Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Nowe przedszkole jeszcze nie złożyło dokumentów, ale dyrektor zapewnia, że będą na czas.

  • 22.08.2017, 12:02 (aktualizacja 22.08.2017 12:51)
  • redakcja RTO
Nowe przedszkole jeszcze nie złożyło dokumentów, ale dyrektor zapewnia, że będą na czas.
– Biorąc pod uwagę to, że przedszkole ma ruszyć 1 września wszystko odbywa się bardzo późno – stwierdził dyrektor GZO Adam Fujarczuk

_____________________
W placówce znajdzie się miejsce dla 92 dzieci, które mają uczęszczać do czterech grup. Kolejne 40 znajduje się na liście rezerwowej.
Opieka będzie bezpłatna przez 5 godzin. Każda kolejna godzina zgodnie z przepisami dotyczącymi opieki przedszkolnej ma kosztować rodziców 1 zł.

Termin "na ostatnią chwilę niepokoi jednak cześć rodziców:

- Rozmawiam z innymi rodzicami, którzy chcieli, aby od września ich dzieci również chodziły do nowego nyskiego przedszkola i oni również tak jak ja - nie wiedzą co robić. Na Facebooku przedszkola pojawił się wymóg, aby wpłacić 300 zł na podręczniki, ubezpieczenie i inne materiały, a tymczasem my nie mamy nawet podpisanych umów i nie wiemy, czy to przedszkole będzie istniało. Zadzwoniłam do Gminnego Zarządu Oświaty, gdzie powiedziano mi, że póki co to przedszkole formalnie nie istnieje, bo właścicielka nie złożyła niezbędnych dokumentów – pisze jedna z Czytelniczek Nowin Nyskich.

Adam Fujarczuk dyrektor GZO informuje:

– Rozmawiałem w minionym tygodniu z właścicielką placówki, która zapewniała, że w tym tygodniu dostarczy statut, pozwolenia sanepidu, straży pożarnej. Dzisiaj mamy czwartek i jeszcze niczego nie mam – powiedział w ubiegłym tygodniu dla Nowin Nyskich dyrektor Fujarczuk dodając, że po otrzymaniu dokumentacji gmina musi mieć czas na sprawdzenie jej kompletności.

 

Właścicielka przedszkola Pani Klaudyna Cichocka-Volkov. Zapewnia, że zdąży ze wszystkim na czas. Mówi, że prace remontowe były
prowadzone ściśle według projektu, zgodnie z wszelkimi wymogami, pod nadzorem kierownika budowy i nic nie może być „nie tak”.

- Sale są już gotowe, a to co wydłużyło nam prace, to tworzenie kuchni. Dzięki czemu mamy możliwość gotowania w przedszkolu - na miejscu. Rodzice zresztą są o wszystkim poinformowani - zapewniałą Klaudyna Cichocka- Volkov w rozmowie z Nowinami Nyskimi.

- Kontaktujemy się z nimi e-mailowo, a jeśli ktoś nie podał adresu to otrzymuje SMS z bieżącymi wiadomościami. Na naszym Facebooku pojawiła się informacja, że 30 i 31 sierpnia będzie można podpisać umowę oraz taką informację rodzice dostali odpowiednio wcześniej mailowo. Będą to także dni otwarte naszej nowej placówki, w czasie której będzie można ją obejrzeć, poznać kadrę, porozmawiać z wychowawcami i skosztować zdrowego oraz ekologicznego jedzonka, które dzieci będą dostawać u nas codziennie. - mówiła właścicielka dla NN.


Dyrektor nowego przedszkola informuje, że kończy się montaż pierwszej części placu zabaw. Mają być tam tradycyjnie zjeżdżalnie i piaskownica. Druga część, która ma powstać z czasem będzie to naturalny plac zabaw typu ogródek, z roślinnością, gdzie dzieci będą mogły same posadzić rośliny.

 

redakcja RTO

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe