Poniedziałek, 28.05.2018, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Wiadomości 22 lipca 2017 - Podczas protestu przed nyskim sądem mężczyzna obnażył się krzycząc: - Tu jest mój PIS!

  • 23.07.2017, 03:03 (aktualizacja 23.07.2017 13:29)
  • redakcja RTO
Wiadomości 22 lipca 2017 - Podczas protestu przed nyskim sądem mężczyzna obnażył się krzycząc: - Tu jest mój PIS!

Podczas protestu przed nyskim sądem mężczyzna obnażył się krzycząc - tu jest mój PIS!
Reforma sądownictwa wzbudza wielkie emocje wśród przedstawicieli totalnej opozycji także w Nysie. Lokalni działacze Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, KOD i obywateli RP zebrali się przed budynkiem sądu Rejonowego by zaprotestować przeciwko zmianom.
Podczas protestu przed nyskim sądem mężczyzna obnażył się krzycząc - tu jest mój PIS!

_____________________________

Nie ma rozstrzygnięcia sprawy bonu wychowawczego rozprawa odroczona.
Na razie nie będzie rozstrzygnięcia w sprawie uchwały nyskiego bonu wychowawczego. Ostateczna rozprawa która miała się odbyć 18 lipca została odroczona. Powodem tej decyzji sądu są kwestie proceduralne i ostrożność procesowa żeby z powodów formalnych wyrok nie mógł zostać podważony przez wyższą instancję czyli NSA.
Nie ma rozstrzygnięcia w sprawie bonu wychowawczego. WSA odroczył rozprawę z powodów proceduralnych.

______________________

Fragment Drzymały wykreślony z rejestru dróg gminnych.
Michał Drzymała to postać historyczna. Polski chłop z poznańskiego, który w latach 1904 -1909 prowadził spór z administracją królestwa Prus o pozwolenie na budowę domu, wóz Drzymały stał się symbolem walki z germanizacją. W naszym lokalnym przypadku jest na odwrót, obrońcy ulicy walczą nie o, lecz przeciw budowie, a narzędziem do walki jest ulica, właśnie imienia Michała Drzymały.
Ulica Drzymały skreślona z rejestru dróg publicznych. Rada porządkuje sprawę.

___________________________

Rozmowa z prezesem DEKADY Aleksandrem Walczakiem.
Nie wychodzimy z tematu galerii DEKADA. W materiale zaprezentujemy wywiad z przedstawicielem inwestora prezesem DEKADA SA Aleksandrem Walczakiem. Wywiad został zrealizowany w ubiegłym tygodniu przez Portal Nysa.
Rozmowa z prezesem DEKADY Aleksandrem Walczakiem.

______________________________________

Śmiertelny wypadek na ulicy Grodkowskiej w Nysie.
Początek tygodnia pod znakiem wypadków z udziałem pierwszych. We wtorek o 7 rano doszło do śmiertelnego wypadku na ulicy Grodkowskiej. Prawdopodobnie pijany mężczyzna poruszający się chodnikiem zataczając się wtargnął na jezdnię i wpadł prosto pod koła ciężarowego mana. Obrażenia były tak poważne że poszkodowany poniósł śmierć na miejscu. Czy ofiara rzeczywiście była w stanie nietrzeźwym ma wykazać sekcja zwłok. Sprawą zajmuje się Nyska prokuratura. Na miejscu znalazł się reporter portalu Nysa.
Jest wideo - Śmiertelny wypadek na ulicy Grodkowskiej w Nysie, pieszy wpadł pod koła ciężarówki.

___________________________________

Zderzenie z rowerem.
Do incydentu doszło na ulicy Emilii Gierczak w feralnym miejscu, gdzie kilka tygodni wcześniej miało miejsce potrącenie pieszego ze skutkiem śmiertelnym.
Zderzenie z rowerem na ul.Gierczak.

________________________

Niestety pewne sytuacje naprawdę szokują, szokują że tak można. Chuligan  publicznie oddał mocz na osobę leżącą na chodniku w centrum miasta.
Oddawał mocz na leżącego na chodniku w centrum miasta, szczyt chamstwa w kamerze monitoringu

____________________________

Akademia wiolonczelowa po raz piąty w Nysie.
Letnie akademie wiolonczelowe stały się już nyską tradycją muzyczną. Tegoroczna akademia, mająca formułę warsztatów, rozpoczęła się koncertem inauguracyjnym 13 lipca. Uczestnicy mieli okazję brać udział w zajęciach indywidualnych, lekcjach kameralistyki wiolonczelowej, wykładach oraz koncertach.
Akademia wiolonczelowa po raz czwarty w Nysie.

 

 

 

 


 

 

 

 


 


 


 

redakcja RTO

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

polakow
polakow 26.07.2017, 11:42
Kontrola społeczna sędziów musi istnieć, jak w wielu dojrzałych demokracjach, bo inaczej jest patologia jak teraz.
pisak
pisak 25.07.2017, 20:09
Mam nadzieję, że to wszystko ma być tylko wstępem do prawdziwej formy sądownictwa. Populistyczne gadanie o złodziejach - sędziach jest trochę na wyrost, lepiej czarno na białym pokazać, co wyprawiają (nie złodzieje) w uzasadnieniach "chorych" wyroków i to w obu instancjach sądowych w jednej sprawie, proszę http://pamietnikwindykatora.pl/2017/07/18/przekrety-sedziow-czesc-1/ "szczeny" opadają i mogę się założyć, że takie bezczelne praktyki mają miejsce w każdym sądzie.
Marsjanie Atakują
Marsjanie Atakują 23.07.2017, 23:27
Takie jest moje zdanie na temat KOD, ale nie powinniście się obrażać za słownictwo. Sami zaczęliście przemawiać takim językiem - hasło Precz z Kaczorem dyktatorem - to wasze ulubione. Nieprawdaż?
Ja jedynie próbuję się dostosować.
Marsjanie Atakują
Marsjanie Atakują 23.07.2017, 23:10
Precz z brudnymi KODerami
Sowieckimi agentami!

sorki =+_) taki mały złośliwy dwuwiersz

Wasza działalność to zdrada i targowica, a także jawna interwencja obcych państw w naszym kraju.
Bronicie SBeków, walczycie o utrzymanie postkomunistycznych miliardowych interesów zaplanowanych przy okrągłym stole.
a teraz - Astroturfing? - spontaniczna akcja?? ********
KOD - Nysa i Opole
KOD - Nysa i Opole 23.07.2017, 19:36
W związku z incydentem, który miał miejsce podczas protestów przed sądem w dniu 21 lipca 2017 roku w Nysie, a także w obliczu niejednoznacznego przekazu publikowanego przez RTO oświadczamy, że mężczyzna zakłócający normalny przebieg protestu i używający wulgarnych słów oraz gestów był zwykłym chuliganem nie identyfikującym się z ideą i grupą protestów, a tym bardziej jej uczestnikiem. Tym samym wyrażamy żal i ubolewanie nad sytuacją, która miała miejsce, a także jednoznacznie odcinamy się i potępiamy takie zachowania oraz w związku z całym zdarzeniem złożymy zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia wykroczenia. Jednocześnie wyrażamy obawę, że podobne incydenty mogą być przedmiotem prowokacji środowisk skrajnie prawicowych.

Mateusz Rossa
członek zarządu KOD Opolskie
@@@
@@@ 23.07.2017, 23:12
Ta cała wasza działalność to prowokacja skrajnie LEWICOWA?
KOD = komitet obrony Dobrych(interesów)
do ataku
do ataku 23.07.2017, 18:38
Wyznawcy Sowieckiego Agenta BOLKA (władimira Ilicza) - pseudonim Lech Wałęsa łączcie się i na belweder.
PO, PSL, SLD, KOD, ORP = komuna
PO, PSL, SLD, KOD, ORP = komuna 23.07.2017, 18:15
KWIK ryjów oderwanych od koryta jest donośny. Co oni poczną jak nie będą mogli paść się na publicznym. Zęby w ścianę mości Panowie.
Państwo teoretyczne
Państwo teoretyczne 23.07.2017, 15:49
Pikawa strzeliła Platformie, PSL i reszcie po utracie władzy i przywilejów. Teraz powtarzając za publicystą: "słychać tylko KWIK ryjów odrywanych od koryta"
Egon
Egon 23.07.2017, 14:08
Nie szalej tak człowieku, bo ci pikawa strzeli
Państwo teoretyczne
Państwo teoretyczne 23.07.2017, 14:02
http://www.telewizjaopolskie.pl/wiadomosci/1531,czy-pozwolenie-na-budowe-dla-kina-b-wierdaka-zosta

Matko boska ile tego jest, wystarczy wpisać słowo Wierdak w wyszukiwarce na stronie - czy to jest jakieś zaklęcie? - Wierdaczku nakryj się - .... o sotliczek nakrył się nogami, ale heca!!
Państwo teoretyczne
Państwo teoretyczne 23.07.2017, 13:47
Znalazło się, lipne pozwolenie na budowę - układ Biłobran - architekt Pawlik - i Boguś Wierdak = obrońca demokracji - http://www.telewizjaopolskie.pl/wiadomosci/639,kontrowersyjne-pozwolenie-na-budowe
Państwo teoretyczne
Państwo teoretyczne 23.07.2017, 13:45
Wierdak łga na temat dotacji jakie dostało kino od POLITBIURA PO zwanego PISF - http://www.telewizjaopolskie.pl/wiadomosci/638,wierdak-klamal-w-sprawie-dotacji-jakie-dostalo-nys
Państwo teoretyczna
Państwo teoretyczna 23.07.2017, 13:43
Na wiecu widać Panią Pawlik, żone architekta Pawlika, który próbował legalizować dla Wierdaka jego przekręty budowlane z KINEM.
Ludzie złapcie się za głowę i przegońcie to towarzystwo w **************

-------------------
bardzo prosimy nie używać inwektyw, tylko argumentów
admin
Państwo teoretyczna
Państwo teoretyczna 23.07.2017, 13:40
Do tego Wierdak kłamie w oświadczeniu majątkowym i zgrywa biednego, oficjalnie pracuje za najniższą krajową- KOGOŚ TO DZIWI, ŻE BRONI KOMUNISTYCZNYCH SĄDÓW, ŻEBY GO ZA DUPSK*O NIE WZIELI???
PO won z Polski
PO won z Polski 23.07.2017, 13:39
Palimąka wykrzykujący o ZOMO to skandal. Idz chłopcze do szkoły, *********. Na placu sami towarzysze i cwaniaki z Wierdakiem na czele.
Wierdakiem - Facetem, który narobił długów, po-przepisywał majątek na dzieci i kolegów, żeby uciec przed wierzycielami, a teraz wielki samorządowiec i reformator - gdzie ci ludzie mają oczy = Psia kREW

-------------------
bardzo prosimy nie obrażać
admin
Tak dla reformy sądownictwa
Tak dla reformy sądownictwa 23.07.2017, 10:24
Nic dziwnego, że Platforma mie chce reformy sądownictwa. Nikt ich dotychczas nie rozlicza za przekręty: ponownie pytam- czemu Palumąka i Miller nie organizowali wieców jak ich szef Wierdak zrobił dobie nielegalny parking na gminnym terenie? Prokuratura sprawę umorzyła, co? Czemu nikt wtedy nie protestował? Czemu nikt sie nie zajmuje tym, ze Miller ma dostać przychodnię wyremontowaną z pieniędzy gminnych ? Poseł, a chce się uwłaszczyć na majątku gminnym.
Krzysztof
Krzysztof 23.07.2017, 10:57
Protest jest obywatelski a nie polityczny. Ten Pan jest kojarzony z środowiskami prawicowymi i nie był uczestnikiem zgromadzenia lecz je starał się przerwać i zakłócić. W związku z całą sytuacją złożymy zawiadomienie na Policję.
Tak dla reformy sądwonictwa
Tak dla reformy sądwonictwa 23.07.2017, 17:35
Który Pan jest kojarzony z prawicą? Tam były same komuchy i platformersi. Pytam gdzie byliście i gdzie jesteście, jak platforma robi numery i nie ma na nich bata, bo prokuratura wszystko umorzy, a jak nie, to są zrobi to sąd.Teraz dopiero się boicie.
Miła
Miła 23.07.2017, 18:26
Pawlik od lat współpracuje z urzędem i powiatem, wystarczy sprawa z kinem Wierdaka, żeby wiedzieć, że pan Pawlik tez ie jest zainteresowany utratą wpływów PO.
Nie Miła
Nie Miła 23.07.2017, 18:35
Tak samo jak Opałka i dlatego Smoter, który pracuje u Opałki na wybiórczą wrażliwość kiedy musi lawirować pomiędzy interesami Sanockiego - Ojca dyrektora a Opałki - pracodawcy
Brawo dla Mazguly
Brawo dla Mazguly 23.07.2017, 10:09
Niestety, zawsze się znajdzie jakiś pijaczyna i będzie robił cyrk. Dobrze, ze był tam płk Mazguła i od razu go spacyfikował. Gdyby nie pan Adam, to mogło być zle, bo Palimąka i Miller to tylko są od papierów.
Krzysztof
Krzysztof 23.07.2017, 10:03
Ten Pan nie był uczestnikiem zgromadzenia ale próbował je zakłócić. Kojarzymy go z poprzednich prób zakłócania spotkań.

Pozostałe