie na odwrót" ... ręce opadają co ten amator pier....i, pieniądze oczywiście w błoto, a chodniki na osiedlach wołają o pomstę do nieba ... no ale to takie mało "pijarowe" .....
mieszkaniec
mieszkaniec 7.07.2017, 09:33
OCzywiście nikt nie widział gdzie się buduje, prawda?
MRBRAINWASH
MRBRAINWASH 10.07.2017, 14:21
W czasie jak się budowali żadnej strzelnicy tam nie było tylko chaszcze. Od początku uważałem, że ta strzelnica to wywalanie forsy w błoto. Cała masa dziurawych dróg w mieście, Podzamcze, Zawodzie - wszystko jeszcze za komuny robione, a kasa na strzelnice poszła... DNO.
Amatorka
Amatorka 7.07.2017, 10:42
No właśnie ... Budynki były przed strzelnicą ... Ludzie z dala najlepiej, a my sie w piff paff będziemy bawić ...
Xiądz Biskup
Xiądz Biskup 7.07.2017, 00:24
Pierw się myśli a później robi, a nie odwrotnie. Porażka jak zwykle. Rządy w Nysie są tylko praktycznie teoretyczne niestety.
WS
WS 7.07.2017, 08:41
z myśleniem to tam akurat jest ciężko ... ważne żeby było fajnie, kolorowo, zdjecie na fejsika itd ....

Pozostałe