Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Za basen trzeba będzie dopłacić kilka milionów zł z kasy miasta.

  • 10.09.2017, 22:14 (aktualizacja 11.09.2017 00:29)
  • redakcja RTO
Za basen trzeba będzie dopłacić kilka milionów zł z kasy miasta.
Do drugiego przetargu na przebudowę basenu przy ul. Ujejskiego w Nysie przystąpiły 4 firmy. Decyzja o wyborze wykonawcy jeszcze nie zapadła, trwa sprawdzanie poprawności ofert. Najniższa cena zaoferowana za przebudowę to 16 mln 200 tys. Brutto.

Zaoferowana cena jest o ok. 2 mln zł niższa, niż w poprzednim przetargu, do którego przystąpiła tylko jedna firma. Ceny ofert to, dwa razy po 16 mln, ponad 17 mln i prawie 20 mln. Pamiętajmy, że cena nie jest jedynym kryterium. Punkty przyznawane są także za termin gwarancji wykonawcy tak wiec firma, z najniższą  ceną w praktyce nie ma szans na wygranie przetargu ponieważ zaoferowała najkrótszy termin i straci tutaj sporo punktów. 

Mimo niższych cen niż w pierwszym postępowaniu, to w dalszym ciągu więcej niż gmina zaplanowała na te inwestycje.

- W poniedziałek wystąpimy do burmistrza z propozycją zwiększenia zabezpieczenia na tę inwestycję, (...) z tych naszych wyliczeń realizacja koszarowca plus realizacja basenu przekracza nasze możliwości o 4,8 mln. - powiedział prezes ARN Bogusław Wyczałkowski.

Burmistrz jest zdecydowany zwiększyć zaangażowanie gminy i zapewnia, że nie będzie to stanowiło dużego obciążenia budżetu.

– Wystąpię z wnioskiem do radnych z prośbą o przegłosowanie wsparcia finansowego. To jest kwestia zapisu w WPFie czyli wieloletniej  prognozie finansowej kwotę około 4,8 mln na najbliższe 10 lat. Czyli mówiąc wprost ta dopłata powodowałoby to, że z budżetu gminy dopłacali byśmy do kąpieliska około 500 tys. rocznie. – Podsumował Burmistrz Nysy.

Ostatnie słowo będą mieli radni. Opozycja z pewnością zaprotestuje przeciwko zwiększaniu zadłużenia, jednak stabilna większość w radzie popiera burmistrza u wydaje sie, że sprawa zwiększenia środków jest juz przesadzona.

redakcja RTO

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe