Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Nabory do Diecezjalnej podstawówki w Nysie po 20 sierpnia.

  • 14.08.2017, 12:18 (aktualizacja 14.08.2017 12:42)
  • redakcja RTO
Nabory do Diecezjalnej podstawówki w Nysie po 20 sierpnia.
Diecezjalne Gimnazjum Humanistyczne zostało przekształcone w Diecezjalną Szkołę Podstawową. Od września przy ul. św. Piotra w Nysie uczyć będą się nie tylko licealiści, ale również najmłodsi.

Długo nie było pewności czy Diecezja Opolska będzie prowadziła szkołę podstawową w Nysie. Największym problemem był ograniczony czas by spełnić wszystkie wymogi formalne. Konieczny był także remont, by dostosować pomieszczenia do potrzeb młodszych uczniów.

- Nasza prośba skierowana do gminy dotyczyła wyrażenia zgody na przekształcenie gimnazjum w szkolę podstawową. Oczywiście trzeba było spełnić ściśle określone warunki. Jeśli chodzi o gimnazja publiczne była to inna procedura włączania do istniejących szkół podstawowych - powiedział dla NN dyrektor Diecezjalnego Liceum i Szkoły Podstawowej ks. Henryk Wolff. Ks. dyrektor. Ks Wolff informuje, że zanim zapadła formalna decyzja o przekształceniu gimnazjum w szkołę podstawową nie można było przeprowadzić naboru.

- Owszem, miałem informacje odgórne, mówiące o tym, aby postępować tak, jakby szkoła podstawowa już istniała. To jednak było ryzyko dla rodziców, dzieci i dla nas - stwierdza dalej ks. Wolff dodając, że nowa podstawówka umożliwi utrzymaniem miejsc pracy dla nauczycieli.

Czasu było niewiele, ale udało się.

- Chcemy jednak otworzyć od września zarówno czwartą jak i siódmą klasę szkoły podstawowej. Nie mogliśmy jednak do tej pory dokonywać naboru do tych klas. Będziemy to robić po 20 sierpnia. Na razie mamy telefony i zapytania w tej sprawie - mówi ks. dyrektor.

- Dla naszych najmłodszych uczniów będzie przeznaczone całe jedno piętro - piękne, kolorowe - zachwala ks. Wolff.

- Oprócz trzech gabinetów lekcyjnych będzie tam świetlica, która będzie czynna od godz. 7.00 do godz. 17.00. Zajęcia lekcyjne dla naszych najmłodszych uczniów będą kończyły się oczywiście około południa, ale dzieci będą mogły dobrze wykorzystać czas podczas ciekawych zajęć, m.in. rytmiki, zajęć teatralnych, czy ćwiczeń korekcyjnych. Jeśli chodzi o posiłki mamy to szczęście, że po sąsiedzku działa Dom Formacyjny i z usług tamtejszej kuchni będziemy korzystać. Zresztą koszt posiłku dla najmłodszych będzie wliczany w czesne dzieci. Uczniowie starszych klas będą miały zaś możliwość, aby w czasie przerwy zjeść ciepły posiłek. Z kolei pierwsze piętro tego samego skrzydła wzbogaci się o nowe pracownie m.in. biologiczną i polonistyczną. W dotychczasowym skrzydle placówki było bowiem już ciasno.
W nowym skrzydle szkoły prace remontowo - adaptacyjne prowadzone były nie tylko w środku, ale trwają nadal na zewnątrz. Realizowany jest bowiem projekt termomodernizacji. Budynek został już ocieplony, wymieniono okna, ogrzewanie, zamontowano solary. Przed rozpoczęciem roku szkolnego ekipy remontowe opuszczą dziedziniec, a prace przeniosą się na część budynku od strony ul. Emilii Gierczak
. - poinformował dziannikarzy NN ksiądz dyrektor

źródło Nowiny Nyskie__________________

 

papierINFROMACJA DLA KANDYDATÓW 2017/2018  

4ca0821051885cda3467e47d_1920Diecezjalne Szkoła Podstawowa

 

4ca0821051885cda3467e47d_1920Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe