Wtorek, 21.11.2017, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Prokuratura bada dlaczego dziennikarz Portalu Nysa, Miłar Kokoszka "zaprezentował światu" wdzięki Marty Klubowicz i kto mu w tym pomagał!

  • 8.09.2017, 16:18 (aktualizacja 08.09.2017 22:05)
  • redakcja RTO
Prokuratura bada dlaczego dziennikarz Portalu Nysa, Miłar Kokoszka "zaprezentował światu" wdzięki Marty Klubowicz i kto mu w tym pomagał!
- Tak to prawda, byłem przesłuchiwany w tej sprawie - komentuje Miłar, znany i lubiany dziennikarz społeczny z Nysy. 

_____________

Sprawa zaczęła się po tym, jak  Marta Klubowicz uznała, że została obrażona przez Portal Nysa, który zaprezentował jej dorobek artystyczny i menadżerski w NDK opatrując go krytycznym komentarzem.
Dziennikarz Portalu Nysa argumentował, że w większości znanych filmów, w jakich występowała aktorka, jej wkład artystyczny polegał głównie na prezentowaniu atrakcyjnego ciała.

- Niezależnie od tego, czy się ktoś zgadza z tą opinią, czy też nie, jest to subiektywna ocena, do której każdy ma prawo. -  komentują widzowie portalu.

Prokuratura jednak podjęła śledztwo. Dziennikarz Portalu Nysa Miłar został przesłuchany na okoliczność potencjalnego znieważenia Marty Klubowicz. Znieważenie miałoby polegać na tym, że Kokoszka zaprezentował ogólnodostępne fragmenty scen filmowych w większości tkzw. "rozbieranych", w których grała Klubowicz oraz krytycznych komentarzy pod jej adresem w związku z pełnioną funkcją publiczną. Materiały te znajdują się w serwisie YouTube i są dostępne dla wszystkich użytkowników internetu.

- Czy to zamach prokuratury na niezależność mediów? - pyta retorycznie anonimowy sympatyk Portalu Nysa

Najwyraźniej tak to może być odebrane, przez część środowiska dziennikarskiego. Wszyscy pamiętają proces karny jakim straszył Janusza Sanockiego, Norbert Krajczy za wyzwiska przez telefon pod jego adresem wypowiedziane podczas sławnej rozmowy telefonicznej z komendantem straży miejskiej. Prokuratura nie podjęła tego tematu. Jednak Miłar Kokoszka, choć publicznie nikomu nie ubliżał, jest w tej dość groteskowej sprawie przesłuchiwany... No cóż on nie jest znanym politykiem.

Sprawa tym bardziej bulwersuje wiedząc, że pytania jakie były zadawane przez policjanta przeprowadzającego "śledztwo" wykraczają daleko poza temat rzekomego znieważenia. Według nieoficjalnych informacji policjant wypytywał dziennikarza o szczegóły jego współpracy z innymi lokalnymi mediami.

- To naprawdę trudno już komentować, to nadużycie władzy - Mówi jeden z dziennikarzy z lokalnego środowiska.

- Prokuratura nie ma prawa ingerować w takiej sytuacji w nasze źródła informacji, ani dociekać w jaki sposób wymieniamy się materiałami. Wiem, że to mocne słowa, ale uważam, że to skandaliczne. Prokurator Rejonowy Sebastian Biegun powinien się temu przyjrzeć, bo zalatuje mi tu "zapaszkiem" PRLu i cenzurą. Mam nadzieje, że to nie szef prokuratury jest autorem tych pytań - komentuje wzburzony dziennikarz.

- Poza tym możliwość publicznej krytyki osób publicznych to zdobycz demokracji, nie wyobrażam sobie by prokuratura włączała się w polityczne spory. Nie jesteśmy w "Rosji"... ani w Niemczech. Ci ostatni także się niedawno popisali skazując dziennikarza. - podsumowuje dziennikarz.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Edward
Edward 17.09.2017, 00:00
Sytuacja w której ta sama prokuratura umarza sprawę wobec odlewni żeliwa, mimo, że podtruwa ona mieszkanców Baligrodzkiej, prowadzenie sprawy cywilnej na rzecz Pani Klubowicz za pieniądze podatników - to po prostu skandal!
witajcie na wsi
witajcie na wsi 10.09.2017, 20:14
To typowe nikt nie ma nic do powiedzenia na ważne tematy, ale będą się dziennikarzy czepiać, wioskowy standard.
CZytam
CZytam 10.09.2017, 19:56
Co wam odbiło na tym forum? Zamiast komentować zachowanie prokuratury, że miesza się w politykę, albo przynajmniej w media to widzę, że to festiwal nienawiści do dziennikarzy. Jak uważacie, że robią głupie materiały to ich po prostu nie czytajcie. Mi to zwisa kto myśli, ze ziemia jest płaska. Nie interesuje mnie nie czytam, ale jak prokurator robi z siebie pośmiewisko to mnie interesuje i czytam.
FoTen
FoTen 10.09.2017, 02:06
Co się dzieje w tej prokuraturze? to kompromitacja.
Chyba nie mają się czym zajmować. Przestępców łapać i skorumpowanych polityków.
prokuratorski Cyrk
prokuratorski Cyrk 9.09.2017, 22:53
Prokuratura się błaźni robiąc coś takiego to jest prokuratorski CYRK
kokon
kokon 9.09.2017, 22:52
dupki żołędne i wazelinki wyciągnięte z dyrektorskiej pupy.
Do was mówię kochani rodacy.
>>>>>> Wiem, że wazelina to wasz żywioł, nie żałujcie sobie i brnijcie głęboko... nawet do jelita grubego i jeszcze głębiej. Dyrektorski i burmistrzowski zad jest bardzo szerokim pojęciem.

Dla mnie Miłar jest głosem ludu. Może i jest ekscentryczny i wali prosto z mostu, ale ma swoje zdanie w przeciwieństwie do was stadne owieczki i baranki.
Czy słucha nas Marcin Janik, czy dobrze policzył srebrniki, czy spadły mu za wersalkę?
radaR
radaR 9.09.2017, 22:56
Tu się zgadzam. Może i Miłar Kokosza jest prosty chłopak, ale jakby został radnym, nie sprzedałby *** tak jak cała koalicja za stanowiska dla siebie, żon i kochanek
Nie jestem Marcinem Janikiem
Nie jestem Marcinem Janikiem 9.09.2017, 19:13
Milar Kokoszka jest rozpoznawalny jako dziennikarz i jest lubiany przez wielu, czy się komuś podoba czy nie.
Jaszczurka
Jaszczurka 9.09.2017, 19:02
https://www.youtube.…

To jest Miłar Kokoszka.
audyt w NDK
audyt w NDK 9.09.2017, 14:36
W NDK należałoby zrobić teraz audyt a zniszczeniem ogromnego dorobku, programu i wieloletnich tradycji tej zasłużonej placówki - powinien się zająć wreszcie (niezależny od miejscowych układów) prokurator!
czwarta władza
czwarta władza 9.09.2017, 13:59
Dziennikarzy śledczych nie lubią hochsztaplerzy, aferzyści oraz kliki cichcem robiące skok na kasę. Społeczeństwo obywatelskie bez czwartej władzy - zostałoby do cna okradzione, a w przypadku Klubowicz - bardziej pasuje określenie: oszwabione! Na szczęście mamy media i jest ktoś kto zawodowo czuwa, by ta wiecznie nienasycona zgraja kolesiów, hucpa i patologia nie zawładnęła naszym miastem. Urzędnikom trzeba patrzeć na lepkie ręce, jak pokazały sumiennie udokumentowana materiały na Portalu Nysa. Czepiają się kolesie oraz znajomi i krewni dojnej zmiany w Nysie za rządów Kolbiarza i spółki.
Byle kto
Byle kto 9.09.2017, 14:13
Zeby byc i nazywac sie dziennikarzem trzeba miec odpowiednie wykrztalcenie! I nie tylko. Bo biadolic kazdy potrafi i wypisywac bzdury i inne wypociny na portalach.
guru
guru 10.09.2017, 01:55
Weź kamerę i pokaż klasę wykształciuchu, albo zamilcz i przestań biadolić, jak to napisałeś
Pan afera
Pan afera 9.09.2017, 13:49
Upadek tv i nowin nyskich ze sie zadaja z kims takim jak Milar. Te jego twierdzenia i ciagle afery wiekszosc wyssanych z palca, milar - pan afera.
Plaska ziemia
Plaska ziemia 9.09.2017, 13:15
Portal nysa to dno.... I jak w ogole mozna nazywac Milara dziennikarzem? Do tego lubianym... Bo znanym to na pewno, z idiotycznych pseudo reportazy itd... Faktycznie sam sobie pisze komentarze i na nie odpowiada a na swoim portalu jak cos sie nie podoba to wywala ze znajomych blokuje usowa komentarze zostawia tylko przychylne sobie smiechu warty czlowieczek... Plaski jak ta jego ziemia...
nyskie prawo
nyskie prawo 9.09.2017, 11:46
Wielu społeczników i tylko symbolicznie opłacanych instruktorów przez lata stworzyło w naszym mieście wzorowo działający Dom Kultury z bogatym programem. Zdeprawowane miernoty zniszczyły ich dorobek oraz jego dokumentację za wielką kasę w majestacie prawa! A nam każą godzić się z tą patologią! To jest ta nyska niska szkodliwość czynu!
Prawda w oczy kole
Prawda w oczy kole 9.09.2017, 10:37
Prawda w oczy kole, dlatego Portal Nysa ma nawet wrogów. Ale lepiej propagować prawdę, niż celebryckie przekręty miernot i innych pustostanów umysłowych - niezwykle pazernych na społeczną kasę.
antyfan portalu nysa
antyfan portalu nysa 9.09.2017, 09:58
Ogółem nikt kogo znam nie bierze Portalu Nysa na poważnie. Nie wiem w jakim celu Miłar bawi się w marnego redaktora, w dodatku z tą swoją dykcją, której nie da się słuchać. Może niech zajmie się tylko bieganiem ze swoim bliskim przyjacielem.
=*-/*
=*-/* 10.09.2017, 01:57
I tak Miłar zostawia daleko w tyle redaktora=mini-potwora Marcina Janika z jego bełkotem przed kamerą. hahahaha
Animator
Animator 9.09.2017, 09:29
Wątpie aby ktokolwiek lubiał Portal Nysa chyba że zwolennicy płaskiej ziemi natomiast ten cały dziennikarz z Portal Nysa sobie wybrał na cel i naszego pana burmistrza jak i pani Klubowicz co widać gołym okiem że to gnębienie wchodzi już pod paragrafy. Uważam że powinien zaprzestać obrazać ludzi którzy są dla nie których autorytetem a ja sam jestem na neutralnym gruncie .
Rysowator
Rysowator 10.09.2017, 01:58
pisz za siebie nie lubisz, i masz do tego prawo. Widać, że masz braki w poczuciu humoru i płaska czaszkę. Nikt nie bierze na poważnie płaskiej ziemi to żart. Nie zauważyłeś inteligencie?
Samo ciało to za mało
Samo ciało to za mało 9.09.2017, 10:50
Samo ciało to za mało, by dyrektorem NDK się stało! Klubowicz ciała dawała, bowiem niczym więcej - oprócz hucpy i cwaniactwa - nie dysponowała.
Aaa
Aaa 8.09.2017, 23:46
A co w tym dziwnego że występowała nago była aktorką to takie dziwne ?
Milar
Milar 8.09.2017, 23:44
A czy aby na pewno chodziło tylko o ciało owej pani ? Czy tylko rto jest jednostronne i przedstawia fakty tak jak pasuje ? Zresztą tak samo jak na portalu nysa
jeszcze nie Apoka
jeszcze nie Apoka 8.09.2017, 22:10
Trochę to średniowieczne podejście. Nie uważasz Apokalipsa?
Ale przesłuchania z powodu biustu to śmiech na sali. Prokuratura nie ma prawa oceniać dobrego smaku, a osoby publiczne muszą liczyć się z krytyką również ostrą, żyją z naszych podatków.
Apokalipsa
Apokalipsa 8.09.2017, 21:44
Kiedyś nierządnice według starego, dobrego prawa szły pod kamienie i był spokój a teraz takie nazywa się aktorkami, artystkami i płaci się grubą kasę. Marta Klubowicz oskarżyła Miłara, że nazwał ją striptizerką, a jest znaczenie gorzej, Marta K. występowała nago przed milionową publicznością. Będąc dyrektorką NDK nie rządziła bo to jest ********. A przez pół roku była na zwolnieniu lekarskim i brała ok. 5 000 zł i się śmiała a teraz próbuje się mścić i znowu się kompromituje.

Pozostałe