Poniedziałek, 28.05.2018, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Parada pomyłek planistów czy blokowanie DEKADY przez wojewodę?

  • 6.08.2017, 10:06 (aktualizacja 07.08.2017 12:04)
  • redakcja RTO
Parada pomyłek planistów czy blokowanie DEKADY przez wojewodę?
Parada pomyłek planistów i urzędników czy ukierunkowana aktywność wojewody, który zapowiedział, że będzie bardzo dokładnie badał te dokumenty pod kątem zgodności z przepisami. Wojewoda po raz kolejny wszczął Postępowanie nadzorcze, które ma zweryfikować czy nie doszło do naruszenia prawa przy uchwalaniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Galeria Dekada.

_____________

Co ciekawe przy analizowaniu poprzedniej uchwały, dokumentacja w kwestionowanych dzisiaj pkt. była dokładnie taka sama. Wówczas Wojewoda nie znalazł zastrzeżeń. Jak widać tym razem dokumenty zostały sprawdzone jeszcze dokładniej i pod lupą wojewody znalazły się aspekty, które w orzecznictwie sądowym traktowane są jako nieistotne. Tego typu uchybienia zgodnie z zasadami badania prawidłowość uchwały nie powinny być przesłanką do uchylenia całego aktu prawnego, jednak Wojewoda, co podkreślał podczas ostatniej konferencji ma zamiar samodzielnie podejmować decyzje w tej materii.


Czy będzie brał pod uwagę stanowisko sądów, które orzekały w podobnych sprawach trudno wyrokować.
Nieoficjalnie otrzymaliśmy informację, że kwestionowane punkty być może można w terminie do 7 sierpnia uzupełnić. Takie rozwiązanie byłoby na rękę burmistrzowi Nysy.

redakcja RTO

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe