Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Francuska grupa Benalu przejęła 100% udziałów spółki Mega z Nysy

  • 13.09.2017, 16:56 (aktualizacja 23.09.2017 13:05)
  • redakcja RTO
Francuska grupa Benalu przejęła 100% udziałów spółki Mega z Nysy
Francuzi Zamierzają zainwestować w Polsce ponad 9 milionów złotych. Mega zajmuje się produkcją naczep i przyczep do samochodów ciężarowych oraz osi jezdnych do naczep i przyczep. Świadczy też usługi serwisowe i remontowe w tym zakresie. Wydział konstrukcji stalowych wykonuje m.in. elementy dźwigów dla przemysłu okrętowego. Spółka właśnie poinformowała, że sprzedała 100 procent udziałów francuskiemu inwestorowi i została włączona do grupy Benalu. - Dotychczasowa produkcja w Nysie pod marką Mega będzie kontynuowana - podano w komunikacie

 Francuska spółka Benalu wniesie do przejętej polskiej firmy 50- letnie  doświadczenie w produkcji pojazdów i ma wprowadzić nowsze technologie. Jerzy Stawiński, prezes zarządu Mega uważa, że Benalu jest solidnym inwestorem z dużym doświadczeniem w zakresie produkcji pojazdów do transportu masowego, dlatego widzi w przejęciu w szansę na rozwój.

- Będąca w dobrej kondycji finansowej Mega uzyskała szansę na przyśpieszenie rozwoju, a zatrudnieni ludzie na lepsze warunki pracy - mówi. W skłąd  Grupy Benalu wchodzą firmy Benalu i Bennes Marrel. Grupa jest jednym z europejskich liderów w produkcji naczep i przyczep. Jej roczne obroty to około 120 mln euro. Prezes Benalu Renaud Sueur twierdzi, że nabycie nyskiej spółki przyczyni się do rozwoju grupy na rynkach Europy środkowej i wschodniej.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

podpis
podpis 19.09.2017, 12:25
jakie lepsze warunki ! jeszcze większy wyzysk gdzie i tak jest TRAGICZNIE, obecne warunki płacowe to jest niewolnictwo, sanitarne jeszcze gorzej, mega - największy syf w powiecie
brak podpipsu
brak podpipsu 19.09.2017, 15:33
no no, zrobiło się groźnie...
zdrajcy won!
zdrajcy won! 16.09.2017, 10:11
Jesteśmy dla nich tylko rynkiem zbytu i siła roboczą. Wykupią nasze fabryki, a resztę z pomocą takich patatiotów (patriotów) Jak Donald Tusk zlikwidują i będziemy niewolnikami.
Feudalizm się nigdy nie skończył tylko przybiera bardziej zawoalowane formy.
RtoFan
RtoFan 16.09.2017, 04:46
I nic dziwnego, jeśli za całoroczne wynagrodzenie polskiego pracownika, Francuz pracowałby najwyżej trzy miesiące. Polska to świetny interes z niemal darmową siłą roboczą.

Pozostałe