Poniedziałek, 16.07.2018, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Biała Nyska = strefa zagrożenia wybuchem

Biała Nyska = strefa zagrożenia wybuchem
Ponad setka niewybuchów i uzbrojonych pocisków to możne być dopiero początek. Specjalistyczna firma będzie skanować teren w poszukiwaniu kolejnych bomb. Teren jest ogrodzony tabliczkami "Strefa zagrożenia wybuchem"

Operatorowi koparki ma towarzyszyć saper, który ze specjalnym skanerem będzie sprawdzał czy można kopać. Po zeskanowaniu terenu prace budowlane przy boisku szkolnym będą kontynuowane pod tak zwanym nadzorem saperskim.  Tak  mówił wiceburmistrz Nysy Marek Rymarz.

Żeby uchronić dzieci przed ewentualnym niebezpieczeństwem zajęcia w szkole zostały odwołane do 3 sierpnia włącznie, a jeśli zajdzie taka konieczność, szkoła będzie zamknięta jeszcze kilka kolejnych dni. W odwodzie pozostają także inne zajęcia dla uczniów poza budynkiem szkoły np.gra miejska dla uczniów, która i tak była planowana na październik.

W miejscu budowy boiska szkolnego w Białej Nyskiej znaleziono ostatnio ponad 100 pocisków moździerzowych i kilka artyleryjskich. Niewypałami zajęło się wojsko, jednak za skanowanie terenu w poszukiwaniu kolejnych niewybuchów gmina będzie już musiała zapłacić z własnej kasy. koszt tych prac jeszcze nie został oszacowany.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Agata
Agata 2.10.2017, 21:50
Jasne ten artykuł pisał ktoś kto nie wie że zajęcia nie mogą być odwołane do 3go sierpnia bo mamy październik

Pozostałe