Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

– Nowych kierunków w tym roku nie uruchamiamy, planujemy powrót do konserwacji i restauracji dzieł sztuki - mówi rektor PWSZ.

  • 24.08.2017, 11:24 (aktualizacja 23.09.2017 13:08)
  • redakcja RTO
– Nowych kierunków w tym roku nie uruchamiamy, planujemy powrót do konserwacji i restauracji dzieł sztuki - mówi rektor PWSZ.
717 osób złożyło podania do nyskiej PWSZ na studia dzienne i 218 na zaoczne. To dane z 24 sierpnia. Uczelnia prowadzi nabór do 6 października. Rejestracja możliwa jest także droga elektroniczną.

– Nowych kierunków w tym roku nie uruchamiamy, ale będzie pewna reaktywacja. Planujemy powrót do konserwacji i restauracji dzieł sztuki kierunku, który był już realizowany w naszej uczelni. Doskonalimy programy kształcenia pod kątem przejścia na profil praktyczny. Mamy szeroki wachlarz kierunków, wszystkie dziedziny nauki są reprezentowane w naszej uczelni. Na pierwszym roku przewidzieliśmy 800 miejsc na studiach stacjonarnych i 400 na niestacjonarnych. „Lokomotywami” są: informatyka, pielęgniarstwo, bezpieczeństwo wewnętrzne, ale chętni zgłaszają się na wszystkie kierunki - mówi rektor PWSZ prof. Przemysław Malinowski.

Jak informują dziennikarze radia Opole spora liczba chętnych na jedno miejsce  jest przy przyjęciach do instytutu jazzu i muzyki estradowej. Z uwagi na profil kształcenia jest tam zaledwie po 8 miejsc na poszczególne instrumenty i na wokal.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe