Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Pedofil z Nysy zatrzymany za randkę z 12 latką.

  • 11.09.2017, 00:46 (aktualizacja 23.09.2017 13:05)
  • redakcja RTO
Pedofil z Nysy zatrzymany za randkę z 12 latką.
Podejrzany przyznał się do zarzutów. Mężczyzna będzie odpowiadał z wolnej stopy. Prokuratura wypuściła go za kaucją w wysokości 7 tys. złotych. Podejrzany ma także zakaz opuszczania kraju. 34 - latek jest podejrzany o nakłanianie małoletniej do seksu. Jak informuje Sebastian Biegun, prokurator rejonowy w Nysie, mężczyzna nie pełni żadnej funkcji, ani zawodowo nie jest związany z pracą z dziećmi i młodzieżą, więc nie ma potrzeby zakazywania mu kontaktu z nieletnimi.

Podejrzany przyznał się do zarzutu składania propozycji seksualnej osobie poniżej 15 roku życia za pośrednictwem internetu. Jego wyjaśnienia potwierdzają dotychczasowe ustalenia śledztwa. Prokuratura sprawdza, czy był już wcześniej karany za przestępstwa seksualne. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w poniedziałek. Wcześniej zamieścił na portalu internetowym ogłoszenie, że szuka dziewicy z Nysy lub Opola i oferuje 300 zł. za wykonanie czynności seksualnej.

Na ogłoszenie trafili agenci firmy ochroniarskiej, którzy nawiązali kontakt z pedofilem podając się za nieletnie dziewczynki i o sprawie zawiadomili policję.

Namawianie dzieci do seksu za pośrednictwem internetu jest przestępstwem od 2010 roku. Grozi za to do 2 lat więzienia. W 2010 roku policja w całej Polsce zarejestrowała 6 takich potwierdzonych przestępstw. W 2016 - liczba ta wzrosła do 339 potwierdzonych przypadków. 
 

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe