Poniedziałek, 16.07.2018, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Spłata długów wobec Gminy umarzana za prace społeczne na rzecz ARN Sp. z o.o.

  • 8.10.2017, 18:04 (aktualizacja 09.10.2017 00:04)
  • redakcja RTO
Spłata długów wobec Gminy umarzana za prace społeczne na rzecz ARN Sp. z o.o.
Gmina Nysa rusza z projektem, który umożliwi spłatę zadłużenia wobec jednostek gminnych w zamian za roboty społeczne. Największe zaległości czynszowe sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

W skali całej gminy suma niespłaconych zobowiązań to 5 mln zł. Od teraz można będzie odpracować swój dług. Burmistrz informuję, że znajdzie się praca dla każdego kto zechce w ten sposób odpracować zadłużenie. Jak podkreśla prezes ARN  nie będzie to umowa o pracę. i wyjaśnia, że istniejące przepisy umożliwiają wprowadzenie formuły anulowania długów wobec jednostek samorządowych w zamian za prace społecznie użyteczne i z tej formuły samorząd dziś chce skorzystać, jak duża będzie grupa chętnych czas pokaże.

Stawka za godzinę ma być jedna i wynosić 13 zł. Pracy jak zapewnia burmistrz jest dużo, niezależnie od kwalifikacji i dyspozycyjności dla każdego chętnego ma się coś znaleźć.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Don Petarda
Don Petarda 11.10.2017, 20:26
A niech ta odpracowują. Co się ciskacie?
MrBRAINWASH
MrBRAINWASH 23.10.2017, 13:08
No, ok, ale to przecież jakiś rodzaj piramidy finansowej... Dłużnik gminy dostaje pracę za 13zł/h w spółce gminnej, zaś ta spółka, nie ma pieniędzy, więc płaci kasą pożyczoną od gminy/banku... Gdzie tu zysk? Gdyby dłużnik pracował w prywatnej spółce i z tego oddawał dług to ok., ale taki model, z ANR, który sam nie ma pieniędzy jest śmieszny. Gmina sama sobie płaci (przez pośrednika) za dług jakiegoś człowieka, który i tak wykonuje pracę niepotrzebną, bo cały ANR jest zbędnym bytem.

Pomijam już fakt, że taki ANR w ogóle nie powinien istnieć, bo sam w sobie jest spółką bezużyteczną. Jedyny cel ich działalności to branie kredytu na budowę basenu za grube miliony, zarządzanie wiecznie nierentownym NORem i wypłacanie pensji prezesom/kierownikom, których jest tam za dużo... NOR sprywatyzować, basen sprzedać nawet za złotówkę i żadne ANRy nie będą potrzebne. A czystością na plaży może zająć się prywatny inwestor, ewentualnie RZGW. Tyle w temacie zbędnych kosztów ponoszonych przez nyskiego podatnika.
DonPedro
DonPedro 10.10.2017, 19:35
Rozumiem, ze po skończonej kadencji Kolbiarz i spółka będą odpracowywać milionowe zadłużenie Nysy po 13 złotych za godzinę.... Życia im braknie....
DonPedra super pomysł
DonPedra super pomysł 11.10.2017, 15:11
Super pomysł. Zycie im nie braknie, że jest ich tylu, że sie wyrobią (połowa urzędu,. 90% urzędu pracy, radni, spółki gminne itd.) Tylko że oni nawet zamiatać nie potrafią.
luks
luks 9.10.2017, 14:04
Strasznie nerwowe ruchy wykonuje Kolbiarz , coś kombinuje, wierci się , jęzorem przewraca, jakieś nieczyste myśli ma ten chłop, ADHD

Pozostałe