Poniedziałek, 28.05.2018, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Wiadomości 15 lipca 2017 - Przejazd przez tamę staje się coraz bardziej polityczny, a także czy dekada będzie zakładnikiem kolejnych wyborów.

  • 16.07.2017, 06:38 (aktualizacja 17.07.2017 17:36)
  • redakcja RTO
Wiadomości 15 lipca 2017 - Przejazd przez tamę staje się coraz bardziej polityczny, a także czy dekada będzie zakładnikiem kolejnych wyborów.

Przejazd prze tamę staje się coraz bardziej polityczny.
W ubiegły poniedziałek Wojewoda Opolski Adrian Czubak zorganizował konferencję prasową na wale Jeziora Nyskiego. Była mowa szkodach spowodowanych nawałnicami w województwie opolskim, o sieci dróg, ale także na lokalne tematy.
Wojewoda tłumaczył, że umożliwienie przejazdu przez nyską tamę to niełatwy temat ze strony proceduralnej.
Przejazd przez tamę staje się tematem politycznym.

____________________

Czy dekada stanie się zakładnikiem kolejnych wyborów samorządowych.
Konferencja wojewody dotknęła także tematu planu zagospodarowania dla Galerii Dekada. Wojewoda zapewnia, że jest za inwestycjami jednak musi stać na straży przestrzegania prawa. Burmistrz zapewnia, że nowa uchwała wzięła pod uwagę wszystkie poprzednie zastrzeżenia wojewody, jednak jak zwykle jest jakieś ale. Na ostrzu noża stanęła sprawa ulicy Drzymały.
Czy galeria DEKADA stanie się zakładnikiem kolejnych wyborów samorządowych.

____________________

Hankus może  uwolnić  jezioro nyskie od opłat?
Czy Tomasz Hankus uwolni plażę jeziora Nyskiego od opłat tak jak to zrobił z parkowaniem w soboty? To pytanie które możemy sobie zadawać po tym jak nyski działacz społeczny zainteresował się prawem wodnym. Zgodnie z przepisami nie wolno zagradzać linii brzegowej w zbiornikach wodnych, które są własnością Skarbu państwa lub samorządu terytorialnego, a na naszym jeziorze takie wygrodzenie istnieje.
Czy Tomasz Hankus uwolni plażę jeziora Nyskiego od opłat tak jak to zrobił z parkowaniem w soboty?

__________

Winiety niezgodne z prawem, urząd uparty jak pewien czworonóg.
Tomasz Hankus działa na wielu polach pod hasłem "Nie zgadzam się na łupienie Nysian", zajmuje sie już tradycyjnie sprawą strefy parkingowej. Tym razem chodzi o winiety parkingowe. Zdaniem Hankusa, sposób ich przyznawania w Nysie jest niezgodny z prawem.
Winiety niezgodne z prawem, urząd uparty jak pewien czworonóg.

______________

Strzelamy na leżąco - mówi burmistrz Nysy.
Jak ukończymy całość inwestycji strzelać będzie można leżąc stojąc i klęcząc. Na dzień dzisiejszy oddany tor strzelecki jest przeznaczony do strzelania w pozycji leżącej. Mówi Burmistrz Nysy i zapewnia że jest niemożliwe żeby kule świstały po osiedlu.
Strzelamy na leżąco - mówi burmistrz Nysy.

__________________________

Klubowicz chora, ale ciągle na topie. Czy w NDK potrzebny dyrektor artystyczny?
Marta Klubowicz w dalszym ciągu na tzw. fali nie daje o sobie zapomnieć. Burmistrz dementuje informacje zgodnie z którymi dotychczasowa dyrektor centrum kultury miałaby zostać dyrektorem artystycznym palcówki. Mówi że nie ma takiej potrzeby by tworzyć nowe funkcje. Jednak według naszych źródeł pomysł ten był rozważany w urzędzie miejskim.
Burmistrz dementuje informacje zgodnie z którymi dyrektor Marta Klubowicz miałaby zostać dyrektorem artystycznym NDK.

____________

Karate dla umysłu i ciała.
Karate Kyokushin to dyscyplina sportowa którą można w Nysie trenować pod okiem Dariusza Karczmita. Trener mówi że jest to sport dla każdego w każdej grupie wiekowej, choć nie każdy zostanie zawodnikiem warto popracować nad sobą, bo sport to hart ducha i samo zdrowie.
Karate dla umysłu i ciała. Rozmowa z młodym mistrzem KATA Michałem Rajkowski

 

 

 

 

 

 

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jakuza
jakuza 17.07.2017, 20:50
sprzedaja w sklepach dla klownów
Nysa fashion
Nysa fashion 17.07.2017, 17:36
Stroje Biłobrana i Palimąki to hit sezonu. Dwaj pajace. Takich ciuchów nawet nie sprzedają w sklepach, musieli po szmaciarniach biegać.
fake news
fake news 17.07.2017, 17:31
Od kolesi Kolbiarza urząd pęka w szwach, więc możliwe, że ARN też. Umowa jest już podpisana, ale jej nie mam. O taką umowę powinni ubiegać się media, np. NN, RTO albo Ilovekasa (to ostatnie to żart). I myślę sobie, że to będzie znacznie ciekawsze niż wariatka Klubowicz.
news
news 17.07.2017, 13:26
Jak podpisana to chyba wiesz ile czynsz kolego od facka. Ja wiem że to Wyczałkowski się tam przenosi bo administracja się mu rozrosła od kolesiów Kolbiarza i się nie mieści na Ogrodowej
fake news
fake news 17.07.2017, 10:49
https://www.doz.pl/lekarze/l36096-Przychodnia_S.C._Rajmund_Miller__Mieczyslaw_Chudy

Miller i Chudy to wspólnicy. I nie chodzi za tym Chudy, bo umowa już jest podpisana. Ciekawe jaki czynsz- chyba taki jak za przedszkole dla żony ministra.
news
news 17.07.2017, 09:53
Co Wy to pierdzielicie, Wyczałkowski robi dla siebie na Marcinkowskiego siedzibę ARN, a pomieszczenia na przychodnie miały być na wynajem i chodził za tym dr Chudy. Jak nie wiecie koledzy to nie piszcie bzdur.
Ooooo
Ooooo 17.07.2017, 09:23
http://www.arn.nysa.pl/main/ogloszenia/Przetarg-nieograniczony-WKU/idn:1457

Rzeczywiście, jest coś takiego, Wyczałkowski będzie tworzył przychodnię.
Poseł Miller ciągnie publiczna kasę?
Poseł Miller ciągnie publiczna kasę? 16.07.2017, 13:06
Klubowicz to zastępczy temat do tego, co się naprawdę w Nysie dzieje. Niech się media zajmą sprawą, że na Marcinkowskiego Agencja Rozwoju Nysy za publiczne pieniądze remontuje przychodnię dla pana Millera, nyskiego posła. Mało posłowi diety, to jeszcze musi mieć przychodnię własną za kasę publiczną. Wstyd, pośle.

Pozostałe