Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Rewitalizacja terenu po FSO za 5 mln ma ruszyć we Wrześniu - zapowiada burmistrz Nysy.

  • 31.08.2017, 08:27 (aktualizacja 31.08.2017 09:49)
  • redakcja RTO
Rewitalizacja terenu po FSO za 5 mln ma ruszyć we Wrześniu - zapowiada burmistrz Nysy.
We wrześniu ruszą prace remontowe za 5 mln zł jakie gmina pozyskała z Unii Europejskiej w ramach rewitalizacji obszarów zdegradowanych.

- Prace głównie będą polegały na stworzeniu nowych dróg, powstanie też niewielkie rondo. Wszystkie budynki, które są w kiepskim stanie technicznym, czyli większość, zostaną wyburzone.   - mówił na antenie Radio Nysa Kordian Kolbiarz.

Zdaniem Piotr Wojtasika z opozycyjnej Ligi Nyskiej, miejsce to nie nadaje się do inwestowania. Mimo to już kilka firm rozpoczęło tam działalność. Niedługo ma powstać nowa nowa infrastruktura.

- Mamy już potencjalnych chętnych na budowę nowych hal. To będzie ładne miejsce, taki nyski park produkcyjno-technologiczny – mówi burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. 

W ramach rewitalizacji z środków unijnych powstanie obiecana mieszkańcom osiedla Słowiańska ścieżka pieszo–rowerowa. To droga na skróty, która skróci trasę z osiedla Słowiańska do centrum miasta. 
Mieszkańcy czekają na to ułatwienie od dobrych kilka lat. Petycja w tej sprawie trafiła do gminy w minionej kadencji. Przejście przez teren byłej FSO, ułatwi życie kilku tysiącom osób.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe