Czwartek, 19.07.2018, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego

Mieszkanie plus w Nysie może ruszyć jeszcze w tym roku.

  • 8.10.2017, 17:53 (aktualizacja 09.10.2017 00:11)
  • redakcja RTO
Mieszkanie plus w Nysie może ruszyć jeszcze w tym roku.
Mieszkanie + w Nysie ma wystartować jeszcze w tym roku jak zgodnie zapewniali Burmistrz Nysy i prezes ARN podczas konferencji prasowej. Jednak jak to w przetargach ostatnie słowo będą mieć oferenci, a doświadczenie ostatnich miesięcy uczy nas, że ceny ofert podobnie jak przy przebudowie basenu, czy budowie ulic osiedlowych mogą być znacznie wyższe od zakładanych przez inwestora.

 

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem pierwsza łopata może zostać wbita późną jesienią. Kryteria przyznawania mieszkań będą zależne od popytu. W przypadku gdyby chętnych było więcej niż możliwości zdecyduje liczba dzieci. Zostanie wzięte pod uwagę także kryterium dochodowe. Starających się o mieszkanie z programu mieszkanie + ma być stać na spłacanie czynszu, jednocześnie nie mają być na tyle zamożni by mogli spłacać kredyty komercyjne.


Gmina Nysa wśród 70 innych miast w Polsce jest jedną z pierwszych, która zdecydowała się na szybkie wdrożenie programu. Na Opolszczyźnie obok Nysy w programie w najbliższym czasie mają wziąć udział dwa inne miasta Opole i Kluczbork.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jerry
jerry 26.10.2017, 14:56
Dla mnie liczy się tylko Mieszkanie dla młodych boję się, że sytuacja będzie jeszcze gorsza teraz. czytam doświadczenia, bo już na https://www.mieszkaniedm.pl/z doczytałem, że szybciutko poradzono sobie z dotakową pulą w te wakacje. zorganizuję się lepiej, musze dostać dopłatę

Pozostałe