Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Rewitalizacja terenu po FSO coraz bliżej - 5 mln na inwestycje od września.

  • 3.09.2017, 01:10 (aktualizacja 04.09.2017 21:17)
  • redakcja RTO
Rewitalizacja terenu po FSO coraz bliżej - 5 mln na inwestycje od września.
Rewitalizacja terenu po FSO za 5 mln zł ma ruszyć we wrześniu. Pieniądze pochodzą z dotacji unijnych i są przeznaczone głównie na infrastrukturę techniczną terenu.

Burmistrz informuję także, że ma potencjalnych chętnych do budowy nowych hal. Kolbiarz uważasz, że to będzie ładne miejsce. Jak to sam nazwał Nyski Park Produkcyjno technologiczny.

– To jest około 5 mln zł, prace polegać będą głównie na stworzeniu nowych dróg. Powstanie niewielkie rondo wszystkie, budynki, które są w kiepskim stanie technicznym, czyli większość zostaną wyburzone. Mamy już potencjalnych chętnych na budowę własnych nowych hal. Czyli to będzie ładne miejsce już nie tereny FSO ale taki nyski park Produkcyjno-technologiczny. – powiedział burmistrz Nysy.

Burmistrz mówi, że liczy na inwestorów i ubolewa nad tym, że z terenu wyprowadziła się firma TGJ, po której został kilkusettysięczny dług. Sprawa została oddana do windykacji.

Tradycyjnie poczynania gminy krytykuje opozycja. Tym razem ustami radnego Piotra Wojtasika.

– Sprawa inwestora jest porażką gminy od początku do końca. Ten teren był nieprzygotowany do tego,żeby prowadzić tą jakąkolwiek działalność gospodarczą, krajobraz Księżycowy – podsumował dla radio Opole Piotr Wojtasik z Ligi Nyskiej Janusza Sanockiego.

_
Dla samych mieszkańców najważniejszy element rewitalizacji to długo oczekiwana ścieżka pieszo rowerowe, która połączy osiedle na słowiańskiej z centrum miasta. No to ułatwienie komunikacyjne mieszkańcy osiedla czekają od ładnych kilku lat. Petycje w tej sprawie składane był jeszcze do burmistrz Barskiej. Wtedy jednak teren nie należał do gminy. Przejście ułatwi życie kilku tysiącom osób.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Andrzej
Andrzej 12.09.2017, 13:57
Nie zmieniaj tematu. Pisałem, że go nie bronię i całkowicie zgadzam się z wpadką w centrum mandatowym na 5 banie - to poracha.
Pisze jedynie, że jesteś nie merytoryczny w sprawie strefy, a Wierdak pieprzy głupoty pod nierozgarniętą publiczkę.
foks
foks 12.09.2017, 07:27
Farmazony to ty walisz Andrzej. Kolbiarz nie ma zielonego pojęcia o Biznesie tylko gra mundralę. Zobacz jaki biznes zrobił na centrum mandatowym , 5 baniek do tyłu-normalnie życiowy interes stracił plac Paderewskiego taki to gigant. Trzeba używać tego co w głowie nie tego co w rozporze.
Andrzej
Andrzej 11.09.2017, 20:33
Bzdury piszesz foks. Sprawa jest bardziej złożona. Nie bronie Kolbiarza.
Wierdak pierd**oli farmazony, wbrew stanowisku własnego marszałka.
W strefie nie można lokować dużych przedsiębiorców, pod karą zwrotu środków. Teren nie należy do gminy skomplikowana sprawa. Piszesz bzdury koleś.

Kolbiarz liczy na Morawieckiego, jak dostanie od rządu gwiazdkę z nieba będzie grał bohatera, jak każdy by robił na jego miejscu.
foks
foks 11.09.2017, 09:45
Obłudnik Kolbiarz najpierw się zarzekał że nie jest zainteresowany strefą w Radzikowicach , walczył jak lew z Wierdakiem , nie chciał 40 baniek na zbrojenie strefy, a teraz jak mu FSD pada już zmienia śpiew i już chce budować drogi na strefie , tylko że kasa przepadła od marszałka. Kolbiarz to szkodnik, niech idzie szkodzić do siebie do Kluczborka - bay
Śmieszny kordek
Śmieszny kordek 5.09.2017, 08:28
Jak można zbroić teren który miał być uzbrojony. Kolbiarz jak przekonywała bezradnych do zakupu to mówił że to jedyny uzbrojony teren w mieście, a teraz okazuje się że kłamał bo będzie zbroił go na nowo
RK
RK 5.09.2017, 05:43
No chyba nie ruszy, bo jedyna oferta to 19 mln...

Pozostałe