Poniedziałek, 16.07.2018, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Paweł Dytko o prototypie samochodu elektrycznego z Nysy.

  • 5.11.2017, 19:31 (aktualizacja 06.11.2017 13:26)
  • redakcja RTO
Paweł Dytko o prototypie samochodu elektrycznego z Nysy.
Były kierowca rajdowy Paweł Dytko pielęgnuje pasję jaką jest motoryzacja i ściganie zamienia w tworzenie samochodów. Najnowszy pomysł to miejski samochód elektryczny, którego prototyp może powstać właśnie w Nysie.

 

 

Były kierowca rajdowy Paweł Dytko pielęgnuje pasję jaką jest motoryzacja i ściganie zamienia w tworzenie samochodów. Najnowszy pomysł to miejski samochód elektryczny, którego prototyp może powstać właśnie w Nysie. Prototyp staje do konkursu grantowego.

Choć światowy przemysł samochodowy to walka gigantów. Klasa konstrukcyjna małych samochodów to nisza rynkowa, która może zostać wypełniona konstrukcjami niezależnymi, dlatego Paweł Dytko uważa, że warto brać w tym udział.

Zespół projektowy to specjaliści z różnych części kraju pochodzą ze Szczecina i Śląska. Dytko z duma prezentuje możliwości jakie daje mu zaplecze techniczne i doświadczenia jakie zdobył przy konstruowaniu wyścigówek. Mówi o karoseriach, spawaniu konstrukcji i możliwościach kształtowania sylwetki pojazdu jakie daje modelowanie z włókien węglowych.


Podsumowując, ciekawe rzeczy można robić także mieszkając w małym mieście. A rozwój nowoczesnej komunikacji i postępująca globalizacja to krok w kierunku likwidacji wielu barier.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nysianin
nysianin 9.11.2017, 10:12
Paweł to bardzo dobry rajdowiec i bardzo fajny miły facet nacodzień.
Życzę aby udało mu się stworzyć ten samochód i Nysa znów była z tego znana.

Pozostałe