Środa, 16.08.2017, imieniny: Joachima, Nory, Stefana

Po 5 miesiącach kontrowersyjnego L4 Marta Klubowicz odchodzi z NDK.

  • 30.07.2017, 17:17 (aktualizacja 31.07.2017 12:43)
  • redakcja RTO
Po 5 miesiącach kontrowersyjnego L4 Marta Klubowicz odchodzi z NDK.
- Jest jeszcze coś innego  w życiu, niż zbiurokratyzowany dom kultury. Wolę opuścić Nyskie bagienko zanim całkiem mnie nie wciągnie - tak napisała Marta Klubowicz w oświadczeniu przesłanym redakcji NTO, uzasadniając swoją rezygnację.

____________________________________
Marta Klubowicz po 5 miesiącach przebywania na kontrowersyjnym zwolnieniu lekarskim złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektora Nyskiego Domu Kultury twierdząc, że to wynik nagonki na jej osobę. Jednak to nie był dobry czas dla NDK, drastyczne ograniczenie dostępu do zajęć artystycznych, likwidacja wielu lubianych imprez, wprowadzenie odpłatności za część zajęć np. podczas ferii zimowych, całkowity brak pozyskiwania środków unijnych.
_______________

Burmistrz Nysy potwierdza że otrzymał rezygnację dyrektor NDK.  Klubowicz odchodzi ze stanowiska po miesięcznym okresie wypowiedzenia czyli 1 września. Burmistrz podkreśla, że dobrze oceniał jej pracę. Innego zdania jest wielu rodziców, dla których dzieci zabrakło miejsca na zreformowanych przez Klubowicz we wrześniu 2015 zajęciach artystycznych. Mimo wieloletniej współpracy i dziesiątek sukcesów zespoły taneczne zostały rozwiązane. Kordian Kolbiarz był głuchy na skargi rodziców. W ten sposób z zajęć artystycznych odeszło kilkuset uczestników, nie pomógł płacz dzieci i determinacja rodziców.

- Te dzieci płaczą w domu, stąd taka determinacja rodziców - mówił radny Dariusz Bednarz o interwencjach rodziców uczestników zajęć we wrześniu 2015.

- Ja w sens tych zmian wierzę - powiedział wtedy burmistrz stając murem za kontrowersyjną decyzją nowej dyrektor. Decyzja ta była zaskoczeniem, ponieważ grupy, które przestały istnieć wskutek zmian były wizytówką NDK. DNA i Flame były wielokrotnymi mistrzami województwa w tańcu nowoczesnym. Nie było imprezy tanecznej, z której nie przywozili trofeów indywidualnych i grupowych.

W tym czasie przestał istnieć zespół Flame oraz DNA. Ten drugi został szybko reaktywowany przez instruktorkę Laurę Kropińską, dla której nie było już miejsca w domu kultury w jej prywatnym projekcie WDK (Wytwórnia Działań Kreatynych), który działa do dziś i ma tak jak przedtem znakomite wyniki sportowe.

- Nacisk przyłożę na teatr, ale nie znaczy to, że nie będzie innych zajęć (...),  często tak jest, że przychodzi nowy szef i od razu wszystko zmienia i wyrzuca ludzi i robi całkowicie nowy program. Nie!. Po pierwsze nie szkodzić. - mówiła w maja 2015 Klubowicz, jednak jak widać po kilku miesiącach zmieniła zdanie.

Marta Klubowicz została dyrektorem Nyskiego domu kultury w maju 2015 r. Jej pomysł na kulturę w mieście to wizja teatru Nysa. 

- Teatr mój widzę ogromny. Nie. Teatr mój widzę skromny, ale pożyteczny (...), chciałabym, żeby foyer było miejscem spotkań, chciałabym, żeby ożywić kawiarnię - reklamowała nową wizję Klubowicz. Był pomysł by do foyer kupić fortepian, by stworzyć tam bardziej artystyczny klimat, niestety żadnej z tych wizji Marcie Klubowicz nie udało się zrealizować.

Po likwidacji większości zajęć tanecznych (DNA, FLAME i zmiana formy zespołu STOKROTKI, która doprowadziła do zdziesiątkowania grupy), wprowadzono do grafika specjalistyczne bardzo kosztowne w przeliczeniu na uczestnika zajęcia typowo teatralne. Teatr słowa, zajęcia z animacji, zajęcia literackie, zajęcia telewizyjno-filmowe, wiersz i proza. Zajęcia w których brało kilkuset uczestników zamieniono na atrakcje dla wybranych.

- Dom Kultury powinien być płaszczyzną dla jak największej liczby osób o przeróżnych zainteresowaniach i o takich, które nie są to jakieś jednostkowe historie, gdzie przykładowo dla grupy jogi, gdzie będą 3 osoby z miasta zainteresowane, a będzie się ich preferować bo osoba, która jest decyzyjna też kocha jogę. Nie w ten sposób mają być zagospodarowane potrzeby mieszkańców miasta. - mówił radny Dariusz Bednarz.

- Też trochę gram i śpiewam i głupio by było zająć się inną rzeczą, niż to co lubię i kocham, to jest oczywiste - odpowiedział ze śmiechem na  pytanie dziennikarza,  - czy można kogoś zmusić by zaczął recytować jeśli chce tańczyć? -   radny Adam Zelent, choć sytuacja śmieszna nie była.

Jednak Kordian Kolbiarz był głuchy na racjonalne argumenty zarówno radnych, jak i rodziców. I nie uwzględnił apeli rodziców, którzy przyszli do niego na spotkanie.

- Wydaje mi się, że w moim przypadku i to jest moje osobiste zdanie, że ja na tym straciłam, że została zmieniona Pani dyrektor. Moje dziecko zostało po prostu oszukane. - żaliła się jedna z matek dzieci, których ulubione zajęcia przestały istnieć.

- Administracyjnie jeszcze nikt nikogo nie uszczęśliwił. Czyli decyzją, ścinać komuś przydzielać itd., Jeszcze raz powtórzę zepsuć jest łatwo ale naprawić potem, długo, długo trzeba pracować. - mówił we wrześniu 2015 radny Dariusz Bednarz, jednak jak widać Marta klubowicz pracować nie chciała od 17 marca 2017 przez 5 miesięcy przebywała na L4 po czym złożyła rezygnację z pracy.

W Nysie niestety teatr nie powstał jednak zmiany przeprowadzone przez dyr. Martę Klubowicz  zniszczyły wiele z tego co było w NDK dobre. Drastyczne ograniczenie ruchu tanecznego to nie jedyna aktywność kierownictwa NDK w dziedzinie tańca. W bieżącym roku doszło do usunięcia sporej ilości materiałów związanych z ich dorobkiem.
Jeden z byłych członków grupy tanecznej FLAME, która zwrócił się do naszej redakcji kilka tygodni temu z następującą informacją:


- Wszystkie filmiki naszego zespołu FLAME z Ozimka i na festiwalu na bastionie zostały usunięte ze strony. Fajna zmiana muszę powiedzieć. Człowiekowi nawet nie pozwolą powspominać dawnych czasów. - pisał na fb jeden z byłych tancerzy.

I rzeczywiście po weryfikacji liczby filmów na oficjalnym kanale YouTube NDK okazało się że usunięto z niego kilkadziesiąt filmów.
Nie była to jedyna próba historycznego resetowania działalności  eNDeKu, bowiem w kwietniu br. sygnalizowaliśmy że Nyski Dom Kultury usuwa ze stron internetowych informacje dotyczące festiwalu Folk Fiesta. W niewiadomym celu usunięto setki zdjęć i filmów z minionych edycji tej imprezy. Burmistrz wówczas oświadczył, że o niczym nie wie.

Marta Klubowicz popadła także w konflikt z częścią radnych. Na uwagi dotyczące organizacji Święta Niepodległości reagowała emocjonalnie co nie ułatwiało dialogu z radnymi.
Kulminacją konfliktów z radą była aktywność dyrektor NDK podczas zwolnienia chorobowego, które trwało nieprzerwanie od 17 marca br. Marta Klubowicz, mimo choroby udzielała się w mediach i prawdopodobnie pracowała zawodowo naruszając zasady L4.

Wydarzeniem, które zbulwersowało opinię publiczną był udział Marty Klubowicz w antyrządowych demonstracji w Warszawie. Fakt, że dyrektor przebywająca na L4 została uchwycona w kamerze TVNu wśród demonstrantów usuwanych siłą przez policję skrytykował nawet Burmistrz Kordian Kolbiarz, który przez cały czas oceniał pozytywnie pracę dyrektora i wizję teatru Nysa.


Mimo to Klubowicz uważa, że to media doprowadziły do jej decyzji o rezygnacji. Podkreśla także, że nie odpowiada jej biurokracja konieczna na stanowisko dyrektora. W ostatnich tygodniach spekulowano, że gmina przygotowuje dla niej mniej absorbujące stanowisko dyrektora artystycznego, jednak po publikacjach medialnych Burmistrz zaprzeczył że kiedykolwiek był taki pomysł.

Do tych wszystkich zawirowań i kłopotów w ostatnich tygodniach doszedł kolejny. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie wyłudzenia środków z delegacji z 2015 r. którego miała się dopuścić dyrektor placówki.

Podsumowując ostatnie dwa lata kierowania placówką należy dodać, że w przeciwieństwie do Janiny Janik która pozyskała dla domu kultury z środków unijnych około 7 mln zł Klubowicz nie zdobyła  według naszych informacji ani złotówki. Zrezygnowała niemal zupełnie  ze współpracy międzynarodowej, a także zlikwidowała międzynarodowy festiwal Folklorystyczny Folk Fiesta, alternatywą miały być specjalistyczne zajęcia aktorskie w kilku osobowych grupach, więcej spektakli teatralnych, mniej kabaretów, a także salon literacki, gdzie Marta Klubowicz prezentowała polską poezję.

Czy mało udany eksperyment teatr Nysa już się skończył? Zobaczymy.

 


 

redakcja RTO

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kolejna kasa dla Klubowicz
kolejna kasa dla Klubowicz 10.08.2017, 17:09
Marta Klubowicz nie będzie musiała pracować w NDKu nawet przez ten ostatni miesiąc. Pracownicy zostali poinformowani, że pani dyrektor została zwolniona z obowiązku świadczenia pracy. Oczywiście, przez Kolbiarza. Mam pytanie - czym się zajmowała ta pani, skoro nie było jej w pracy przez pól roku, a po powrocie nie ma nic do załatwienia :(
zależny - nie zależny
zależny - nie zależny 9.08.2017, 11:46
a tak w ogóle czy tylko ja to widzę - że im bardziej niezależny (Bednarz, Bogdanowski, Zelent, Kwiatkowski, Dziaduś) tym szybciej dał się kupić? Chociaz partii nie lubię w następnych wyborach zagłosuje na radnego partyjnego, bo oni swoje dzieci , zięciów i innych już pozatrudniali gdzie indziej. Bezczelność, niezależny ale sprzedajny
Anonymus
Anonymus 9.08.2017, 11:17
Pan Zelent to super, a nawet nad człowiek. Odkąd został radnym, oprócz prowadzenia firmy, pracuje jako menadżer gminnej hali i jeszcze w szkole powiatowej. A pełnienie społecznego mandatu, społeczne nie jest, chyba że charytatywnie zrezygnował z diety radnego.
mieszkanka Podzamcza
mieszkanka Podzamcza 9.08.2017, 10:45
Radny Zelent co jakiś czas wrzuca jakieś ulotki do skrzynek mieszkańcom przecież to kosztuje. Zamiast składać życzenia świąteczne wyborcom, trzeba było zrobić za darmo naklejki chorej dziewczynie z własnego osiedla a nie zdzierać 450 złotych jak widać na fakturze wszyscy i tak wiedzą, że te VEKTORy to pan i kolega
...
... 9.08.2017, 11:08
To może Pani się pochwali ile pomogła?
mieszkanka
mieszkanka 9.08.2017, 12:16
pozbieram te pana ulotki i przyjdę przed wyborami zapytać ile to kosztowało ta reklama
Adam ZELENT
Adam ZELENT 9.08.2017, 07:35
Jaki poziom komentarzy, taki niestety poziom redakcji. Brak obiektywizmu, piana, hejt i jad pełny nienawiści. Niestety poziom sięga dna. Czym innym jest krytyka, poparta argumentami i dowodami, a czym innym są insynuacje, niepotwierdzone informacje, obraźliwe teksty. "Przy***sem" to może jestem, ale raczej mojej żony. Dla przypomnienia podam fakt, że jako nieliczny z Rady Miejskiej w Nysie startowałem nie pod przykrywką partii i zbiorowego ugrupowania. Stworzyłem własny komitet KWW ZELENT i jako właśnie ZELENT (a nie jako niezrzeszony) pełnię mandat społeczny z pełną odpowiedzialnością. Proszę wybaczyć, że nie będę tu "walczył" z anonimowymi wpisami o dziwnie podobnych, obraźliwych treściach, tylko skupię się na dalszej pracy i proszę mi wierzyć, że każdy, negatywny choćby komentarz, dodaje mi skrzydeł do jeszcze cięższego wysiłku. Pozdrawiam.
karma wraca
karma wraca 9.08.2017, 10:23
karma wraca czasami ze zdwojoną siłą
Jan Niedziałek
Jan Niedziałek 9.08.2017, 09:12
Szanowny Panie Adamie,

To że stworzył Pan własny komitet i był Pan "niezalężny" niestety obróciło się przeciw Panu w momencie przyjęcie posady menadżera hali ... W prosty sposób w tym momencie przestał być Pan niezależny ... Obserwuję sesje RM i niestety muszę się zgodzić z zarzutami do Radnych iż nie udzielają się wcale, nie zabierają głosu, nie prowadzą merytorycznej dyskusji ... Niestety ale podnosicie rękę a bez jakiejkolwiek debaty ... Niech Pan nie przesadza z hejtem i krytyką ... Powinien Pan być gotowy na krytykę, to nieodłączny element bagienka w którym Pan funkcjonuje.

Mówi Pan o dowodach i konstruktywnej krytyce? Kiedy ostatni raz zabrał Pan głos w dyskusji na sesji RM?
Yar
Yar 9.08.2017, 11:09
Pana niezależność i własne zdanie zależy od tego co panu burmistrz obieca - przegrał pan konkurs na szefa NDK - można z Klubowicz się podśmiechiwać, dostał pan lepiej płatną i mniej obciążającą pracę menedżera juz panu nieudolność pani Marty nie przeszkadza. Może pan spokojnie pić wódkę z "nieporzepracowaławem ani jednego dnia w zyciu i jestem z tego dumny" Dziadusiem. Żona pracę ma?
Radny
Radny 9.08.2017, 08:37
Pana ciężka praca dotychczas polega na podnoszeniu ręki na tak przy każdym głosowaniu nad pomysłami burmistrza, wciąganiu miasta w długi no i pobieraniu kasy za bycie menedżerem nieistniejącej hali.
CEF
CEF 8.08.2017, 16:02
Zelent sie boi, że straci stołek wraz z odejściem Kolbiarza i co wtedy będzie biedny robił żył z 500+
Absolutna pani dyrektor
Absolutna pani dyrektor 5.08.2017, 15:05
Absolutna pani rzecznik Edytka zostanie teraz dyrektorem domu kultury tak samo jak Ferdyn dyrektorem OPS.
Sancta simplicitas
Sancta simplicitas 5.08.2017, 15:01
Klubowiczowa i Kolbiarzowa to dwa pasożyty w domu kultury. Tylko prostaczkowie wierzą, że Klubowicz znalazła się w ndku dzięki swoim talentom czy wdziękom. Kolbiarz chciał, aby była żonka została sekretarzem w gminie, ale obecna żona się nie zgodziła, dlatego wsadził Edytę do ndku.
Zwolennik zmian
Zwolennik zmian 4.08.2017, 22:56
Szkoda, ktoś z zewnątrz mógł rozbić ten "układ" i wyprowadzić Nysę na szerokie wody
__)))_00_
__)))_00_ 5.08.2017, 14:28
szerokie europejskie wody nic nie robienia?
wiocha jest w sercu każdego nowego Warszawiaka
wiocha jest w sercu każdego nowego Warszawiaka 5.08.2017, 14:12
Jaki układ? Jaki Wody? Że Klubowicz, która mówi w gazetach, że Laura Kropińska pracując z ponad setką młodzieży w DNA i osiągając maksymalne wyniki sportowe, w tym wielokrotne mistrzostwo województwa zarabia za dużo i trzeba ją sekować bo miała 2000 tys brutto? To są szerokie wody według ciebie? Z jakiej wsi jesteś? z tej samej co Klubowicz?
Wiocha jest w sercu każdego importowanego Warszawiaka
Wiocha jest w sercu każdego importowanego Warszawiaka 5.08.2017, 14:26
Klubowicz to jest wiocha ekstremalna. Super hiper Wiocha przez duże WIO. Egzaltowana Pańcia czytająca Różewicza dla pięciu staruszków i wnosząca poetycko swe oczęta ku sufitowi. Obudź się człowieku!!!
Klubówka to
- Teatralna jesień średniowiecza w EndeKa.

- Sen niezrealizowanej artystki o kawiarence poetyckiej z fortepianem w charakterze Rokoko!

- Nie przystające do realiów pseudoartystyczne bzdety i figury retoryczne na pokaz dla kółka wzajemnej adoracji i zajęć dla 3 uczestników.

Nie wykreowała żadnej ważnej imprezy (nawet niechby teatralnej), zlikwidowała wszystko poza niespełnianymi marzeniami o ... no właśnie o czym? Bo już się zgubiłem.
Nie pozyskała żadnej kasy zewnętrznej, a przecież dziś to standard.
Wystraszyła sie Miłkowiaka? Bo co powiedział, że jest dyrektorem do bani i poprzedni był lepszy?
Smutek
Smutek 4.08.2017, 18:11
Więc Miłar miał rację - może trochę ostro to pokazał, ale prawdziwie - grę aktorską polegająca głównie na grze ciałem trudno ocenić jako coś wybitnego. Takie zajęcie także nie przygotowuje do ciężkiej pracy w Domu Kultury. Klubowicz była w nim, co przykro mówić biernym pasożytem. Zamiast pracy rarytasy i zapraszanie znajomych aktorów i teatrów za nasze pieniądze. Grupy taneczne zlikwidowała bo taki miała kaprys.
Electric na dyrektora
Electric na dyrektora 3.08.2017, 08:17
Niech będzie Zelent dyrektorem, on się swietnie z Edyta Kolbiarz dogada:) razem *********** w dawnych czasach, wszyscy w urzędzie o tym wiedzą, dlatego też Barska próbowała się Edyty pozbyć.

_______________________
skorygowane przez admina
KP
KP 7.08.2017, 12:55
To są bezpodstawne pomówienia. Proszę administratora strony o natychmiastowe usunięcie komentarza.
Electric na dyrektora
Electric na dyrektora 7.08.2017, 13:03
Co jest pomówieniem? że Edyta przez lata żyła w konkubinacie z Marcinem Mikołajczykiem, właścicielem Vectora? Każdy sąsiad z jej bloku Ci to potwierdzi. To, że Vector dostawał kasę z urzędu gminy, PUPu i starostwa? Dokumenty to wykażą, Jest materiał w necie o tym, jak Edyta Kolbiarz podkładała kopertę Zelenta&Mikołajczyka, żeby załatwić im kontrakt w starostwie. Chcesz obejrzeć? To Ci linka prześlę :) Od wczoraj wiadomo, że Zelent&Mikołajczyk zarobili kasę na chorej dziewczynie. Co powiesz,że faktura na fb to też pomówienie? Schowaj się gościu.
KP
KP 7.08.2017, 13:39
Sugerujecie Państwo, że dochodzi o nadużycia cytuję "kręcili walki", a jakichkolwiek dowodów brak - tym bardzie wyroków sądu - skoro uważacie, że chodzi o nadużycia w finansach publicznych. Firma nazywa się VEKTOR, a nie Vector i z tego co wiem z panem Mikołajczykiem i panią Kolbiarz ma niestety nie wiele wspólnego. A to kto z kim sypia to już niestety kogoś prywatna sprawa. O chorej dziewczynie się nie wypowiem, chociaż wiem, że charytatywnie firma VEKTOR pomagała, ale używanie takich argumentów tylko dowodzi, że mamy tu do czynienia z bezpodstawnym hejtem i głupotą.
Tylko spokojnie, pomalutku
Tylko spokojnie, pomalutku 7.08.2017, 14:15
Pan Marcin Mikołajczyk był (cichym) wspólnikiem Vektor Studio z Adamem Zelentem, to jest powszechnie znana wiedza, razem pracowali. Mikołajczyk nawet publicznie dostawał jakieś pochwały (chyba podziękowanie w gazecie) za działalność charytatywną VEKTORA, parę lat temu. Tu trudno uciec przed faktami.

Nie trudno się domyślić, że cichym wspólnikiem był po to, by nie było zarzutów, że prowadząc wspólne gospodarstwo domowe z osobą reprezentującą promocję w Gminie, a później wydział promocji Starostwa ma dostęp do zamówień i poufnych informacji. Tym bardziej, że zamówienia te nie były realizowane w ramach przetargów, gdzie jest ścisła procedura i tam każdy ma równy dostęp do dokumentów, lecz w formie konkursów.

Ci którzy prowadzą firmy wiedzą jak wyglądają konkursy w placówkach samorządowych. Często jest to kupa śmiechu. Ten który ma wygrać przynosi dwie konkurencyjne oferty od kolegów z nieco wyższymi cenami i otrzymuje zamówienie.
Materiał z incydentem jaki miał miejsce podczas otwierania kopert w Starostwie kiedy Pani Edyta Bednarska Kolbiarz wtedy naczelnik wydziału promocji próbowała mataczyć podczas procedury i uniemożliwić obecność oferentów podczas otwarcia kopert daje do myślenia. https://www.youtube.…
Można spekulować, że walczyła o zamówienie dla VEKTORA, czyli dla siebie.

Zastanawiającej jest także to, że PUP, który dziś nie jest skory do wydawania dużych pieniędzy na reklamę, płacił firmie Adama Zelenta ok 50 tys złotych za wydawanie gazety (innowacyjna Nysa). Tutaj jeśli był przetarg (bo nie wiem) jest wszystko OK, ale pamiętajmy, że Kolbiarz dba o swoich - Kolbiarz dyr PUP - Edyta była żona - Zelent wspólnik jej faceta.
Może i jest to brazylijski serial, może przesadzam. Ale fakt jest taki, że kiedy VEKTOR zarabiał, zarabiała także Edyta Kolbiarz, temu nie da się zaprzeczyć, chyba, że nieprawdą jest, że była partnerką Marcina Mikołajczyka. (obojgu życzę szczęścia).
KP
KP 7.08.2017, 20:19
Szanowny miły panie/pani to są pomówienia i to grubymi nićmi szyte, w dodatku nieobiektywne bo nie mające odpowiedzi drugiej ze stron.
Electric Zelent
Electric Zelent 8.08.2017, 14:25
Pani J J zostawiła po sobie wyremontowany budynek, wystawy multimedialne i wspaniałe tradycje kulturalne. Obecne władze korzystają z dorobku pani J J bez skrupułów. Pani Klubowicz pozostawiła po sobie....... półroczne zwolnienie lekarskie. Panowie Zelent i jemu podobni to są wydmuszki ustawione przez burmistrza na sztucznie stworzonych stanowiskach, nie potrafią niczego sami osiągnąć, ani sami sie utrzymać ze swojej pracy.
Żulent Żalent Żylent x 3 Ż
Żulent Żalent Żylent x 3 Ż 4.08.2017, 18:19
Zelent był przy***s*em Sanockiego, ale Sanocki nie chciał mu za wiele dać i w końcu go odtrącił. Potem, próbował stanąć na własnych przedsiębiorczych nogach, ale było ciężko. Firma z Mikołajczykiem, co prawda dawała dostęp do zamówień ze starostwa (absolutna Pani rzecznik - https://www.youtube.… ale nie na zawsze. Na zakończenie, czyli obecnie został czopkiem burmistrza. Będzie słodził, aż wszyscy pomrzemy na cukrzycę i nikt nie wydobędzie tego czopka z zadu Kordiana nawet największymi szczypcami.
CM
CM 7.08.2017, 15:54
Zelent był przy****sem wszystkich, rzeczywiście to czopek bez własnego zdania. Teraz jest menedżerem hali, której nie ma. Taki się jest wynagradzanym za bycie czopkiem.
KP
KP 7.08.2017, 12:56
To są bezpodstawne pomówienia. Proszę administratora strony o natychmiastowe usunięcie komentarza.
Proście a będzie wam dane lub nie
Proście a będzie wam dane lub nie 8.08.2017, 18:32
KPP - masz rację, może i jest to denerwujące i niegrzeczne, ale Adam Zelent jest osobą publiczną od kiedy został radnym. Można więc wyrażać zdanie na jego temat. Mile widziane są kulturalne oceny, ale mniej kulturalne także są zgodne z prawem.
x 3 Ż
x 3 Ż 4.08.2017, 18:28
miało być "przypupasem" przez D, ale system dba tu o czystość języka.
Magda p.
Magda p. 2.08.2017, 20:33
Ta cała historia z Klubowicz jest zwyczajnie wstrętna. Kobieta wykorzystała swoją sławę sprzed 35 lat po to, żeby za koszty wynagrodzenia dłużyć jako figurantka nowym władzom, wątpliwa jest ta cała kariera warszawska, tak samo jak u Kolbiarza. Oszustwo.
Dyrektor Edytka
Dyrektor Edytka 2.08.2017, 19:16
Kolbiarz zapowiedział, że wybierze dyrektora bez konkursu. Były kandydat Zelent już sobie przytulił stołek, poza tym wiadomo, że jako menadżer nie potrafi totalnie niczego, więc Kolbiarz już ryzyka nie podejmie. To samo jest z Orłem Kamudą, który ma stołek w NEC. Bez pracy jest Dziaduś, który sprzedał się KK za pracę dla swoich dwóch dziuń - i jedna , i druga mają robotę w instytucjach samorządowych (swoją drogą to jest chłop- sam nic nie robi, ale dziuniom załatwił). Zostaje kto - ano Edytka Kolbiarz, i wszystko zostanie w rodzinie.
KP
KP 7.08.2017, 12:56
To są bezpodstawne pomówienia. Proszę administratora strony o natychmiastowe usunięcie komentarza.
Malipilacja Mariana
Malipilacja Mariana 2.08.2017, 15:51
Marian - malipulacja?!!! Mam nadzieję, że przynajmniej czytać potrafisz, bo pisać - nie bardzo.
Marian
Marian 2.08.2017, 14:18
Nie dość, że to czysta malipulacja, to jeszcze błędy ortograficzne.
Zenon?
Zenon? 2.08.2017, 15:56
A jakieś konkrety?
Rozumiem, że masz jakąś tajemną wiedzę? To się nią popisz.
Domniemam, że w Nysie tak naprawdę powstał Teatr, grupy taneczne nigdy nie istniały, a sama Klubowicz nigdy nie była na L4, tylko wtedy właśnie pisała wnioski unijne. To chcesz powiedzieć Marian?
Matko Boska
Matko Boska 2.08.2017, 13:53
Jak ktoś nie potrafi budować, to musi się wykazać w niszczeniu. NDK wrócił do stanu z czasów Orlopa i Wojciechowskiego. Brawo Kolbiarz, brawo dziunie Kolbiarza.
Nyc
Nyc 4.08.2017, 11:42
Ty debil zal mi Pani Klubowicz, ze musi z takim motlochem nyskim walczyc.
kolo
kolo 2.08.2017, 12:10
Likwidacją wcześniejszych zasług NDK ze strony internetowej zajmowała się nie kto inny jak Edytka Kolbiarz która była pomocna Marcie w tych kwestiach.
No teraz zobaczymy co będzie piastować była Kolbiarza, dalej nie zniszczalna Edytka
Kukiz też była kobietą
Kukiz też była kobietą 2.08.2017, 11:27
Klubowiczka teraz pisze odezwy do narodu, że bardzo ją skrzywdzili i wznosi zapłakane oczy ku niebu. Trzeba było pracować tak ciężko jak Pani Janinka. Załatwić dla NDeku unijna kasę, a nie likwidować zajęcia i Folk Fiestę. Niech sobie zabierze swój tomik poezji na plecy i won do Warszawki.
Manifestacje KODu na nią czekają. jest tam bardzo potrzebna.
dyrektor za pół miliona
dyrektor za pół miliona 2.08.2017, 10:26
Pani Klubowicz przez 26 miesięcy pobierała min. 5 tys. złotych wynagrodzenia, razem z zusem to ok.8 tys. Razem 208 tysięcy. Rok temu NDK nie potrafił zorganizować Dni Nysy (najniższa frekwencja w historii święta miasta), czyli zmarnowała 200 tysięcy dotacji z urzędu. Straty na festiwalu hip-hopowym 70 tysięcy, a na Pożegnaniu Lata ponad 100 tysięcy. Razem 578 tysięcy. Tyle kosztowała miasto dyrektorka nominowana przez Kolbiarza.
Sanocki wyszedł na głupka
Sanocki wyszedł na głupka 1.08.2017, 00:35
JAnusz Sanocki nie może teraz krytykować tego nieporozumienia jakim była Martusia Klubowicz, bo z politycznych powodów krytykował na maxa jej poprzedniczkę Janinę Janik. Gdyby teraz powiedział, że JAnik była dobra wyszedłby na głupka.
jezy
jezy 1.08.2017, 00:32
Kto burmistrzowi zabroni?
jezy
jezy 1.08.2017, 00:32
Kordek lubi blondynki
Dyrektor za pół miliona
Dyrektor za pół miliona 31.07.2017, 21:27
Pani Klubowicz przez 26 miesięcy pobierała min. 5 tys.zlotych wynagrodzenia, razem z Zusem to ok.8 tys. Razem 208 tysięcy. Rok temu NDK nie potrafił zorganizować Dni Nysy (najniższa frekwencja w historii święta miasta) , czyli zmarnowała 200 tysięcy dotacji z urzędu. Straty na festiwalu hip-hopowym 70 tysięcy, a na Pozegnaniu Lata ponad 100 tysiecy. Razem 578 tysięcy. Tyle kosztowała miasto dyrektorka nominowana przez Kolbiarza.

Pozostałe