Czwartek, 19.10.2017, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Pieniądze, pieniądze, czyli kto za co dostaje nagrody w UM Nysa.

  • 12.08.2017, 16:32 (aktualizacja 12.08.2017 16:47)
  • redakcja RTO
Pieniądze, pieniądze, czyli kto za co dostaje nagrody w UM Nysa.
Pieniądze i kobiety wzbudzają największe emocje i nikt tu nic nie poradzi. No może jeszcze sztuka, ale koneserów, którzy zapomną o pieniądzach znajdziemy niewielu.

Poniżej prezentujemy  treść odpowiedzi na informację publiczną jaka znalazła się na BIP UM Nysa.

Wszystkie dokumenty w jednym pliku są do pobrania tutaj

 

_________________________________________________________________________

Wniosek IP.1431.35.2017 z dnia 21 czerwca 2017 roku
Na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej z dnia 6 września 2001 r. (Dz. U. z 2016 r. poz. 1764) zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji w następującym zakresie: 
1.  Proszę o podanie imiennej listy (imię, nazwisko, stanowisko) wszystkich pracowników urzędu, w tym obsługi wraz z łączną kwotą przyznanych nagród i premii przy każdym nazwisku.
2.  Proszę rozbić łączną przy każdym nazwisku na składowe, wraz z podaniem daty, kiedy nagrody/premie były przyznane.
3.  Proszę o skany wniosków o nagrody i premie, a jeśli były to dyspozycje ustne o przyznanie takich premii/nagród to proszę podać kto wnioskował o ich przyznanie.
4.   W pkt 2 proszę podać uzasadnienie które było podstawą przyznania i wypłaty każdego świadczenia. 
5.    Informację z pkt. 1 proszę podać za okres od początku kadencji burmistrza Kolbiarza do ostatniego dnia, którego upływał będzie termin udzielenia odpowiedzi na niniejszy wniosek. 
Informacja z dnia 5 lipca 2017r.: 
W związku z obszernym zakresem żądanej informacji, wiążącym się z dodatkową pracą organu polegającą na konieczności dokonania analizy indywidualnej poszczególnych pracowników Urzędu Miejskiego w Nysie, w zakresie pełnienia (bądź niepełnienia) funkcji publicznych, co warunkuje udostępnienie wnioskowanych informacji o pracowniku informuję, iż 14 dniowy okres udostępnienia odpowiedzi na wniosek nie zostanie dochowany. 
Wobec powyższego, powołując się na uprawnienia wynikające z art. 13 ust. 2 ustawy o dostępie do informacji publicznej informuję, iż odpowiedź na wniosek zostanie udzielona w terminie do 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku, tj. do dnia 21 sierpnia 2017 roku. 
Odpowiedź z dnia 10 sierpnia 2017r.: 
W odpowiedzi na wniosek o udzielenie informacji publicznej w zakresie nagród wypłaconych pracownikom Urzędu Miejskiego w Nysie, w okresie od 8 grudnia 2014 roku do 10 sierpnia 2017 roku, przekazuję w załączeniu listę nagród, listę premii oraz kopie wniosków z uzasadnieniami. lista nagród: 1 , 2 , 3 , lista premii: 1 
Informuję równocześnie, iż zanonimizowane fragmenty wniosków i uzasadnień zawierają dane o pracownikach wykonujących wyłącznie czynności usługowe w Urzędzie Miejskim w Nysie, którzy nie wyrazili zgody na upublicznienie wnioskowanych informacji. 2 , 3 , 4 , 7 , 89 , 10 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 1718 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 36 37 , 38 , 39 , 40 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 54 , 55 56 , 57 , 58 , 59 , 60 61 , 62 , 63 , 64 65 , 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 , 74 , 75 76 , 77 , 78 , 79 , 80 , 81 , 82 , 83 , 84 , 85 , 86 , 87 , 88 , 89 , 90 , 91 92 , 93 , 94 95 , 96 , 97 98 , 99 , 100 , 101 , 102 , 103 104 , 105 , 106 ,107 , 108 109 , 110   
W uzasadnieniu naliczenia i wypłaty nagrody jubileuszowej informuję iż, przysługuje na podstawie art. 36 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (Dz.U. z 2016r. poz. 902) każdemu pracownikowi samorządowemu bez względu na podstawę nawiązania stosunku pracy (pracownikom umownym, z wyboru oraz z powołania). Nagroda jubileuszowa stanowi składnik wynagrodzenia za pracę i jest świadczeniem o charakterze roszczeniowym. Pracodawca ma obowiązek przyznać i wypłacić nagrodę jubileuszową pracownikowi, jeżeli zachodzą przesłanki do jej uzyskania. Wysokość nagrody jubileuszowej zależy od ogólnego stażu pracy. 
Szczegółowe zasady ustalania wysokości oraz wypłacania nagrody jubileuszowej pracownikom samorządowym określa ustawa o pracownikach samorządowych i rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009 roku w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz. U. z 2014r. poz. 1786). 

redakcja RTO

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

legins
legins 17.08.2017, 14:47
Pani Kwaśniak to obrotowa jak koszykarz, 5 tyś za organizację jakiejś imprezy, 5,5 tys za sporządzenie bilansu, w następnym roku równięż tylko że już 7,5 tyś zł, a czy nie ma tego czasem w zakresie obowiązków bo poza tym co robi ? Kolbiarz przepuszcza nasze pieniądze na lewo i prawo i nie myśli co będzie dalej, pijar trzeba uskuteczniać
kwa kwa
kwa kwa 20.08.2017, 14:29
Kwaśniak - skąd ja znam to nazwisko? z PWSZ?
georg
georg 17.08.2017, 08:12
No to Kolbiarz pojechał po bandzie, dał sobie nagrodę w 2015r. za sukcesy w pracy-naruszenie dyscypliny finansowej,nie zna chłop w ogóle czym jest samorząd gminny, to nie PUP Panie Kolbiarz. To niedopuszczalne ustawowo żeby burmistrz sobie przyznawał nagrody. Niektórzy w 2016 przed świętami i po świętach otrzymali pokaźne nagrody-ci niech się już pakują za wazeliniarstwo i posługiwanie Kolbiarzowskim układom. Niech każdy się odszuka na listach i się klepnie w piersi.
miś
miś 16.08.2017, 22:33
Za co nagrody?:
- za wykonywanie zadań, które ma się w zakresie obowiązków (niezgodne z przepisami)
- za wykonywanie zadań, które wykonywali inni (oszustwo)
- za zastępstwa (to powinno być wpisane w zakres obowiązków lub oddelegowuje się do pracy pracownika) - pomijając jak się płaci za zastępowanie pracownika pytanie się nasuwa czemu za zastępowanie dostają niektórzy pracownicy - inni zastępują pro bono?
- za to, że nie ma pracownika w pracy (to jest hit "za szczególne osiągnięcia w pracy" nagrodę dostała osoba, której nie ma w pracy (urlop macierzyński)
Są też takie perełki jak "za szczególne osiągnięcia" dla M.Rymarza już po wybuchu afery, że bez upoważnienia podpisywał decyzje, dla A.Bukały już po tym jak spóźnił się ze złożeniem wniosku na grubą kasę, czy też dla A.Babińskiego "za działania na rzecz UM".
Zastanawiam się czy się śmiać, czy płakać? Jednak płakać, ponieważ:
- to publiczne pieniądze rozdawane za poparcie czy inne uśmiechy,
- to plucie mieszkańcom w twarz, żeby się nawet z uzasadnieniem nie postarać i tak bezczelnie pisać "za szczególne osiągnięcia", czy "działania na rzecz UM",
- jak inni pracownicy to przeanalizują (ci co nie dostają) to wróżę strajk włoski, chorobowe, albo inne takie, bo motywacji do pracy brak.
Chodniki naprawiać cholera i oświetlenie na podwórkach montować, a nie nagrody za nic!
Skandal
Skandal 16.08.2017, 18:33
Katastrofa to za co urzędnicy biorą wynagrodzenia skoro za każde kiwnięcie palcem dostają nagrody? Kolbiarz przekroczył rubikon, apeluję do lokalnych mediów o jak najszersze opublikowanie tych informacji, niech podatnicy i wyborcy zobaczą jak żyje się urzędnikom za rządów SZKODNIKA KOLBIARZA. Panie burmistrzu to nie PUP w urzędzie jest wszystko jawne tu wyborcy niedługo rozliczą Pana i tą mafię urzędniczą którą pan zatrudnił!
lista bobaka
lista bobaka 16.08.2017, 17:11
Pani Kwaśniak, która to dostała po ładnych kilka tysięcy za to, że sprawozdanie napisała i zreorganizowała imprezy, też jest na liście Bobaka.
bazyl
bazyl 16.08.2017, 07:50
Bobek dał czadu, publikując listę wazeliniarzy , burak nawet nie wie ile szkody wyrządza ludziom oddanych sprawie Nysy . Trzeba się z tymi tłumokami pożegnać, ta korporacja niczego dobrego nie przynosi, tylko wydatki na znajomych zatrudnionych bez konkursów i kwalifikacji na stanowiska pomocy admnistracyjnej. Dość układom Kolbiarza i jego przy***sów - Ślimak , Rymarz , Bobak itd.. Jeszcze rok !
Głos z urzedu
Głos z urzedu 15.08.2017, 08:30
Żenujące są te nagrody dla swoich. Najpierw daje się wszystkim jednakowo, a potem tylnym wejściem wrzuca się kasę dla wybranych. Nieważne są rzeczywiste zasługi, liczą doę jakieś chore układziki. Jak zdaniem Kolbiarza mają się czuć urzędnicy, którzy się starają, a zamiast nich nagradzani są kolesie za "punktualne rozpoczynanie i zakańczanie pracy".
mck
mck 14.08.2017, 17:36
jakie to żenujące i świadczące o niskim poziomie wice burmistrza
werr
werr 14.08.2017, 17:34
ha ha faktycznie, ale wieśniak, jaki głupi, zadufany w sobie du..ek
wieśniak bobek na czele listy
wieśniak bobek na czele listy 14.08.2017, 17:08
Jak ktoś chce zobaczyć listę przyd....ów urzędu, to niech sobie wejdzie na profil Bobaka. Wieśniak ten wypisał sobie wszystkich tych, którzy mu złożyli życzenia urodzinowe, w tym połowa urzędu. Żeby było śmieszniej, potem te same przyd..y lajkowały post z listą i pisały komentarze w stylu szacun tule ludzi ci życzenia złożyło lol.
Lista Bobaka
Lista Bobaka 15.08.2017, 08:33
Napewno bobek analizował listę i sprawdzał kto mu życzeń nie złożył, czyli nie zapisał się na listę sługusów.
Ghw
Ghw 13.08.2017, 15:55
Nawet anna ż. bez szkoły sie zalapala ... byle wiernie sluzyc i kasa leci. Byle tuman "kariere" robi wazne ze lizus
Urzędnik
Urzędnik 13.08.2017, 10:35
Jak tacy mądrzy jesteście to sprawdźcie jakie Barska dawała nagrody.
Taq
Taq 13.08.2017, 15:52
Co ty z barską wyjezdzasz, kogo to obchodzi? Liczy sie to co sie dzieje tu i teraz
Ksiegowa
Ksiegowa 13.08.2017, 06:13
Masakra Stajak i Wajdzik dostali po 2 tysięcy bo zastępowali koleżanki na urlopie w prywatnej firmie szef niedałbym ani grosza bo to jest normalne ze jak ktoś ma urlopie to go zadtepują
PuPu
PuPu 12.08.2017, 23:33
REBUS JE*US
A Twoja ż potrafi Ci zrobić takiego L??? Kto to wyniósł i skąd? pomoc = auto, C2H5(OH), smsy, z tyły Anat i Kolbi. Z przodu Rymario (trzeźwy) i Elwi. Na pewno o kimś zapomiałam. Pa
st. specjalista bagnicki
st. specjalista bagnicki 12.08.2017, 20:29
Bagnicki od podinspektora do głównego specjalisty, szybki awans.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 12.08.2017, 23:28
Bagno i tyle.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
awans dla bukały
awans dla bukały 12.08.2017, 20:28
Ogromne nagrody dostaje straż miejska, pytam - za co? Za to, że sobie filmiki oglądają na monitoringu? Nagrody dostał również Bukała i Piegza za to, że nie złożyli na czas projektu i gmina straciła 10 mln. Bukała dostał za to awans, ha-ha
BUKA postach muminków
BUKA postach muminków 12.08.2017, 23:27
Bukałuś zna sex sekrety kolegów jest bezcenny. Albo zmyslam. taki żarcik
nagrody w urzędzie
nagrody w urzędzie 12.08.2017, 20:25
Piwowarczyk i Dąbrowska dostali nagrody mimo to, że przez dwa i pół roku nie potrafili uchwalić planu dla Dekady. Teraz to chyba po dziesięć tysięcy dostaną.
kjhgytg1743hcno2iu4c5n24ut
kjhgytg1743hcno2iu4c5n24ut 12.08.2017, 23:26
Piwowarczyk działa tak jakby to 5 kolumna była i sabotaż, ale Kordek go trzyma, mimo, że to sabotak albo nieudolny ciemniak. O co tu biega? Tyle błedów i żadnych konsekwencji?
zastępca skarbnika organizuje imprezy
zastępca skarbnika organizuje imprezy 12.08.2017, 19:07
Po co Nysie dom kultury, skoro urzędnicy organizują imprezy. Największą imprezę, bo za 5 000,00 zorganizowała pani zastępca skarbnika Zagórska-Kwaśniak.
hi hi
hi hi 12.08.2017, 23:24
ha ha ha
lista wiernych kolbiarzowi
lista wiernych kolbiarzowi 12.08.2017, 19:04
Lektura ciekawa. W grudniu 20154 kolbiarz dał wszystkim po 600 złotych, taka świąteczna premia. Rok później było to 800 złotych, a w grudniu 2016 r. - 1000. Najpierw dawał nagrody wszystkim, a potem dodatkowo tylko wybrańcom, którzy dostawali w grudniu po 2 nagrody. Są to m.in. Piotr Bobak, Dariusz Bagnicki, Anatol Bukała, Agata Czechowska, Andrej Babiński, Marzena Dąbrowska, Joanna Dygas-Wandzel, Magdalena Ermel, Barbara Furgała, Ewa Janicka, Zofia Kajling, Jadwiga Kochajkiewicz, Ewa Madera, Roman Mnich, Krystyna Pawlus, Robert Piegza. Piwowarczyk, Agata Rybczak, Marek Rymarz, Ewa Siwek, Łukasz Sroka, Elwira Ślimak, Izabela Tyczyńska, Małogorzata Wawrzkowicz, Zagórska -Kwaśniak. Marcin Zynczewski itd. Nazwiska nieprzypadkowe.
UN
UN 12.08.2017, 17:52
Darmozjady nic więcej ... kordek sobie kupuje armie wyborców. Urzednik to najbardziej skompromitowany zawód w tym kraju ...

Pozostałe