Niedziela, 22.10.2017, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Dawni wrogowie dziś przyjaciele Sanocki i Miller rozpoczynają kampanię wyborczą z przytupem.

  • 8.10.2017, 17:55 (aktualizacja 08.10.2017 23:38)
  • redakcja RTO
Dawni wrogowie dziś przyjaciele Sanocki i Miller rozpoczynają kampanię wyborczą z przytupem.
Janusz Sanocki i Rajmund Miller dawni wrogowie dziś sprzymierzeńcy na rok przed wyborami samorządowymi przedstawiają pierwszy wspólny projekt, a jest nim pomysł na referendum. Czy do niego dojdzie trudno wyrokować bowiem na spotkanie Z posłami przyszło zaledwie kilkanaście osób.


Pytania referendalne opozycji sprowadzają się do jednego. Posłowie nie chcą odwołać burmistrza, lecz skrytykować jego decyzje dotyczące inwestycji. W ocenie Sanockiego i Millera, Kolbiarz wydaje zbyt dużo pieniędzy z budżetu gminy na nie odpowiednie cele.
Burmistrz broni się mówiąc, że kredyty są konieczne by rozwijać miasto. Dzięki nim powstań i hala sportowa, Kąpielisko, nowe drogi, miejsce pracy. Przypomnijmy, że kiedy burmistrzem był Janusz Sanocki Nysa zaciągnęła spory kredyt na budowę osiedla przy ulicy zwycięstwa.

Polityczny pomysł posłów należy traktować jako otwarcie kampanii wyborczej, jednak frekwencja ograniczająca się do kilkunastu osób w wieku 60 + informuje o z roku na rok kurczącym się elektoracie Janusza Sanockiego. Czy ten sam problem dotyka Rajmunda Millera z PO? Co do samego referendum to z proponowanymi przez posłów pytaniami ma dziś słabe szanse na porwanie tłumów. Pytania powielają się i są zbyt mało wyraziste. Ponadto dotyczą finansów, które bez specjalistycznej wiedzy z zakresu ekonomii nie przemawiają raczej do emocji wyborców.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Punisher
Punisher 18.10.2017, 14:28
Nysa to nie miasto ...to stan umysłu.

Cieszę sie że wyemigrowałem lata temu. To miasto nie ma przyszłości. Co nie zrobisz jest źle. Stal Nysa padała bo brak sponsorów źle, teraz żeby mieć sponsora trzeba mieć emistę TV. Bez emisji nie ma sponsora i nie ma zespołu. Ale jaki cep to zrozumie? Sanocki, MuIlllllller?

Gdyby wybuchła wojna ludzie z Nysy chcieliby dokonać eksterminacji sami na sobie tak się nie nawidzą i nienawidzą miasta. Szkoda.

Co za PATOLOGIA.
cool REFERENDUM zrobie
cool REFERENDUM zrobie 11.10.2017, 22:22
Mam lepsze pytania referendalne!
1 = Czy jesteś za zabronieniem Januszowi Sanockiemu kopania (po jadrach), łamania kija od sztoki (na plecach), plucia i niekulturalnych wrzasków i co najważniejsze kandydowania? TAK!!!

2 = Czy jesteś za tym, żeby Milller Rajek przestał być PRYPCIEM Bogusia Wierdaka i starżnikiem jego kiNA i stanał w końcu na własnych wątłych nózkach? TAK TAK!!!!

3 = Czy jesteś za tym, żeby Baby.Bejbi. Kolbiarz zaczął myśleć częścią ciał położoną powyżej paska od spodni? TAK TAK TAK!!!!!!!!!!!!!!
Egon
Egon 11.10.2017, 22:25
Czy jesteś za tym, żeby nastąpił koniec świata??
NIE!!!!!!!!!!!!!
Wierzaj mi, jak spełnia się Twoje obietnice to to się stanie... a przynajmniej koniec świata jaki znamy.
Dobry sprawiedliwy ojciec Szlempo i inni
Dobry sprawiedliwy ojciec Szlempo i inni 10.10.2017, 11:22
Dziwię się, że Miller popełnił taki błąd strategiczny. Sam byłby dobrym kandydatem, ale z Sanockim- litości. Już Szlempo, "dobry, sprawiedliwy ojciec" się zbłaźnił, jak poszedł z Ligą do wyborów.
kordek
kordek 10.10.2017, 08:25
Kolbiarz to nie wyrocznia, niech się ma na baczności, bo szkodnik jest gatunek ostatni, zmiana nadchodzi i poplecznicy będą sadzić drzewa w lesie w Kluczborku
Miller burmistrzem,Sanocki zastępcą
Miller burmistrzem,Sanocki zastępcą 9.10.2017, 09:33
Pytania Sanockiego i Millera są jak najbardziej na miejscu, ale w ich wykonaniu referendum?!!!! Dwóch starych dziadków, jeszcze do niedawna zaciekli wrogowie, a teraz razem się wzięli za wybory. Zero honoru.
***
*** 9.10.2017, 17:33
Ha ha ha ...Sanocki, jak historia pokazuje, jest dziwką polityczną- dla własnych korzyści zbrata się z największym wrogiem:)))
nysianin
nysianin 9.10.2017, 08:41
Pytanie 4. Czy jesteś za tym aby to Sanocki i Miller pokryli koszty przeprowadzenia referendum?
Kordian
Kordian 9.10.2017, 14:58
O tu też klakierzy Kolbiarza !
nysianin
nysianin 12.10.2017, 08:48
Nie. Po prostu nysanin. Mowa w końcu o oszczędnościach, a referendum jest robione z pieniędzy gminy a nie PKW.
Więc jesli ktoś kto krzyczy o finansach gminy to powinien z finansować te reeferendum.
Rozum nie święty spokój
Rozum nie święty spokój 12.10.2017, 10:01
referendum jest elementem demokracji - owszem kosztownym, ale utrzymanie podejrzanych kolesi burmistrza prze tę i następna kadencję (Wyczałkowskiego, Peikert, Zelenta) kosztuje więcej niz to referendum. Nie mówiąc juz o przepłaconych inwestycjach wykonywanych przez kolejnych kolesiów Wyczałkowskiego
Smoterek sweterek
Smoterek sweterek 9.10.2017, 22:52
O! tu także prypcie Janusza!
Smoterku Smoterku
jak Ci jest w sfeterku
Czy kuje Cie w ciałko?
Czy w ząbkach nie miałko?
Czy kolor twarzowy
Czy miewasz ból głowy
Gdy Janusz nawrzeszczy,
że za słabo trzeszczysz
Na forach, na sesji
zad puszcza od presji
A jak Ci się zdarzy
przestajesz już marzyć,
że za swoim mistrzem
zostaniesz burmistrzem.
cenzor
cenzor 10.10.2017, 06:31
Tak infantylny tekst, nie wiem czy się śmiać czy płakać nad ta grafomanią. Dziecko na poziomie podstawówki wymyśliło by lepszy. Autorze postaraj się przy następnym utworze.
Nie wymagam więcej pod warunkiem że autor jest kolesiem burmistrza.
Turceki sweterek symbolem ligi nyskiej
Turceki sweterek symbolem ligi nyskiej 11.10.2017, 15:13
Aś mu Smoter dokopał, aż sweterek zakipiał z oburzenia.
Cunzurrro
Cunzurrro 10.10.2017, 09:10
A na poważnie. = na coś tak karykaturalnego jak Smoter powaga już nie wystarcza. Tylko poczucie humoru nas uratuje przed jego retoryką
cenzur