Poniedziałek, 28.05.2018, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Burmistrz dementuje informacje zgodnie z którymi Marta Klubowicz miałaby zostać dyrektorem artystycznym NDK.

  • 16.07.2017, 14:31 (aktualizacja 17.07.2017 17:36)
  • redakcja RTO
Burmistrz dementuje informacje zgodnie z którymi Marta Klubowicz miałaby zostać dyrektorem artystycznym NDK.
Burmistrz dementuje informacje zgodnie z którymi dyrektor Marta Klubowicz miałaby zostać dyrektorem artystycznym Nyskiego Domu Kultury. Mówi że nie ma takiej potrzeby by tworzyć nowe funkcje. Jednak według naszych źródeł pomysł ten był rozważany w urzędzie miejskim.

 

– Jest to plotka, z całą pewnością jest to plotka. Nie mam informacji, aby jakikolwiek stanowisko miało być stworzone w domu kultury poza tymi, które już są. Inaczej sobie tego nie wyobrażam, bo to zapewne generuje kolejne koszty utrzymania placówki, a dzisiaj nie jest to potrzebne. – mówił Kordian Kolbiarz.

Informacja o tym że Marta Klubowicz ma nowy pomysł na siebie nieoficjalnymi drogami dotarły do nas z kilku niezależnych źródeł, w tym również z urzędu miejskiego. Wśród radnych reakcję na nową koncepcję funkcjonowania w NDK miał podobno sprawdzać jeden z zastępców burmistrza.
Jeden z radnych, który prosił o anonimowość stwierdził, że to niespotykany w innych domach kultury pomysł.

- Jeżeli pani Martę Klubowicz chcę zorganizować grupę teatralną i zostać i instruktorem to niech tak będzie. Pensja instruktorach teatralnego to kilkaset złotych miesięcznie na co nas stać. Idea teatr Nysa spowodowała że z domu kultury odeszło kilkuset uczestników zajęć tanecznych. I teraz pytam gdzie jest ten teatr? Czy ktoś go widział? - kontynuował radny.


Burmistrz kategorycznie twierdzi, że dyrektor artystyczny w NDK nie jest potrzebny.
– Nie! Moim zdaniem dyrektor NDK jest tą osobą, która odpowiada zarówno za program artystyczny jaki i zarządzanie całą placówką, tak, że nie widzę potrzeby dzielenia tej funkcji. – podsumowuje burmistrz Kolbiarz.

_________
Według stanu na dzień dzisiejszy Marta Klubowicz nie wróciła do pracy po 7 lipca. Przedłożyła kolejne zwolnienie lekarskie na miesiąc z terminem do 6 sierpnia.

 

 

_________

polecane materiały

Marta Klubowicz che zostać dyrektorem artystycznym NDK. - Czy Dom Kultury to filharmonia lub teatr dramatyczny? - pyta jeden z radnych.

redakcja RTO

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ozzie
Ozzie 22.07.2017, 17:41
Problem jest taki, że zniszczonego się już nie odbuduje. Zostaniemy z Edytą Kolbiarz i nic więcej. Powoli wszystko zniszczej i wróci gdzie było. A że Nysa ma teraz życie kulturalne na poziomie małego miasteczka? Trudno, takiego burmistrza udzie sobie wybrali, więc niech znowu jadą do Wrocławia na koncerty.
nyska
nyska 22.07.2017, 14:29
Teraz to musztarda po obiedzie. Władza w Nysie sprowadziła kulturę do swego poziomu. Mniej niż zero!
wiejska Nysa
wiejska Nysa 22.07.2017, 13:44
Po co Nysie dom kultury? Od kiedy są zmiany niewiele tam się dzieje, a na pewno nie więcej, niż w sąsiednich Otmuchowie czy Niemodlinie. Tam tez są koncerty,na dodatek mamy praktycznie tych samych artystów, w Pakosławicach na Dniach Pakosławic na imprezie było więcej ludzi niż na Dniach Nysy, Skoroszyce zrobiły dni góralskie, itd. Nysa jest teraz na poziomie wiejskiego GOK-u.
Edyta
Edyta 21.07.2017, 10:34
Zwolnienie z pracy na pół roku? Lekarz musi być bardzo zaprzyjaźniony. Pan Sanocki przecież jest kolegą Marty Klubowicz, a jego kolega to doktor Pasieka, który Sanockiemu wystawiał zwolnienia jak trzeba było.
fiksum
fiksum 22.07.2017, 01:43
Marta leczy się a fiksum-dyrdum pasieka jest chyba internistą, raczej inna branża
grek
grek 21.07.2017, 07:46
Kolbiarz ma to gdzieś że musi płacić na dwie dyrektorki po 5 tyś, weźmie kredyt a mieszkańcy niech płacą, ten chłop to szkodnik. Tylko dziwię się tym pustakom radnym że nic z tym nie robią-a my ich wybraliśmy -pomyłka
obywatelka Nysy
obywatelka Nysy 21.07.2017, 07:34
Ciekawe, który z naszych lekarzy wystawia takie lipne zwolnienia z pracy?! Bo kto dokonał dewastacji kultury w MDK - wiemy i odpowiednio podziękujemy przy nadarzającej się okazji.
natura to ja
natura to ja 22.07.2017, 01:47
gowno podziękujecie piedroły matoły, dalej będziecie głosować na ulizanych niedorobionych lalusiów i tak po wsze czasy. Bo ludzie wybierają władzę na swój obraz i podobieństwo - są chciwi, niegospodarni, leniwi i nie stronią od rozpusty i takich własnie chcą mieć władców. Inteligentnych się boją, bo ich nie rozumieją. Tak było, jest i będzie - tłumany! A skoro tak jest, to tak ma być - po prawom natury nie należy się sprzeciwiać.
Edyta
Edyta 21.07.2017, 07:18
Dlaczego w centrum kultury jest dwóch pracownikow na stanowisku kierowniczym? Marta Klubowicz i Edyta Kolbiarz obydwie dyrektorki. Jak się patrzy na repertuar to jedna osoba tam nie ma wiele do roboty. Każda pani po 5 tysięcy dostaje, a na koncerty juz pieniędzy brak.
Bożena W.
Bożena W. 21.07.2017, 07:10
Jak widzimy burmistrz uważa, ze mu wolno wszystko. Obiecał, ze będzie lepiej, a zniszczył wszystko czego dotknął. Centrum kultury to jeden z wielu przykładów. Co roku przyjeżdzała do mnie rodzina na festiwal folklorystyczny, byłam dumna, że takie wydarzenie w Nysie jest i mamy czym się pochwalić. A teraz co? Pustka.
nyska prawda bez sprawiedliwości
nyska prawda bez sprawiedliwości 20.07.2017, 14:26
Tak to wysoki urzędnik zadufany w swej butnej nieomylności zniszczył dorobek i wykazał się pogardą dla wieloletniej pracy instruktorów - pasjonatów pracujących prawie s p o ł e c z n i e na rzecz kultury naszego regionu. Zniszczyć łatwo, odbudować - prawie niemożliwe, tym bardziej, że fachowcy, instruktorzy odeszli, a etaty zajęte przez pasożytów.
Janina z Nysy
Janina z Nysy 20.07.2017, 09:40
Nie jestem celebrytką, tylko emerytowaną nauczycielką, która 42 lata rzetelnie wykonywała swój zawód i krew mnie zalewa, że za dewastację naszego Miejskiego Domu Kultury - z wielkimi tradycjami - jakaś paniusia dostaje 5 tysięcy złotych! To mi się w głowie nie mieści! Moja emerytura to 1/4 tej ogromnej sumy wypłacanej z kasy miasta.
zyga
zyga 19.07.2017, 12:55
Jakoś Pan Marcin pomija sprawę Edytki Kolbiarz, która jest powodem tych nieszczęść w NDK, przecież trzeba gdzieś upchać byłą żonę, a Marta się na to zgodziła i teraz ma za swoje
Marta K+ Edytka = dojenie nyskich podatników
Marta K+ Edytka = dojenie nyskich podatników 19.07.2017, 11:17
Do etatu Marty trzeba jeszcze doliczyć etat Edytki Kolbiarz, która tutaj jest główną bohaterką, bo to przez nią się dzieją takie cyrki. Nie ma to jak żona - najbliższa na świecie, a koszty jej utrzymania pokrywają podatnicy. Edytka + Marta= jakieś 10 000 netto, czyli z 16-17 brutto miesięcznie.
modi
modi 19.07.2017, 09:22
Niezłe wakacje za pięć baniek miesięcznie. Dla znajomych i krewnych królika...
obywatelka Nysy
obywatelka Nysy 17.07.2017, 22:43
Teatr w Nysie... wystawia obwoźną sztukę "Kordian i chłam" w reżyserii Marty Klubowicz!
_hU_I_Y_
_hU_I_Y_ 22.07.2017, 01:50
Kordek i króliczki

Pozostałe