Środa, 16.08.2017, imieniny: Joachima, Nory, Stefana

Podczas protestu przed nyskim sądem mężczyzna obnażył się krzycząc - tu jest mój PIS!

  • 23.07.2017, 11:44 (aktualizacja 23.07.2017 13:18)
  • redakcja RTO
Podczas protestu przed nyskim sądem mężczyzna obnażył się krzycząc - tu jest mój PIS!
Reforma sądownictwa wzbudza wielkie emocje wśród przedstawicieli totalnej opozycji także w Nysie. Lokalni działacze Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, KOD i obywateli RP zebrali się przed budynkiem sądu Rejonowego by zaprotestować przeciwko zmianom.

 

Według obozu rządzącego zmiany są konieczne, by krajowa rada sądownictwa i sąd najwyższy przestały być kontynuacją PRL. Bowiem po okrągłym stole w tych organach pozostałe osoby nominowane przez poprzedni system, dobór nowych kadr przeprowadzany jest przez wąską grupę tych tych samych osób.

- Mechanizmy doboru sędziów do KRS nie są demokratyczne bo opierają się na zasadach kooptacji, które maja swoje źródło jeszcze przed 1989 rokiem, po tym jak doszło do kompromisu z komunistami - argumentował w przemówieniu sejmowym minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro konieczność zmian.

Przeciwnicy twierdzą, że to zamach na demokrację.
- To jest przyszłość nasza i naszych dzieci. nie chcemy przerabiać tego drugi raz co przerabiali nasi rodzice. 



Mimo, że kontrola polityczna nad wymiarem sprawiedliwości w większości krajów zachodnioeuropejskich funkcjonuje od lat m.in w tak szanowanych demokracjach jak szwedzka, holenderska czy niemiecka, gdzie kontrola korporacji sędziowskiej idzie dużo dalej, demonstrujący nie byli w stanie wytłumaczyć dlaczego podobne rozwiązania w Polsce mają skutkować katastrofą.

- Ale czy to co teraz jest prowadzi do patologii? - zadawała retoryczne pytania jedna z demonstrantek.

- Każda zmiana będzie patologią, jeśli to będzie taką zmiana jaką chce nam PIS zaproponować - dodaje demonstrantka


– Nie mam najmniejszych wątpliwości, ja podzielam ten pogląd że sądy nie działają idealnie. Wymiar sprawiedliwości trzeba naprawiać, trzeba reformować, ale nie można reformować, naprawiać zegarka kijem baseballowym. Uważam, że to co wyciągnięte na sądownictwo w ostatnich tygodniach to jest po prostu kij baseballowy.
Jestem przekonany, że dużo lepsze efekty dużo lepsze skutki z punktu widzenia wolności, z punktu widzenia praw człowieka, byłyby wówczas w gdyby doszło do samooczyszczenia sądownictwa.–
Wyjaśnia Piotr Wach, Nowoczesna.

– Czy widział Pan taki przykład żeby korporacja, potężna korporacja oczyściła się kiedyś sama? – zapytał dziennikarz.

– Nie chcę podawać tutaj żadnych innych przykładów. - odpowiedział Piotr Wach

- Ale czy to jest łatwe? - kontynuował dziennikarz

Na pewno nie jest to łatwe, na pewno musiałby dojść do rozmów i myślę, że warto to rozmowy podjąć. – Uzupełnił Piotr Wach z Nowoczesnej.

Podczas wiecu płomienne przemówienia wygłaszał poseł na Rajmund Miller, Daniel Palimąka z PO i Adam Mazguła. Śpiewano solidarnościowe pieśni I polski hymn.

– Tu stoją przedstawiciele wszystkich organizacji politycznych, które są po właściwej stronie, nie tam gdzie ZOMO – Skandował członek zarządu powiatu Daniel Palimąka z Platformy Obywatelskiej i chyba się trochę zapędził z historycznymi porównaniami, bowiem w zgromadzeniu uczestniczyło wiele osób z rodowodem PZPR, a wśród nich płk Adam Mazguła, który  w czasie stanu wojennego nie stał po stronie rodzącej się demokracji.

Mimo że Polacy nie są zadowoleni z tego, jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości i że zgodnie ze słowami prominentnych działaczy Platformy Obywatelskiej kilka lat temu państwo istniało teoretycznie, protesty totalnej opozycji teoretyczne już nie są. Czytano fragmenty konstytucji i mówiono o wolności.

Zgromadzenie nie obyło się bez incydentów. Podczas demonstracji jeden z uczestników będący wyraźnie pod wpływem alkoholu wykrzykując hasła przeciwko rządzącej partii  obnażył się okrzykiem -  tu jest mój PIS!


Sytuację udało się opanować i dalszy ciąg przebiegał bez zakłóceń porządku. Policja która przyjechała na miejsca mimo braku zgłoszenia zgromadzenia nie interweniowała, czuwając nad bezpieczeństwem.

redakcja RTO

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ha ha Ha
Ha ha Ha 24.07.2017, 21:28
Wszyscy pamiętamy nocną zmianę, kiedy Olszewski chciał ujawnić agentów w tym Bolka. Trzeba uważać, żeby nie było powtórki z rozrywki.
Ha ha Ha
Ha ha Ha 24.07.2017, 21:26
ha ha ha. Veto prezydenta to zagrywka taktyczna, żeby Merkel z Macronem i Ruskami, nie próbowali u nas robić zamachu stanu.
Trzeba było wyhamować, bo obce służby przywiozły walizki pełne Euro dla tego ruska Tuska i resztę sprzedajnej kompanii.
Prawicowy Mocher
Prawicowy Mocher 24.07.2017, 20:53
- Każda zmiana będzie patologią, jeśli to będzie taka zmiana jaką chce nam PIS zaproponować - dodaje demonstrantka.

Głębia tego tekstu Pani Ireny po prostu zwaliła mnie z nóg. Chciałoby się zacytować Wałęsę: "Ludzie co wyście na obiad jedli, że tak pieprzycie", ale nie da rady, po to także Agent.
Joszko Brodacz
Joszko Brodacz 24.07.2017, 20:47
Co się stało? Czyżby pozamiatało kolegów z KODu i Posła Millera?
Anty leming
Anty leming 24.07.2017, 15:10
Prawdziwy Leming je Tuskowi z wycieraczki, a Schetynie z ręki. Święcie wierzy, że agent BOLEK nie był BOLKIEM, że chłopcy z PO nie sprzedali Polski za niemieckie cukierki, Lepper sam się zamordował, itp. itd., Kulczyk, Solorz i Walter z TVN nie jest ułożony z postkomunistycznymi służbami, Komorowski nie mataczył z Pro Civili, a Polska zostanie pod rządami PO drugą Irlandią.
Anty leming
Anty leming 24.07.2017, 15:03
KOD jest projektem organizowanym przez elity, które utraciły władzę adresowanym do Lemingów.
Antoni
Antoni 24.07.2017, 10:40
Kiszczak chronił Wałesę (BOLKA) trzymając jego teczkę w domu. Chronił i jednocześnie trzymał na smyczy. I teraz Wałęsa ten sowiecki agent TW, jest obrońcą demokracji? Staje w jednym szeregu z innymi "prawymi" obywatelami by bronić sprawiedliwości i niezawisłości sądów?
Bolek będzie bronił sprawiedliwości?
Sprawiedliwości Esbeków? Czy jakiejś innej po już nie wiem.
Forrest Gump
Forrest Gump 24.07.2017, 08:55
Nasz wymiar sprawiedliwości to przymykanie oka na Amber Gold, dziką prywatyzację, niewyjaśnione mordy polityczne (Lepper, Petelicki),
Nadajecie się tylko do wsadzania do więzień pijanych rowerzystów oraz wykańczania ludzi z poza układu. np. Romana Kluskę z Optimusa.
Pod przykrywką walki o demokrację walczycie o obronę postkomunistycznej oligarchii, a ludzie jak barany idą za głosem Tuska, który jak Kaszpirowski hipnotyzuje i wciska im kit.

To jest wszystko co mam do powiedzenia na ten temat.
Anna
Anna 24.07.2017, 00:08
Organizatorem protestu była Okręgowa Rada Adwokacka w Opolu? Nie wiedziałam. A wszyscy mówili, że to KOD, ORP, i Platforma itd.
- A na poważnie prawnicy w sporze "o zbyt dużych kompetencjach prawników" głosu zabierać nie powinni (choć to specjalna kasta).
Porozmawiajmy może o radzie adwokackiej, której szefem był Pan z afery prywatyzacyjnej w Warszawie - Czy nadal Pan uważa, Panie Krzysztofie, że w tej sprawie powinniśmy słuchać adwokatów?
Krzysztof
Krzysztof 23.07.2017, 23:49
W związku z faktem że RTO nie zechciała umieścić w swojej relacji stanowiska Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu w sprawie zmian zapraszam do zapoznania się z pełnym tekstem stanowiska opolskich adwokatów http://adwokatura.op…
KOD Nysa i Opole
KOD Nysa i Opole 23.07.2017, 23:29
W związku z incydentem, który miał miejsce podczas protestów przed sądem w dniu 21 lipca 2017 roku w Nysie, a także w obliczu niejednoznacznego przekazu publikowanego przez RTO oświadczamy, że mężczyzna zakłócający normalny przebieg protestu i używający wulgarnych słów oraz gestów był zwykłym chuliganem nie identyfikującym się z ideą i grupą protestów, a tym bardziej jej uczestnikiem. Tym samym wyrażamy żal i ubolewanie nad sytuacją, która miała miejsce, a także jednoznacznie odcinamy się i potępiamy takie zachowania oraz w związku z całym zdarzeniem złożymy zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia wykroczenia. Jednocześnie wyrażamy obawę, że podobne incydenty mogą być przedmiotem prowokacji środowisk skrajnie prawicowych.

Mateusz Rossa
członek zarządu KOD Opolskie
antyKOD
antyKOD 24.07.2017, 13:02
Ten pijaczek to prowokator z PISU?!!!! Chyba wam już rozum odebrało. Panie, puknij się pan w czoło, już nie macie lepszych pomysłów. A waszemu guru Wierdakowi też skrajnie prawicowi działacze kazali kłamać i oszukiwać?
antyKOD
antyKOD 24.07.2017, 13:04
Marta Klubowicz to też została sprowokowana przez PIS do symulowania choroby i okradania mieszkańców? Czemu Pan się od niej nie odetnie i nie złoży zawiadomienia na policje, że w waszych szeragach jest oszustka.
Antek
Antek 23.07.2017, 23:19
Witamy posła Millera.
Panie pośle o co chodzi z tym waszym protestem? Opozycja chce wrócić do władzy to jasne, ale dlaczego chcecie osiągnąć to przez ulicę, a nie urny wyborcze?
Poseł na Sejm RP Rajmund Miller
Poseł na Sejm RP Rajmund Miller 23.07.2017, 22:46
Panie redaktorze kolejny raz manipuluje Pan faktami Człowiek który zakłócił protest społeczny ,razem z innymi pijanymi mężczyznami przechodził obok NIE BYŁ JEJ UCZESTNIKIEM być może zrobił to celowo-prowokacja która nie udała się ,został przez nas wyprowadzony Proszę nie stwarzać wrażenia ze był jednym z nas

Pozostałe