Poniedziałek, 28.05.2018, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Akademia wiolonczelowa po raz czwarty w Nysie.

  • 23.07.2017, 12:49 (aktualizacja 23.07.2017 13:23)
  • redakcja RTO
Akademia wiolonczelowa po raz czwarty w Nysie.
Letnie akademie wiolonczelowe stały się już nyską tradycją muzyczną. Tegoroczna akademia, mająca formułę warsztatów, rozpoczęła się koncertem inauguracyjnym 13 lipca. Uczestnicy mieli okazję brać udział w zajęciach indywidualnych, lekcjach kameralistyki wiolonczelowej, wykładach oraz koncertach.

Inicjatorem Akedemii są muzycy z Polish Cello Quartet. Z roku na rok przybywa uczestników letnich zajęć i koncertów. Wrasta też zainteresowanie publiczności.

To już czwarta akademia, wzrasta tez poziom zaawansowania uczestników, akademia ma coraz większą renomę nie tylko w Polsce czy Europie. Bardzo ciekawą propozycją muzyczną stał się koncert suit Bacha wykonany we wnętrzach barokowego kościoła Piotra i Pawła. Muzyka Bacha, a w szczególności suity wiolonczelowe, to biblia dla muzyków. Koncert w barkowym kościele to prawdziwa muzyczna podróż w czasie. Koncerty w Muzeum, Szkole Muzycznej, na dziedzińcu zabytkowego Court Parku - prawdziwa muzyczna uczta dla mieszkańców i gości miasta. Być może właśnie Nysa stanie się stolicą wiolonczeli.

Poprzez szerzenie tego rodzaju kameralistyki w Polsce zespół Polish Cello Quartet, organizatorzy Akademii wiolonczelowej, pragną ukazać młodym adeptom gry na wiolonczeli bogaty i ciekawy repertuar zespołów wiolonczelowych oraz zachęcić do częstszego sięgania po tę wyjątkową lecz nie łatwą literaturę kameralną.

redakcja RTO

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe