Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

- Ale jaja nikt nie prowadził naboru do liceum (...) To nie prawda - mówi wicestarosta Piotr Wożniak.

  • 29.08.2017, 11:20 (aktualizacja 04.09.2017 20:55)
  • redakcja RTO
- Ale jaja nikt nie prowadził naboru do liceum (...) To nie prawda - mówi wicestarosta Piotr Wożniak.
W tym roku po raz pierwszy w liceum w Głuchołazach może nie powstać jedna pierwsza klasa pierwsza! Nabór wykazał, że liczba chętnych równa się zero. Radny z rady miasta Głuchołazy Jacek Wanicki zadał pytanie zarówno gminie jak i powiatowi o to, - kto prowadził nabór do liceum ogólnokształcącego?

 

- Albo nikt, albo wszyscy prowadzili nabór do głuchołaskiego LO, ale efekt jest taki, że w tym roku klasy licealnej nie będzie - napisał na swoim portalu radny Głuchołaz Jacek Wanicki. 

Radny poinformował media, że na pytanie, kto odpowiadał za nabór, otrzymał odpowiedź z powiatu, z której wywnioskował, że za nabór do głuchołaskiego liceum odpowiada tamtejsza gmina, zaś gmina odpisała radnemu, że powiat. W efekcie nikt nie zgłosił się do pierwszej klasy głuchołaskiego liceum. - pisze radio Opole

Odpowiedzialny za oświatę w powiecie nyskim wicestarosta Piotr Woźniak odpowiada dziennikarzowi radio opole.
- To nieprawda. Nie jest to w porządku wobec wszystkich stron – powiatu, gminy, ale także wobec dyrekcji tej głuchołaskiej placówki. Powiat nyski umożliwił rejestrację na platformie internetowej do logowania wszystkim kandydatom do naszych szkół także, jeśli chodzi o liceum ogólnokształcące w Głuchołazach. Początkowo zapisały się dwie osoby, ale potem wycofały i ostatecznie nikt do tej pory się nie zgłosił do pierwszej klasy. Ale przecież nabór trwa, czekamy na chętnych – mówi Piotr Woźniak.

- Jestem daleki od szukania winnych, sytuacja narastała przez lata, było coraz mniejsze zainteresowanie młodzieży nauką o profilu ogólnokształcącym. Licea tracą na popularności, zyskują technika i szkoły zawodowe, bo bezrobocie maleje i łatwiej jest znaleźć pracę osobom z fachem w ręku. Nabór do LO był prowadzony na podstawie uchwały rady powiatu, ale przez dyrekcję szkoły. Inna sprawa, czy był dostateczny marketing – powiedział w radio Opole wiceburmistrz Głuchołaz Roman Sambor.

 

 

 

 

 

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czytelnik
Czytelnik 30.08.2017, 12:25
No nie ma co tytuł najwyższych lotów :)

Pozostałe