Wtorek, 22.01.2019, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Radny Romuald Kamuda umie liczyć, prokuratura sprawdza czy nie policzył 2 razy.

  • 26.09.2017, 13:20 (aktualizacja 29.09.2017 12:10)
Radny Romuald Kamuda umie liczyć, prokuratura sprawdza czy nie policzył 2 razy.
Prokuratura Rejonowa w Opolu wszczęła w śledztwo w sprawie podejrzenia wyłudzenia zwrotu kosztów dojazdu do sądu przez nyskiego radnego Romualda Kamudę Chodzi o kwotę zwrotu kosztów podróży do sądu, gdzie występował w charakterze świadka, a także prawdopodobne poświadczenie nieprawdy.

Informację o dochodzeniu przekazała mediom prokurator Lidia Sieradzka. na dzień 28 września 2017 postępowanie jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko osobie, zatem na razie zgodnie z przepisami prawa mediów nie obowiązuje zakaz prezentowania wizerunku i nazwiska radnego.

Chodzi o to, że radny, który był przesłuchiwany w sądzie w charakterze świadka zwrócił się do sądu o zwrot kosztów podróży własnym samochodem osobowym, mimo, że jak wynika z informacji pozyskanej z gminy...  nie pojechał własnym samochodem.

Sąd przyznał więc Romualdowi Kamudzie kwotę 94,44 zł tytułem zwrotu kosztów. W rzeczywistości (według informacji publicznej) radny pojechał na rozprawę do Opola razem z burmistrzem Nysy Kordianem Kolbiarzem, który był powodem w tej konkretnej sprawie sądowej.

Samochód był służbowy i należał do Urzędu Miejskiego Nysie. W aucie podróżował także wiceburmistrz Marek Rymarz, który podobnie jak radny Kamuda pełnił rolę świadka.

Sprawa miała miejsce 23 maja br. i została wszczęta z powództwa prywatnego burmistrza Kordiana Kolbiarza przeciw posłowi Sanockiemu, który publicznie oskarżał Kolbiarza o ogólnie pojętą korupcję. Sprawa ta jest dalej w toku.

Według dziennikarzy Nowin Nyskich burmistrz także prawdopodobnie wykorzystał samochód służbowy do celów prywatnych, bo rozprawa była z powództwa prywatnego.

Gmina poinformowała gazetę, że celem podróży obu burmistrzów do Opola w tym dniu było spotkanie z Opolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Jak sprawdzili dziennikarze Nowin, burmistrz rzeczywiście był w tym dniu w tej instytucji, by odebrać jakieś pismo urzędowe. Jednak jak piszą Nowiny żadnego umówionego spotkania w tym terminie nie było, pisma podobno także nie odebrano. 

Jak poinformowali nas dziennikarze NN w rozmowie telefonicznej by sprawdzić prawdziwość słów burmistrza rozmawiali osobiście z Panią konserwator, która miała ich poinformować, że w tym dniu nie było żadnego umówionego spotkania z burmistrzem Nysy.

Cała sprawa oprócz wątku formalnego postępowania prokuratury jest chyba nieco humorystyczna. Poniżej wniosek o udostępnienie informacji publicznej jaki został opublikowany na BIP Urzędu Miejskiego w Nysie

======================================================================================

 

Wniosek IP.1431.17.2017 z dnia 5 czerwca 2017 roku
Na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej, proszę o udostępnienie niżej wymienionych informacji, a także odpowiedzi na pytania: 1. Kopii karty drogowej (ewidencji pojazdu) samochodu służbowego peugeot 508 nr rej. ONY JM83 z dnia 23 maja 2017 r. 
2. Kto z pracowników urzędu i w jakim celu służbowym podróżował 23 maja 2017 r tym autem do Opola?
3. Czy wśród osób podróżujących była pan Romuald Kamuda, radny rady miejskiej w Nysie? 
4. Czy istnieje możliwość wykorzystania samochodu służbowego z kierowcą do celów prywatnych pracowników urzędu miejskiego w Nysie? Jeśli tak, to na jakiej podstawie prawnej jest to możliwe?
Odpowiedź z dnia 19 czerwca 2017r.:
W odpowiedzi na wniosek o udzielenie informacji publicznej w zakresie samochodu służbowego Peugeot 508 nr rej. ONY JM83 informuję: 
1.   Kopię karty drogowej z dnia 23 maja 2017 roku przekazuję w załączeniu. karta 
2.   W dniu 23 maja 2017 roku do Opola podróżowali następujący pracownicy Urzędu Miejskiego w Nysie: Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz, Zastępca Burmistrza Marek Rymarz, kierowca Urzędu Miejskiego w Nysie Bronisław Kręcichwost. Celem podróży było spotkanie z Opolskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków - Elżbietą Molak, w związku z projektem przebudowy ulic: Kolejowa, Wrocławska, Rynek i Celna. 
3.   Tak, wśród osób podróżujących był także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nysie Romuald Kamuda.
4.   Nie ma możliwości wykorzystywania samochodu służbowego z kierowcą do celów prywatnych pracowników Urzędu Miejskiego w Nysie. 
W tym przypadku sytuacja taka nie miała miejsca, albowiem podróż służbowa odbywała się w celu i z udziałem osób wskazanych w pkt 2. 

 

 

link do BIP

- http://bip.nysa.pl/index.php?gid=7ca811aa4eab3f9814f0be68db86bac2&lpos=7_999&rpos=-1_-1#menuscroll

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kolbiarz to porazka
Kolbiarz to porazka 30.09.2017, 20:42
Na jakiej podstawie Kolbiarz jeździ do Opla służbowym samochodem w prywatnej sprawie? I znowu Rymarz i Kamuda.... Kierowca dostał dniówkę na koszt podatników. Kolbiarz to porażka, a jjego ekipa to po prostu nieprzyzwoicie ludzie.
toto
toto 1.10.2017, 16:58
Zwyczajnie w imieniu bizantyjskiego bezprawia, mucho, mucho, cyk cy rykcyk
Prokuratura nie skrzywdzi władzy, bo to specjalna kasta
Prokuratura nie skrzywdzi władzy, bo to specjalna kasta 29.09.2017, 12:06
Niech Kamuda się nie martwi - Marta Klubowicz poświadczyła nieprawdę w dokumentach delegacji i przytuliła na klatę ponad 500 zł z delegacji i Prokuratorzy z Nysy umorzyli śledztwo.
osykosy
osykosy 28.09.2017, 17:29
No i się stało - przez pazerność Kamudy podpadł też nasz ukochany p. Burmistrz.
00oo))O
00oo))O 28.09.2017, 16:29
Kamuda to niestety człowiek Ynteligentny inaczej. Jak można było pojechać z Kolbiarzem służbowym na rozprawę z Januszem Sanockim, który ma oczy dookoła głowy, a potem złożyć wniosek o zwrot kosztów.
gURU
gURU 27.09.2017, 23:29
Trochę wstyd dla burmistrza, że zamiast jak człowiek pojechać na własną rozprawę swoim autem kombinuje z pismami i delegacjami.
Z drugiej strony normalka, że "się robi" takie rzeczy przy okazji.
Z trzeciej strony ktoś taki jak burmistrz nie powinien się połakomić na 50 zł za benzynę, bo domyślam się, że to była sprawa przeciwko Sanockiemu, który obraził burmistrza słownie.
Więc było wiadomo, że Sanocki sprawdzi jak dojechali na rozprawę - jednym słowem dali dup%%y
kris
kris 27.09.2017, 07:20
Niech się wstydzą wyborcy Orzełka, taki to ich radny przękrętas. A jak tam sprawa samolustracji jak się Orzeł zapowiadał, coś przycichło i orzeł dalej podpierdziela sąsiadów-uwaga konfident w radzie miejskiej
Durni wyborcy=orzeł
Durni wyborcy=orzeł 26.09.2017, 21:10
Orzeł lamusa dostaje 6 tysięcy w NECu za to, że jest przydu..sem Kolbiarza, a jeszcze się połakomił na 94 złote. Dziękuję jego durnym wyborcom.
===+_+
===+_+ 26.09.2017, 21:23
durnych wyborców masz ci dostatek
e096umb59bm
e096umb59bm 26.09.2017, 18:22
i do tego jeszcze szofer Pan Bronek całą dniówkę trzeba policzyć. Tacy to pożyją!

Pozostałe