Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Kto jest autorem anonimu? Czy to może być Bogusław Wierdak szef lokalnej PO?

  • 13.09.2017, 18:19 (aktualizacja 18.09.2017 00:52)
  • redakcja RTO
Kto jest autorem anonimu? Czy to może być Bogusław Wierdak szef lokalnej PO?
Przedstawione dokumenty to pismo jakie wystosował Bogusław Wierdak do ministra sportu Andrzeja Biernata w 2014 roku, oraz anonimowe pismo od "Mieszkańców". Pisma dotyczą innych spraw, jednak nasze zainteresowaniu wzbudziło uderzające podobieństwo obu dokumentów.

________________________

Pisma zawierają bardzo charakterystyczne cechy edycyjne. Każdy z osobna może być przypadkowy, ale ich zestawienie rodzi spekulacje czy autor nie jest tą samą osobą.

Nasz dziennikarz poprosił o komentarz Bogusława Wierdaka. Wiceprzewodniczący sejmiku nie miał czasu rozmawiać i wytłumaczył się uczestnictwem na w Łodzi na konwencie marszałków. Zapytanie wysłaliśmy elektronicznie:

- Absurd! - tak lakonicznie odpisał nam wiceprzewodniczący Bogusław Wierdak

Odpowiedź działacza platformy trafiła do nas szybciej niż ktokolwiek zdołałby przeanalizować podobieństwo obu dokumentów.

_______

Podejrzenia internautów wzbudziły następujące cechy obu pism.

1. Pisma pisane czcionką bold, zarówno nagłówki jak i treść

2. Bark justowania tekstu

3. Podwójna interlinia w adresie nadawcy

4. Interlinia 1,5 w tekście

5. Charakterystyczne niewłaściwie stawiane kropki w nagłówkach "Panie Ministrze. - Panie Prezesie."

6. Przecinek "po spacji ," zamiast "po wyrazie,"

7. Średnik zamiast dwukropka ;  - : przy wyliczaniu.

_______________________________

Z praktyki dziennikarskiej wiemy, że tzw. "mieszkańcy", "pracownicy" lub "obywatele", kiedy pisma są anonimowe to zwykle zasłona dymna. Anonimy takie są najczęściej owocem walki politycznej i autorami są osoby zaangażowane bezpośrednio w polityczny konflikt.

____________

Bogusław Wierdak razem ze swoją formacją Platformą Obywatelską i Ligą Nyską Janusza Sanockiego jest jednym z zagorzałych przeciwników galerii handlowej DEKADA. Do historii przeszły już dwa rekordowe głosowania, które były ewenementem na skalę Polski. Uwagi do planu zagospodarowania dotyczącego terenu, na którym ma powstać galeria osiągnęły niespotykaną nigdzie w kraju ilość. Dwukrotnie padł rekord ok 1300 i 1400 poprawek. Głosowania w radzie zajęły kilka dni.

W tej sprawie doszło także do rzekomego zastraszania lokalnego aktywisty Piotra Borzykowskiego, który do prokuratury zgłosił rzekomy fakt podłożenia wieńca żałobnego pod jego mieszkanie. Wieniec miał być według Borzykowskiego groźbą przeciwników jego działalności. Sprawa trafiła do prokuratury, jednak została umorzona. Sam Borzykowski nie zdołał nawet ustalić ile było wieńców i przedstawiał dwie różne wersje, nie zrobił także żadnych fotografii. To ostatnie w oczach opinii publicznej podważyło wiarygodność istnienia wieńców.

Do tego należy dodać niezliczoną ilość interwencji u wojewody i zawiadomienia do prokuratury, ze strony działaczy PO i Ligi Nyskiej. Walka polityczna nie straciła na intensywności, mimo, że do rozpoczęcia budowy jest coraz bliżej.

 

Do pobrania oryginalne skany pism. poniżej

_______________

artykuły polecane

Nie było gróźb karalnych - prokuratura umarza sprawę z zawiadomienia P. Borzykowskiego.
Nie było gróźb karalnych - prokuratura umarza sprawę z zawiadomienia P. Borzykowskiego.

_______________

Poseł Miller broni aptek swojej rodziny czy interesu miasta? Kto grozi Borzykowskiemu, Fakty czy mistyfikacja?

Poseł Miller broni aptek swojej rodziny czy interesu miasta? Kto grozi Borzykowskiemu, Fakty czy mistyfikacja?

______________________________

Dupa tej galerii jest w kierunku mojej ulicy - mówi przedsiębiorca z branży nieruchomości Piotr Borzykowski.

Dupa tej galerii jest w kierunku mojej ulicy - mówi przedsiębiorca z branży nieruchomości Piotr Borzykowski.

_______________

DEKADA na TAK po raz drugi. - opozycja gra na czas i utrudnia pracę rady.
DEKADA na TAK po raz drugi. - opozycja gra na czas i utrudnia pracę rady.

redakcja RTO

Załączone pliki do pobrania (2)

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wkurzony
Wkurzony 24.09.2017, 09:49
Tu nie chodzi o Maćka ( syna starosty ) czy Kolbiarza. Chodzi o to , że nyska polityka już tak nisko upadła, że Wiertarki i nie tylko piszą donosy. I to jeszcze na swoich koalicjantów. A słuchając wypowiedzi Czesiunia w lokalnym radio, " że on nie wierzy, że to jego kolego z PO napisał ten donos i nikt ich nie skłóci" to śmiech na sali. Co może ten donos sam na siebie napisał Kolbiarz!!!! Czesiunio opamiętaj się! To Twoim pseudo kolegą " Wiertarką i Palibąką" zależy aby galeria nie powstała. A żeby donos wyglądał na wiarygodny zamieścili o Tobie wzmianki.A jeszcze jedno: w tym samym radio starosta powiedział: " że galeria w opiniii starosty nie powstanie" i sądzę po tej wypowiedzi ,że PSL i PO ramię w ramię zrobią wszystko aby tak się stało!
kometa
kometa 24.09.2017, 11:02
Dla Czesława to jest ostatnia kadencja, PSL idzie w cholerę, SLD w niebyt. Jak nie powstanie jakaś egzotyczna koalicja ciemnych interesów przeciwko PIS w powiecie to i Biłobran i Woxniak wypadna z gry.
Misiu
Misiu 23.09.2017, 09:44
Dlaczego piszecie o Kolbiarzu zamiast o Wierdaku?
Strach was obleciał przed księciem ciemności Lordem Wiertarką? Z ekipy PO (platformy odlotów).(PO=popularnych oldboyów)
Maria
Maria 22.09.2017, 14:15
i zawsze to samo- mleko się rozlało, nic się nie stało, pijany w pracy - trudno mleko się rozlało, złamanie prawa na bipie też nic mleko się rozlało. kto wierzy w te jego przeprosiny?
zen
zen 22.09.2017, 12:36
Kolbiarz sam pewnie upublicznił w BIPie dane starosty i jego syna i teraz głupa rżnie . Jak można być takim osłem i nie pomyśleć że jest ochrona danych osobowych. Na miejscu starosty wytoczyłbym mu proces. Jak to tyczy się już rodziny to przegięła się pałka-panie Kolbiarz
MEN
MEN 23.09.2017, 09:36
Jakie dane zen? Skandal z Czesławem i jego synem Maciusiem już był w mediach. Starosta król PSLowego nepotyzmu już się popisał, prezentując własną słomę z butów wydając lewe pozwolenie na budowę właśnie dla syna Macieja.
Rodzina Czesława to także Peter Borzykowski co dostał wieniec żałobny, hi ha hi, to znaczy chciał dostać tak bardzo, że sobie go wymyślił i poszedł z tym do prokuratury zamiast do psychiatry..
foks
foks 21.09.2017, 14:47
Iga, gdyby Kolbiarz nie popełniał tulu błędów z planami i dokumentacją już dawno galeria by funkcjonowała, no cóż nie zna się chłop i na oślep daje co rusz nowe buble do uchwalania, a te baranki jego radni to wszystko przegłosowują, tylko na koszty nas naraża ten pseudo biznesmen.
iga
iga 21.09.2017, 10:26
zbliżają się wybory i czas najwyższy podziękować PO za walkę jaką toczą przez tyle lat w sprawie Galerii nie liczą się z wyborcami ,którzy są za Galerią dla nich ważniejsze są ich interesy.Panie burmistrzu dziękujemy Panu za wytrwałość i za walkę jaką musi Pan toczyć z przciwnikami GALERII DZIĘKUJEMY i wierzymy że powstanie GALERIA tak długo wyczekiwana
PO sól tej ziemi
PO sól tej ziemi 17.09.2017, 18:17
Mylisz się! Nyska platforma to kwiat platformy, to sól Platformy, to szczerzy i wierni synowie Platformy, którzy prędzej umrą, niż zdradzą jej ideały. (a że ideały brzmią prywatyzuj i chu***j to już inna sprawa.
No może przesadziłem prędzej napiszą 1000 (jeden tysiąc) anonimów, a może i więcej.
PO partia hańby
PO partia hańby 17.09.2017, 17:22
Nyska platforma to hańba. Powinni ich wszystkich wyrzucić. Miller sobie za pieniądze gminy remontuje prywatną przychidnię, Wierdak miał nielegalny parking na koszt gminy, Palimąka to zawodowy wazeliniarz, tragedia.
Palimęka
Palimęka 16.09.2017, 14:14
Czy Kaczyński przyjmie Wierdaka do PIS?
Kabaret
Kabaret 14.09.2017, 22:31
Liczymy na Pana, a na nas się Pan Prezes nie zawiedzie - pisze Wierdak do Jarosława.
wierdakhahaha
wierdakhahaha 14.09.2017, 18:04
Pan Wierdak obawia się, że w galerii Dekada powstanie kino sieciowe, które wyparło by jego rodzinny interes. Porażka
Wierdak idzie do PISu
Wierdak idzie do PISu 14.09.2017, 12:44
Ja piórkuje! Co za koleś. Wierdak to ukryty wyborca PISu
wyborca
wyborca 14.09.2017, 10:19
Lokalni politycy a zarazem przyjaciele, koalicjanci!!! PO, której szefem jest wspomniany Pan Wierdak ma w starostwie swojego człowieka - etatowego członka zarządu powiatu Pana Palimąkę, wspólpracownik starosty Pana Biłobrana i donosi na starostę ( PSL ) do Prezesa PIS-u !!! SZOK!!! I co na to Starosta ????? Donosicielstwo to norma dla niektórych
Nysa nysa
Nysa nysa 13.09.2017, 21:15
Jeśli to prawda, to Wierdak oszalał. Szef lokalnej platformy podpisuje się jako zwolennik PiS.

Pozostałe