Poniedziałek, 28.05.2018, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Karate dla umysłu i ciała. Rozmowa z młodym mistrzem KATA Michałem Rajkowskim

  • 16.07.2017, 14:50 (aktualizacja 16.07.2017 19:31)
  • redakcja RTO
Karate dla umysłu i ciała. Rozmowa z młodym mistrzem KATA Michałem Rajkowskim
Karate Kyokushin to dyscyplina sportowa którą można w Nysie trenować pod okiem Dariusza Karczmita. Trener mówi że jest to sport dla każdego w każdej grupie wiekowej, choć nie każdy zostanie zawodnikiem warto popracować nad sobą, bo sport to hart ducha i samo zdrowie.

 

Trener Dariusz Karczmit mówi, że potrzebny jest talent ale przede wszystkim praca. To czy ktoś będzie mógł osiągać wyniki sportowe widać od pierwszych treningów. Jeśli młody adept jest zaangażowany to będzie się sportowo rozwijał.

Michał Rajkowski  trenuje w klubie prawie od momentu, w którym nauczył sie chodzić. Dziś ma trzy naście lat i znaczące wyniki sportowe. Ćwiczy z ojcem, który sam ma brązowy pas w karate.

– Michał jest wybitnym naszym zawodnikiem. Jest wielokrotnym mistrzem o Polsce zdjęć, jest dwukrotnym mistrzem Śląska, i z tej chwili mistrzem turnieju między Wojewódzkiego, jak również był z nami na mistrzostwach Europy i tam za nią bardzo wysokie piąte miejsce, praktycznie otarł się o podium. – Cieszy się Trener. Dariusz Karczmit.

Michał przeznacza na trening Ok 5 h tygodniowo, oprócz zajęć na sali pracuję w domu. Wakacje są okresem kiedy można trenować jeszcze więcej. Jak mówi to dla niego rozrywka i spotkania z przyjaciółmi.

- Karate to całe moje życie - mówi Michał.

Młody zawodnik nie traktuje tego jako obciążenie, jest piątkowym uczniem, jego ulubione przedmioty to matematyka i historia.

Zawodnicy wystepują podczas zawodów w dwóch kategoriach. W kategorii KATA i KUMITE. (walka)
W kategorii Kata jak w gimnastyce oceniana jest perfekcja w wykonywaniu zestawów ciosów.

Dariusz Karczmit podkreśla, że w tym sporcie najważniejszy jest charakter.

Czy karate to twardy sport dla twardych facetów? Niekoniecznie, jak widać patrząc na salę trenować może każdy, nawet mała dziewczynka. Karate to na pewno dobry sposób na spędzenie wolnego czasu, czego świetnym przykładem jest Michał Rajkowski, zawodnik, dobry uczeń, który jak solennie  nas zapewniał nie jest typem szkolnego zabijaki.

redakcja RTO

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe