Poniedziałek, 28.05.2018, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Wiadomości 29 lipca 2017 - Po 5 miesiącach na L4 Marta Klubowicz odchodzi z NDK, a także aeropiknik w Paczkowie.

  • 30.07.2017, 17:01 (aktualizacja 01.08.2017 00:26)
  • redakcja RTO
Wiadomości 29 lipca 2017 - Po 5 miesiącach na L4 Marta Klubowicz odchodzi z NDK, a także aeropiknik w Paczkowie.
- Jest jeszcze coś innego  w życiu, niż zbiurokratyzowany dom kultury. Wolę opuścić Nyskie bagienko zanim całkiem mnie nie wciągnie - tak napisała Marta Klubowicz w oświadczeniu przesłanym redakcji NTO, uzasadniając swoje odejście z pracy. Nie odniosła się jednak do kontrowersji czy choroba była symulowana.

 

Balonowe święto w Paczkowie.
Balonowe święto w Paczkowie trwa przez cały weekend. Płynące w powietrzu olbrzymy to pozostałość po czasach dumnych Zeppelinów. Ponad 20 Załóg w konkurencjach sportowych i tak zwanej Fieście poszybowało w niebo na oczach mieszkańców i turystów.
Aeropiknik Paczków 2017 - Balonowe święto w Paczkowie.

____________________

Tożsamość martwej kobiety potwierdzona.
Członkowie rodziny potwierdzili tożsamość młodej kobiety, której ciało znaleziono w ubiegłą niedzielę rano na chodniku pod jedną z kamienic na ulicy wolności w Nysie. W identyfikacji pomogła publikacja wizerunku w mediach.
Tożsamość zwłok potwierdzona. - prokuratura bada dowody w kierunku samobójstwa.

________________________

Klubowicz rezygnuje z kierowania NDK.
Marta Klubowicz po 5 miesiącach przebywania na kontrowersyjnym zwolnieniu lekarskim złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektora Nyskiego domu kultury,  twierdząc, że to efekt nagonki na jej osobę.Jednak to nie był dobry czas dla NDK, drastyczne ograniczenie dostępu do grup artystycznych, likwidacja wielu lubianych imprez, wprowadzenie odpłatności za część zajęć, brak pozyskiwania środków unijnych. Takimi słowami aktorka żegna się z placówką:
- Jest jeszcze coś innego  w życiu, niż zbiurokratyzowany dom kultury. Wolę opuścić Nyskie bagienko zanim całkiem mnie nie wciągnie - tak napisała Marta Klubowicz w oświadczeniu przesłanym redakcji NTO, uzasadniając swoją rezygnację.
Po 5 miesiącach kontrowersyjnego L4 Marta Klubowicz odchodzi z NDK.

___________________

Ołtarz znowu jest srebrny.
Srebrny ołtarz z kościoła świętego Jakuba w Nysie wygląda jak nowy. Późnobarokowy zabytek sakralny z figurą świętej Anny Samotrzeć odzyskał dawny blask. Dziś można się przekonać jak wyglądał kiedy trzy wieki temu opuszczał pracownię artysty.
Srebrny Ołtarz z kościoła św. Jakuba wygląda jak nowy.

_____________________________

Sekretarz stanu Andrzej Dera rozmawia o wecie prezydenta
Jednym z gości na Paczkowskim Aeropikniku był Andrzej Dera sekretarz stanu w Kancelarii prezydenta RP. Tematem rozmowy dziennikarzy z politykiem było weto prezydenta Andrzeja Dudy wobec ustaw dotyczących reformy sądownictwa.
Sekretarz stanu Andrzej Dera rozmawia o wecie prezydenta

 

 

 

 

 

 

 

 

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Łempicka
Łempicka 31.07.2017, 14:12
Polityka kadrowa Kolbiarza to porażka

Pozostałe