Czwartek, 19.07.2018, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego

Mamy pierwszego inwestora na tzw. Strefie Radzikowickiej - zatrudni w Nysie 6 do 8 osób.

  • 25.09.2017, 16:37 (aktualizacja 30.09.2017 13:15)
  • redakcja RTO
Mamy pierwszego inwestora na tzw. Strefie Radzikowickiej - zatrudni w Nysie 6 do 8 osób.
- Mamy pierwszego inwestora na tzw. Strefie Radzikowickiej (Podstrefa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej). Budowę zakładu rozpoczyna Betoniarnia Opole. - mówi z satysfakcją burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz

25 września br. pierwszy inwestor na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozpoczął roboty ziemne. W ramach inwestycji w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy powstanie nowy zakład produkcyjny firmy Betoniarnie Odra, specjalizującej się w wytwarzaniu wysokiej jakości mieszanek betonowych.

Jak się dowiedzieliśmy firma zatrudni 6-8 osób. Jak widać współczesna technologia ogranicza liczbę miejsc pracy. Oddział w Nysie będzie jednym z zamiejscowych oddziałów Betoniarni.

 

- Mam nadzieję, iż ta inwestycja będzie początkiem rozwoju nyskiej strefy ekonomicznej. - powiedział Prezes firmy Cementowni Odra, Wojciech Putra. Podczas symbolicznego wbicia łopaty pod nową inwestycję włodarze zakładu opowiedzieli Burmistrzowi Nysy o najbliższych planach inwestycyjnych.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wolf
wolf 26.09.2017, 10:45
Morawiecki nie da nam żadnego inwestora poważnego na FSD, to jest porażka Kolbiarza, a po za tym utraciliśmy dochody z tytułu podatku od Ukraińców ok. 700 tyś rocznie. Jakoś w Jaworze dało się ulokować dużego inwestora ( montownia silników mercedesa ) - 1500 miejsc pracy, a Kolbiarz wolał wpierdzielić kasę w zafajdane FSD i jara się 5 miejscami pracy-to jakiś skandal i niegospodarność
giez
giez 26.09.2017, 09:02
Zamiast Kolbiarz skoncentrować się na terenie 156 ha i starać się o inwestorów to przepierdzielił kasę publiczną na jakiś grajdołek za 22 mil do którego trzeba dołożyć kolejne kilkanaście milionów żeby to reaktywować, a poza tym kto buduje czy lokuje poważne zakłady w śródmieściu. A teraz wali ochy achy i się podnieca, przecież to nie on stworzył tą strefę. Kolbiarz robi naprawdę super biznesy tak jak z centrum mandatowym które kosztowało nas mieszkańców 4,5 miliona i utrata Placu Paderewskiego , taki to majster-szkodnik
Szerszeń
Szerszeń 26.09.2017, 09:27
Przestań pierdzielić o bzdurach jak Wierdak to czyni. Jak Morawiecki nie da nam inwestorów to i tak będziemy w D...
Wiesz co to jest mały inwestor? No właśnie... W strefie na warunkach unijnych dotacji można lokować tylko małych inwestorów, a to sie mija z celem.

Sprawa terenu FSO to zupełnie oddzielny temat tu możesz sobie używać ile dusza zapragnie bo nie będę bronił Kolbiarza i jego nieudolnych podwładnych w tej materii.
Piotr
Piotr 25.09.2017, 18:56
A to nie ta z Konradowej się przenosi

Pozostałe