Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Płot nad jeziorem idzie do demontażu. Czy w przyszłym sezonie wchodzimy na plażę bez biletów?

  • 3.09.2017, 01:04 (aktualizacja 10.09.2017 02:10)
  • redakcja RTO
Płot nad jeziorem idzie do demontażu. Czy w przyszłym sezonie wchodzimy na plażę bez biletów?
Wraca sprawa wygrodzonej linii brzegowej jeziora Nyskiego. Z informacji uzyskanych od  Agencji Rozwoju Nysy zarządzającej terenem byłego Nyskiego Ośrodka Rekreacji wynika, że nie wolno grodzić linii brzegowej jeziora. Prezes Wyczałkowski podjął decyzję o demontażu płotu.

 

Radczyni prawna, która przygotowała odpowiedź w imieniu agencji napisała:

Zgodnie z artykułem 27 ustęp 1. Ustawy Prawo Wodne wprowadzony jest zakaz grodzenie nieruchomości przyległych do powierzchniowych wód publicznych, w odległości mniejszej niż 1,5 metra od linii brzegowej, co ma umożliwić dostęp do tych wód niezbędny do korzystania z prawa powszechnego korzystania z wód. Każdy korzystając z wód ma zatem prawo, w każdym miejscu dobić do brzegu i przycumować łódkę, wyjść na brzeg i przejść wzdłuż linii brzegu.

Jak widać w materiale przy wejściu do jeziora od strony ośrodka NOR przejście wzdłuż linii brzegowej nie jest możliwe. Ale to wkrótce się może zmienić, ponieważ prezes ARN Bogdan Wyczałkowski podjął decyzję o rozbiórce płotu. 

Odblokowanie przejścia może znacznie ograniczyć pobór opłat przy wyjściu na plaże. W bieżącym  roku w czerwcu i w lipcu przychody z biletów wstępu na teren ośrodka wyniosły 118 tys złotych. Jednak prezes spółki uważa, że nieliczni będą z tego korzystali bo strome zejście po wale jest niebezpieczne.

Trudno się jednak z tym zgodzić, ponieważ zgodnie z zasadą, że jeśli można dostać się gdzieś za darmo ludzie zrobią wiele by zaoszczędzić kilka złotych. Ot, można by powiedzieć humorystycznie, że to taka ludzka gospodarność.

Nie zależnie od przychodów nie ulega wątpliwości że ośrodek rekreacji potrzebuje inwestycji z czym zgadza się prezes Wyczałkowski.

 

Więcej w materiale wideo...

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ARN bankrutuje?
ARN bankrutuje? 5.09.2017, 07:28
Ciekawe, z czego ARN będzie miała jakakolwiek kasę w przyszłym roku. Jedyne pieniądze mieli z jeziora i targu bułgarskiego. Targ do likwidacji, a jezioro bez opłat. Do tego dochodzi kosztowna inwestycja na kąpielisku, do której trzeba będzie dołożyć kilka milionów, i hala z menedżerem Zelentem, czyli kolejny wrzód finansowy. To porażka.
chory
chory 5.09.2017, 00:08
To prawda, dopóki 10 instancji wszystkich sądów nie stwierdzi po raz setny, że gmina ma przestać naciągać obywateli to nie przestanie. To są drobne kwoty, takie jak nielegalne pobieranie opłat w soboty, wejścia na plażę, co nie jest NORu, ale od ziarnka do ziarnka uzbierają się miliony.
To jest kolejny ZONK.
To jest kolejny ZONK. 4.09.2017, 23:57
Po strefach parkingowych Hankus zwija kasowanie za wstęp nad jezioro. Czyli masz władzę (w sensie gmina) robisz co chcesz, nawet wbrew prawu zarabiasz i nic Ci za to nie grozi.

Pozostałe