Poniedziałek, 15.10.2018, imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

NEC wbrew stanowisku burmistrza odmówił udzielenia informacji publicznej.

  • 19.11.2017, 23:24 (aktualizacja 21.11.2017 15:05)
  • redakcja RTO
NEC wbrew stanowisku burmistrza odmówił udzielenia informacji publicznej.
Wbrew stanowisku burmistrza Nysy i radcy prawnego urzędu Krzysztofa Furtana, Spółka Nyska Energetyka Cieplna odmówiła udzielenia informacji na temat zarobków radnego Romualda Kamudy.

Trzy tygodnie temu po konsulatach z prawnikami Burmistrz zapewniał, że NEC udzieli informacji publicznej m.in na temat zarobków radnego Romualda Kamudy. Kordian Kolbiarz stwierdził, że decyzja prezesa NEC Czesława Foksa była błędna. Mimo to kilka tygodnie później  bez dotrzymania jakichkolwiek terminów wynikającyych z ustawy o informacji publicznej otrzymaliśmy odpowiedź odmowną.

Prezes Foks uzasadnia, że radny nie pełni w spółce funkcji publicznej, czyli takiej, która byłaby związana z dysponowanie środkami publicznymi. My jednak mamy co do tego wątpliwości bowiem Kamuda został zatrudniony jako specjalista ds. pozyskiwania środków . Taka przynajmniej była oficjalna wersja, kiedy NEC zatrudniał radnego, o czy mówił sam radny w lipcu 2016 roku.
- Jestem specjalistą ds. pozyskiwania środków Unijnych i przygotowywania inwestycji. To robię z tego się wywiązuję dobrze, prezes mnie dobrze ocenia. - mówił w lipcu 2016 Kamuda

- Decyzja administracyjna, która polegała na wydaniu zgody na ewentualną budowę nowej kotłowni z wykorzystaniem paliwa alternatywnego leżała 3 lata na biurkach, ja to załatwiłem w miesiąc. Decyzja jest wydana, co było podstawa umieszczenia naszego projektu w Regionalnym Programie Operacyjnym. Zgłosiliśmy taki wniosek z wymaganymi załącznikami i to jest pierwszy efekt. Drugi efekt będzie jak nas zakwalifikują i zaczniemy budowę. - To taakże słowa Romualda Kamudy, które padły w lipcu 2017, potwierdzając, że pełni w spółce funkcje publiczne, bowiem taki zakres czynności jak najbardziej wchodzi w zakres funkcji publicznych.

Jednak odpowiedź stawia wątpliwości co do skuteczności jego działań ponieważ NEC informuje, że latach 2015 i 2016 nie pozyskano żadnych dofinansowań. Czym wiec zajmuje się radny w spółce? Trudno powiedzieć. Z jego oświadczenia majątkowego za 2016 rok wiemy, że zarabiał w NEC ok 5800 zł miesięcznie.

Sprawa znajdzie z pewnością swój finał w sądzie administracyjnym, który oceni kto ma racje i czy prezes Foks musi udzielać informacji na temat radnego Kamudy.

redakcja RTO

Załączone pliki do pobrania (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kris
kris 21.11.2017, 07:23
Orzełek to koleś najlepszy Kolbiarza, może razem byli konfidentami. Osiedle Słowiańska już chyba wie co to za gnida sprzedajna. 5800 zł tak się chłopcy bawią-narodzie drogi o pomstę wołać
radny Orzeł
radny Orzeł 20.11.2017, 17:44
Radny Orzeł za 5800 szkoda gadać głupi wyborcy na taką szuję głosowali

Pozostałe