Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomości 13 sierpnia 2017 - Lipy na Mickiewicza wycięte, Odlewnia do prokuratury, DEKADA do przodu

  • 13.08.2017, 12:58 (aktualizacja 13.08.2017 21:18)
  • redakcja RTO
Wiadomości 13 sierpnia 2017 - Lipy na Mickiewicza wycięte, Odlewnia do prokuratury, DEKADA do przodu
Kąpielisko drugi przetarg ale drożej; Sprawa informacji publicznej z ARN wyjaśniona; TGJ ucieka z długami,

Wycinać czy nie wycinać oto jest pytanie.
Gościu, siądź pod mym liściem odpocznij sobie nie dojdzie cię tu słońce, przyrzekam ja tobie - pisał Jan Kochanowski we fraszce "Na Lipę". Jednak tych słów najwyraźniej nie wzięło pod uwagę ani starostwo powiatowe, ani gmina Nysa podejmując decyzję o wycięciu 7 drzew, głównie lip przy ulicy Mickiewicza w Nysie.
Wycinać czy nie wycinać oto jest pytanie. 7 lip na Mickiewicza mimo zapewnień starosty wycięto.___
__________

_________________________

Dekada krok do przodu Plan nie został uchylony przez wojewodę.
Decyzja wojewody utrzymująca w mocy uchwały o planie zagospodarowania dla terenu, na którym ma powstać Galeria Dekada oznacza, że inwestor może realnie już myśleć o rozpoczęciu budowy  - powiedział prezes Dekada SA.. Aleksander Walczak. Prace budowlane mogą ruszyć nawet jeszcze w tym roku, choć bardziej realny jest początek roku 2018.
Dekada krok do przodu Plan nie został uchylony przez wojewodę.

_______________________________________

Odlewnia do prokuratury, starostwo potwierdza, że mogło dojść do nieprawidłowości.
Do prokuratury rejonowej w Nysie wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa związanego z działalnością odlewni żeliwa w Nysie. Zawiadamiający Tomasz Hankus uważa, że to krok konieczny wobec bezsilności lokalnej i regionalnej administracji.
Odlewnia do prokuratury, starostwo potwierdza, że mogło dojść do nieprawidłowości.

_______________________________

Zaginiona 16 letnia Paulina Miech Pytlakowska.
Policjanci z Komendy powiatowej policji w Nysie poszukują zaginionej Pauliny Miech Pytlakowski z Nysy. Dziewczyna 9 sierpnia br. Wyszła z domu około godziny jedenastej i do chwili obecnej nie powróciła oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu zaginionej proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z funkcjonariuszami z Komendy powiatowej policji w Nysie.
Nyska policja szuka 16-letniej Pauliny. Nie wróciła do domu

_________________________________

TGJ z długami ucieka z Nysy.
Niestety Firma TGJ, która wprowadziła się ubiegłego lata do jednej z Hall na terenie po FSD nie dotrzymała porozumienia dotyczącego spłaty zaległych należności. Zostały po niej tylko długi i stracony rok.
TGJ ucieka z Nysy długi zostają.

_____________________________________________

Klubowicz otrzyma wynagrodzenie bez świadczenia pracy.
Jak poinformował nas Wiceburmistrz Piotr Bobak Marta Klubowicz nie wróci już do Nyskiego Domu Kultury. Kordian Kolbiarz zwolnił ją z obowiązku świadczenia pracy bez utraty prawa do wynagrodzenia. Co oznacza że do września w NDK nie będzie dyrektora.
Klubowicz otrzyma wynagrodzenie bez świadczenia pracy.

_________________________________________

Administracja publiczna czy polityczny aparat w urzędach.
Czy pracownicy administracji publicznej powinni uczestniczyć w politycznych wiecach? Opinie są podzielone. Ale co w przypadku jeśli wiece te są nielegalne i podczas takiej imprezy występują ramię w ramię pracodawca i pracownik? To już sprawa przynajmniej dyskusyjna.
Administracja publiczna czy polityczny aparat w urzędach.

___________________________________________________________

Kąpielisko miejskie, będzie drugi przetarg ale najprawdopodobniej i tak zabraknie kilku milionów.
Pierwszy przetarg na realizację przebudowy Nyskiego Kąpieliska został unieważniony. Prezes spółki ARN Bogusław Wyczałkowski uspakaja. Mówi, że nie ma zagrożenia dla realizacji inwestycji. Mimo że kwota przetargowa w pierwszym postępowaniu znacznie przekroczyła zakładany koszt ma nadzieję, że oferty w drugim będą niższe, a gmina W razie czego dołoży parę milionów.
Kąpielisko miejskie - będzie drugi przetarg ale najprawdopodobniej i tak zabraknie kilku milionów.

__________________________________________

Prezes Wyczałkowski wyjaśnił nieporozumienie z informacją publiczną.
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o tym, że spółka ARN nie udostępniła informacji publicznej dotyczącej umowy żony ministra Bartosza Marczuka na Przedszkole teddy, które miało powstać w inkubatorze przedsiębiorczości. Jak tłumaczy prezes Wyczałkowski to nieporozumienie.
Prezes Wyczałkowski wyjaśnił nieporozumienie z informacją publiczną.

redakcja RTO

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nie ma remontu jest centrum
nie ma remontu jest centrum 13.08.2017, 19:38
Dofinansowanie unijne nie będzie przeznaczone na remont basenu, tylko na utworzenie centrum współpracy między pokoleniowej jak też współpracy pomiędzy samorządami i trzecim sektorem (czyli stowarzyszeniami i fundacjami). Po zakończeniu remontu przez min. 5 lat trzeb będzie takie centrum utworzyć i prowadzić, zapewniać zatrudnienie kolejnych "kierowników i menedżerów typu Zelent", instruktorów śpiewu, tańca i zajęć dla seniorów. Skąd na to gmina weźmie pieniądze??? Skąd weźmie kasę Kolbiarz, skoro gmina zadłużona po uszy??? Do remonty trzeba będzie dopłacić kilka milionów, potem zapłacić za wyposażenie i zatrudnienie kolejne kilka milionów? To będzie powtórka ze słynnego aquaparku w Głuchołazach.

Pozostałe