Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Teatr_Nysa czy Taniec_Nysa? Dyrektor NDK prosi o więcej czasu na analizy i komisje.

  • 27.11.2017, 01:41 (aktualizacja 28.11.2017 18:07)
Teatr_Nysa czy Taniec_Nysa? Dyrektor NDK prosi o więcej czasu na analizy i komisje.
Nie wyprzęga się koni w trakcie przeprawy przez rzekę i wiele innych złotych myśli padło z ust nowego dyrektora NDK Marka Kędzierskiego. Podczas wywiadu przeprowadzonego kilka tygodni temu jednak konkretów było mało, dyrektor prosi o czas na analizę działalności placówki.

 

- Jest takie przysłowie, które mówi, że nie wyprzęga się koni w trakcie przeprawy przez rzekę. Musimy zobaczyć, co funkcjonuje dobrze, co mogłoby funkcjonować lepiej, co jest piątym kołem u wozu   - mówi Marek Kędzierski nowy dyrektor NDK

Podczas otwierającej konferencji prasowej we wrześniu dyrektor był dużo bardziej zdecydowany i kategorycznie powiedział, że Nysa tańcem stoi.
Dziś nie potrafił odpowiedzieć, czy limit liczebności grup tanecznych, który doprowadził do radykalnego ograniczenia ruchu amatorskiego w zakresie tańca nadal obowiązuje.

Marek Kedzierski chce realizować powszechne ankietowanie w szkołach podczas wywiadówek. Zdobyte w ten sposób informacje maja pomóc w ukształtowaniu NDK na nowo. Nie wiadomo więc czy będzie kontynuował idee teatru Nysa. Na razie rewolucji w zajęciach artystycznych, nie ma. W ramach drobnych korekt zlikwidowano jedne z zajęć aktorskich z powodu niewystarczającej frekwencji.
Nowy pomysł dyrektora to pantomima.
- Zapraszam wszystkich chetnych do udziału w zajęciach pantomimy! - reklamował podczas wywiadu dyr Kędzierski kilka tygodni temu.

Zajęcia jak na razie nie wypaliły, bo po kilku tygodniach od rozmowy na próżno szukać ich w harmonogramie i na stronie internetowej. Trudno dowiedzieć się w jaka stronę idzie NDK pod nowymi rządami bo jak mówi dyrektor.

- Żeby ten statek zawrócić, on po prostu musi w pewnym momencie zacząć hamować, hamować. Po to żeby mógł zrobić skręt, albo w drugą stronę. Na to jest potrzebny czas. Nie możemy wylewać dziecka z kąpielą. - parafrazuje Marek Kędzierski


Dyrektor więc nie  zaprezentuje własnych koncepcji, lecz ma zamiar powoływać komisję.
- Powołamy niedługo komisję wewnątrz, taką naszą, 3 - 4 osobową, która będzie dokonywać jakby wstępnej oceny. Wstępnej oceny zaznaczam. Zapraszanych widowisk, zapraszanych spektakli, zapraszanych zdarzeń i która będzie analizować je pod względem technicznym, ekonomicznym i artystycznym. - wylicza swoje pomysły dyr Kędzierski.

Nyski dom kultury przygotowuje się do dorocznej prezentacji grup artystycznych. Dyrektor nie potrafił jednak powiedzieć czy zdoła wypełnić program występu własnymi produkcjami, czy podobnie jak w dwóch ostatnich latach zrealizuje tę imprezę przy współpracy z innymi instytucjami. Jako szczególnie ważne Marek Kędzierski uważa imprezy dla seniorów. Do gustu przypadła mu miss 50 plus.
Okazało sie jednak, że nie do końca jest zorientowany, że impreza ta począwszy od roku 2013 przez 5 lat musi być realizowana z powodu unijnego dofinansowania.

- Sprawdzamy to. W tej chwili jest to u prawnika - informuje dyr NDK.
Jak słyszymy okazuje się, że Marek Kędzierski nie posiada elementarnej wiedzy na temat obowiązku zapewnienia 5 letniej trwałości wydarzeń dotowanych z pieniędzy unijnych. W temacie pieniędzy dyrektor planuje działać w ramach dotacji gminnej. Zapytamy o środki unijne potwierdza, że to przyszłość.


Na zakończenie. Okazuje sie, że dyrektor nie wie kto jest inwestorem remontu mającego na celu podłączenie bastionu św. Jadwigi będącego własnością NDK do instalacji ciepłowniczej. Nie wie także kto powinien był zdobyć pozwolenie konserwatorskie na prace budowlane i prosi o zadanie pytań na piśmie.

Pozostałe nam trzymać kciuki za powodzenie nowych pomysłów i wspierać Marka Kędzierskiego by jak najszybciej poznał specyfikę placówki i rozpoczął wprowadzanie własnej nowej wizji.


 

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

prywatyzacja NDK
prywatyzacja NDK 4.12.2017, 18:59
Mr BRAINWASH masz rację, gdyby ktoś przedsiębiorczy to przejął, to skończyły by się te wszystkie afery w NDKu., parada niekompetencji i marnowanie publicznych pieniędzy.
ola Boga!
ola Boga! 4.12.2017, 17:21
To jest kłopot, bo stanowisko sekretarza już zajęte i co by wtedy zrobiła Edyta Kolbiarz była żona prezesa? Trzeba by robić kolejną reorganizację urzędu i powołać do życia jakiś wydział specjalnie dla niej.
MrBRAINWASH
MrBRAINWASH 4.12.2017, 11:35
To co napiszę będzie niepopularne, ale to zwyczajnie prawda i jedyne wyjście. Dlaczego w ogóle NDK jest jeszcze utrzymywane z podatków mieszkańców? Naprawdę nie można wynająć budynku firmie, która sama będzie organizować kulturę w mieście i dbać o jakość przedsięwzięć? Po co mamy utrzymywać dyrektorów, zastępców, całą masę pracowników? To jest jakiś idiotyzm. Ogłosić przetarg na zajęcie budynku po NDK, niech prywatna firma organizuje tańce i inne ***rele. A teatry i kabarety i tak były tutaj ściągane przez niezależnych menadżerów - nie trzeba do tego masy urzędników z NDK.

To samo Dni Nysy - ogłosić przetarg, niech organizuje to prywatna firma. Gmina nie powinna wpieprzać się w kulturę bo wychodzi tego tylko polityka.
Nyskie najlepsze
Nyskie najlepsze 2.12.2017, 18:30
No niestety teraz po latach wychodzi, kto co robił i co osiągnął. Nysa rzeczywiście tańcem stała od lat, jeszcze przed panią Janik, a za czasów jej dyrektorowania to zostało wywindowane jeszcze bardziej w górę. Nyskie zespoły jeszcze kilka lat temu jeździły po całej Polsce i za granicę, pracowało w NDK kilku wspaniałych instruktorów, utalentowanych ludzi.
Bartek
Bartek 2.12.2017, 16:26
Nie wiem kto jest czyja partnerką, ale ja nie mam żadnych wątpliwości, że najlepszą dyr NDK była Pani Janik. Wtedy NDK się rozwijał i były na wszystko pieniądze, bo Pani Janina potrafiła zdobywać unijne środki. Jeździliśmy do Czech na taneczne imprezy i w ogóle dużo się działo, nie mówiąc o remoncie NDK.
Nie wiem co robiłeś wtedy wojtek i czy interesowałeś się wówczas kulturą, ale wierz mi, że Pani Klubowicz przy niej wszystko się rozlazło.
wojtek
wojtek 2.12.2017, 14:16
Wedlug RTO jedynym najlepszym dyrektorem byla pani Janik o niej nigdy zle sie nie mowilo bo o swojej partnerce zlego slowa nie powie obluda i hipokryzja
foks
foks 30.11.2017, 08:09
Dziwię się temu "przywódcy" że takie persona promuje na różnych stanowiskach , ale takie zaplecze ma Kolbiarz wśród popleczników i mota się jak piskorz , nie ma z nim nikogo wartościowego i z kwalifikacjami-to przypadkowi ludzie , Ślimak, Rymarz , Bobak, dyrektorzy i prezesi powołani bez merytorycznej wiedzy, Peikert, Kędzierski, Wyczałkowski i cały Paczków itd..
MrBRAINWASH
MrBRAINWASH 4.12.2017, 11:43
Paradoksalnie najmądrzejszy z jego doradców to facet, którego Kolbiarz na początku w ogóle nie brał pod uwagę. Mówię tu o Rymarzu. To chyba jedyny w miarę ogarnięty facet w całym urzędzie. A reszta to jak piszesz - co najwyżej przeciętniaki. Najbardziej śmieszy mnie wywindowanie pani Peikert na prezesa AKWY... Kobieta bez kwalifikacji i żadnej wiedzy w temacie hydrotechniki została wstawiona za gościa z 40-letnim stażem i ogromną wiedzą... Po tej decyzji straciłem resztki szacunku do naszego burmistrza, bo tej kandydatury nie dało się racjonalnie wytłumaczyć... Trzymanie na stołku spadochroniarzy z Paczkowa, w kontekście zarzutów prokuratorskich, też uważam za kompletną kpinę. Wygląda to tak jakby Kolbiarz nie miał już ludzi. Wyczerpały mu się zasoby, ławka rezerwowych okazała się mizerna w dodatku niezwykle krótka. A nowi, młodzi? Raczej nie chcą współpracować z władzą, która w taki sposób działa...
młody
młody 4.12.2017, 17:25
Młodzi chcą, ale Kolbiarz ich nie chce - chyba, że na sztandary jako mięso armatnie.
Arnold
Arnold 29.11.2017, 18:19
Zostawcie Kolbiarza, to silny przywódca. Postawi na swoim nawet jakby miał utopić królestwo lub jego cześć.
Teatrzyk nyski im.Kordiana Kolbiarza
Teatrzyk nyski im.Kordiana Kolbiarza 29.11.2017, 17:21
Dobór kadry dokonany przez Kolbiarza to teatr sam w sobie (w tym pantomima), Kolbiarz oczyszcza środowisko poprzez ściąganie do siebie najgorszych nieudaczników i oszołomów. Wokół niego to sami tacy jak ten dyrektor, który powinien się wstydzić takich sztubackich wypowiedzi.
Bobo Wiem
Bobo Wiem 29.11.2017, 13:23
Nie będzie pantomimy, będzie chór! A jak tak, to nic nie poradzisz bracie mój, gdy na tronie siedzi chó...r.
Pan, który nic nie wie.
Pan, który nic nie wie. 29.11.2017, 13:18
Klubowicz i ten drugi to głupi i głupszy
The Times
The Times 29.11.2017, 00:18
Zostawcie. Bardzo ładny Pan jest
pytam bo nie wiem
pytam bo nie wiem 29.11.2017, 00:17
Sugerujesz, że Kolbiarz zrobił na złość? Zamienił durną na jeszcze większego cymbała, żeby sie odgryźć RTO?
bywalec
bywalec 28.11.2017, 23:05
RTO zrobiła wszystko żeby poprzednia Dyrektor NDK zrezygnowała z funkcji. O co więc chodzi? Macie co chcieliście. Żal.pl.
Horacy
Horacy 29.11.2017, 00:13
A poprzednia to niby była mądra? o przepraszam mondra?
pupu
pupu 28.11.2017, 18:06
Pantomima, bo w Nysie nie było jeszcze pantomimy.
MrBRAINWASH
MrBRAINWASH 4.12.2017, 11:45
NIe było też wuwuzele... Pomysł z pantomimą jak strzał w kolano.
Pupu
Pupu 28.11.2017, 18:03
O Maryjo! Jaki ten dyrektor jest kretyn, nic nie wie, jakieś komisje powołuje, prawnika pyta, za co ten facet bierze nasze pieniądze, skąd go Kolbiarz wytrzasnął?
fiko magiko
fiko magiko 28.11.2017, 09:03
Znowu Kolbiarz miał rękę do dyrektora NDK, czy ten burmistrzyna zna się tylko na robieniu pijaru i propagandy sukcesu z konferencjami prasowymi- do roboty politologu z bożej łaski, bierzesz publiczne pieniądze i nic nie potrafisz tylko kredyty brać
pik pik
pik pik 27.11.2017, 17:49
On ma w swej ręce cymbało-detektor jak widzi cymbała to pika mu.
Mindhunter
Mindhunter 27.11.2017, 17:43
Pan Kolbiarz to ma szczęście na podległych dyrektorów, nie ma co.
%%%%%%%%%%
%%%%%%%%%% 27.11.2017, 17:36
to jakiś indiański mesjasz!!!!!!

Pozostałe