Poniedziałek, 28.05.2018, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Burmistrz Nysy poleca artykuł z ogólnopolskiego serwisu - wSensie.pl, według niego problem to Totalna Opozycja PO i LN

  • 5.08.2017, 15:37 (aktualizacja 05.08.2017 15:43)
  • redakcja RTO
Burmistrz Nysy poleca artykuł z ogólnopolskiego serwisu - wSensie.pl, według niego problem to Totalna Opozycja PO i LN
Jak lokalny układ Platformy i ludzi Sanockiego blokuje mieszkańcom Nysy zakupy w galerii handlowej. Kordian Kolbiarz uważa, że Galeria jest blokowana przez lokalny układ działaczy Platformy Obywatelskiej.

Historia galerii handlowej w Nysie na Opolszczyźnie ciągnie się od ponad dziesięciu lat i dziś jest to materiał na całkiem poważny serial.

W 2007 r., kiedy burmistrzem była dogadująca się dobrze z Platformą Obywatelską Jolanta Barska, padły deklaracje, że w tej kadencji samorządu (2006-2010), powstanie jedna, a może nawet dwie galerie handlowe. Nie były to pierwsze przymiarki do zmian w dokumentach planistycznych miasta, które miały umożliwić powstanie obiektu wielkopowierzchniowego na terenie Nysy. Jednak te, jak się później okazało, niefortunne słowa padły przed kamerą i trafiły do serwisu YouTube. Dzisiaj każde dziecko wie, że internet nie zna granic ani czasowych, ani przestrzennych. Mimo to, w 2013 r. burmistrz Barska, kończąc drugą z kolei kadencję, zarzekała się, że niczego takiego nie powiedziała. Skąd taka zmiana? Otóż koalicja, która scementowała się podczas 8 lat jej rządów, skutecznie blokowała te inwestycje. Powszechnie mówiło się, że chodzi o interesy lokalnych baronów Platformy Obywatelskiej, czyli o kino prowadzone przez szefa powiatowej PO, ówczesnego przewodniczącego Sejmiku Wojewódzkiego Bogusława Wierdaka oraz interesy kilku lokalnych biznesmenów, będących właścicielami większości lokali pod wynajem w mieście i walczących o utrzymanie wysokiego poziomu czynszów.

więcej - http://www.wsensie.pl/gospodarka/24326-jak-lokalny-uklad-platformy-i-ludzi-sanockiego-blokuje-budowe-galerii-handlowej-w-nysie

redakcja RTO

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Poseł Miller będzie miał przychodnię wyremontowaną z kasy gminy
Poseł Miller będzie miał przychodnię wyremontowaną z kasy gminy 7.08.2017, 16:58
http://jawnosc.nysa.pl/2-news/16-gmina-nysa-z-naruszeniem-prawa-podpisała-umowę-najmu-do-2038-r.html

Za przyzwoleniem burmistrza Platforma Obywatelska uwłaszcza się na majątku gminnym.

Pozostałe