Poniedziałek, 28.05.2018, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Wiadomości 6 sierpnia 2017 - Czy nowego nyskiego basenu może nie być? Powód? Niedoszacowany kosztorys.

  • 6.08.2017, 22:08 (aktualizacja 07.08.2017 22:19)
  • redakcja RTO
Wiadomości 6 sierpnia 2017 - Czy nowego nyskiego basenu może nie być? Powód? Niedoszacowany kosztorys.

Czy Nowego nyskiego basenu może nie być? Powód? Niedoszacowany kosztorys.
Planowany koszt inwestycji miał wynieść 8,5 mln zł netto. Prace miały ruszyć zaraz po wakacjach. Z tego powodu zrezygnowano z otwarcia sezonu na kąpielisku miejskim przy ulicy Ujejskiego.
Niestety firm zainteresowanych przebudową Nyskiego basenu znalazło się jak na lekarstwo. Zaoferowana cena przewyższyła prawie dwukrotnie zakładany kosztorys.
Nowego nyskiego basenu może nie być. Powód? Niedoszacowany kosztorys.

_______________

Parada pomyłek planistów czy sekowanie wojewody.
Parada pomyłek planistów i urzędników czy ukierunkowana aktywność wojewody, który zapowiedział, że będzie bardzo dokładnie badał te dokumenty pod kątem zgodności z przepisami. Wojewoda po raz kolejny wszczął Postępowanie nadzorcze, które ma zweryfikować czy nie doszło do naruszenia prawa przy uchwalaniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Galeria Dekada.
Parada pomyłek planistów czy blokowanie DEKADY przez wojewodę?

_________________________

Jak działalność aktorki Marty Klubowicz jako dyrektora NDK komentują miasto i radni.
Decyzja Marty Klubowicz o złożeniu rezygnacji wywołała lawinę komentarzy. Mimo środka wakacji i terminu urlopowego udało nam się porozmawiać z kilkoma radnymi. Pytaliśmy czy to był dobry czy zły okres  dla nyskiej kultury. Na razie nikt nie chwali idei teatru Nysa poza burmistrzem i Adamem Zelentem, który dwa lata temu konkurował o to stanowisko z dyr Klubowicz.
Jak działalność Marty Klubowicz oceniają miasto i radni. To trzeba zobaczyć.

_______________________________

Tajna umowa żony wiceministra Marczuka?
Gmina swój rejestr umów publikuje od wielu miesięcy. Zbiór zawiera setki, jeśli nie tysiące informacji o wszystkich umowach zawieranych przez nyski magistrat. Jednak według Tomasza Hankusa na urzędzie miejskim jawność w Nysie się kończy. Społecznik od kilku tygodni bezskutecznie próbuje dowiedzieć się czegoś o umowie jaka została podpisana z żoną wiceministra Marczuka na Przedszkole Teddy, które miało powstać w inkubatorze przedsiębiorczości.
Tajna umowa żony wiceministra Marczuka?

__________________

Jednostka kontra system. czy uda się wprowadzić imienne głosowania radnych.
Patrząc na przykład Tomasz Hankusa, można odnieść wrażenie, że napędem do pozytywnych zmian nie musi być grupa, wystarczy aktywna jednostka. Mimo upalnej pogody ten młody człowiek nie zasypuje Gruszek w przysłowiowym Popiele i pracuje nad tym by ulepszyć jakość naszej demokracji. Kolejny projekt to doprowadzenie do imiennych głosowań radnych co pozwoli na większa kontrolę społeczną naszych reprezentantów we władzach samorządowych.
Kto jak głosował, kto za a kto przeciw

 

 

 

 


 

 

 

 

redakcja RTO

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe