Piątek, 19.01.2018, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Wstała z kolan i skacze po dotacje - wiceminister Jaki o Nysie.

  • 24.12.2017, 16:31 (aktualizacja 25.12.2017 17:04)
  • redakcja RTO
Wstała z kolan i skacze po dotacje - wiceminister Jaki o Nysie.
Według wiceministra Patryka Jakiego Nysa nie tylko wstała z kolan, ale nawet skacze. Skacze po pieniądze. Podczas konferencji, która miała miejsce w hali sportowej informował o kolejnych dotacjach.

Ministerstwo sfinansuje także zakup 11 Toreb ratownictwa Medycznego. Zestawy zawierają m.in deski ortopedyczne, szyny Kramera, tlenoterapię. Sprzęt wartości 200 1000 zł zostanie rozdysponowane pomiędzy 11 lokalnych ochotniczych straży pożarnych. Jan Kwaśnik prezes OSP Kępnica mówi, że to duża motywacja. Z takim samochodem to już każdy młody chłopak z okolicy będzie chciał zostać strażakiem.

Kolejna informacja dotyczyła środków na budowę nowego budynku sądu w Nysie. Wiceminister zapewnia że środki są zabezpieczone, choć pierwszy przetarg się nie udał z powodu zbyt wysokich ofert jest przygotowany kolejny. Zauważył także że powtórzona procedura przetargowa to standardowe działanie przy zamówieniach publicznych.
Nową siedzibę ma otrzymać także Nyska prokuratura i to jest nowa informacja. Burmistrz dziękował, za to, że wiceminister Patryk Jaki nie zapomina o naszym powiecie i gminie. Przypomniał o dwóch inwestycjach, za które jest wdzięczny, czyli dofinansowaniu hali sportowej i centrum mandatowe.


Pytania wyszły także poza tematykę dotacji. Dziennikarze pytali o reprywatyzację w małych miejscowościach.  Czy także w miastach wielkości Nysy mogłyby powstawać komisję reprywatyzacyjne.

- Teoretycznie mogłaby powstać, ale ma nadzieję, że takich problemów nie ma - odpowiadał wiceminister Jaki na pytanie czy w Nysie potrzebna jest komisja reprywatyzacyjna.

Temat wymiaru sprawiedliwości zdominował drugą część konferencji i rozlał się  jak rzeka. Padło też pytanie o funkcjonowanie prokuratury.

- Nie jesteśmy w stanie naprawić tych wszystkich zaniedbać prawie trzech dekad przez niespełna 3 lata. Tym bardziej, że jak Państwo widzicie, za każdym razem kiedy próbujemy zrobić krok do przodu, to mamy takie kontry jak np. art 7, czyli protesty uni europejskiej, która broni tych przywilejów korporacyjnych w naszym wymiarze sprawiedliwości. tak więc jest to temat rzeka. - wyjaśnia Patryk Jaki

Mówi także, ze mimo, zwierzchności ministra sprawiedliwości nad prokuratorami to środowisko niestety zostało ukształtowane w poprzednim systemie i potrzeba czasu by dokonać gruntownych zmian, których znaczna część wymaga zmiany mentalności tysięcy prokuratorów przyzwyczajonych do państwa chroniącego silnych i twardego wobec słabych.
Pytali nie tylko dziennikarze ale także przedstawiciele przedsiębiorców, którzy liczą na poprawę funkcjonowania sądów.

- W wyborach powszechnych, na które społeczeństwo ma wpływ przekazuje się jedynie ok 40% władzy w kraju. Reszta władzy jest rozdzielana poprzez różne korporacje m.in wymiar sprawiedliwości, media, różne instytucje finansowe. To jest bardzo skomplikowany mechanizm państwowy. - tłumaczy Patryk Jaki

- Myślę, że żadna władza odpowiedzialnie nie jest w stanie przyjść i powiedzieć, że przyjdziemy i sprawimy, że wymiar sprawiedliwości w Polsce będzie działał od razu świetnie. Jeżeli ktoś tak będzie mówił to znaczy, ze kłamie. - dodał wiceminister.


Można by podsumować, że nasz region ma wiele szczęścia, że tak aktywny członek rządu jak Patryk jaki ma tutaj swój okręg wyborczy., Bo zawsze można mieć nadzieję, że będzie pamiętał o swoich Krajanach.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kordek
Kordek 4.01.2018, 17:13
Seks z burmistrzem się opłaca, seks to nie jest ciężka praca!
Redaktorze M, pobudka !
Redaktorze M, pobudka ! 4.01.2018, 16:54
A na RTO cisza jak makiem zasiał ... Panie Redaktorze M. czy zabierze Pan głos w debacie dotyczącej nepotyzmu w Nyskim magistracie ??? Czy wiąże Pana "pakt o nieagresji" z nyskimi decydentami ? Burmistrz B. ukarany przez Izbe Obrachunkową, żona Burmistrza KK bez kwalifikacji bierze Sąd w Prudniku a nasze cukierkowe media milczą ??? Wasza wiarygodność jest w tym momencie = 0

Piszecie o rzekomych układach panujących w Nysie, które to rzekomo blokują inwestycje (dobre sobie haha) a sami jesteście częścią układu ... byle do wyborów i byle sobie krzywdy nie zrobić ...
NLO
NLO 4.01.2018, 17:13
Ciekawe, częścią jakiego układu może być RTO? Może ty Smoterku, coś powiesz nam na ten temat? Nie sądzę, aby nie poruszyli tego tematu, i to w taki sposób, że Kolbiarzowi pójdzie w pięty, bo w odróżnieniu od was, maluczkich nowinnych krzykaczy, to RTO robi merytorycznie mocne materiały.
Anty
Anty 4.01.2018, 17:39
Tego samego układu który wciska swojaków bez kompetenvji gdzie popadnie ... czy jak ktoś wytyka babole obevnej ekipy to of razu musi byc od sanockiego itd. ? taplaj sie w tym g...e dalej
NLO
NLO 4.01.2018, 17:51
A gdzie i kogo wciśnięto z RTO bez kompetencji?
elwira bez tryba
elwira bez tryba 4.01.2018, 18:07
Nie przejmuj, ludzie tacy jak ty z niskim IQ też mogą funkcjonować w społeczeństwie ! A przy odrobinie lukru w kierunku naszego Kordka może nawet jakaś fuszka przy łopacie czy zamiataniu ul. Drzymały się dla ciebie znajdzie
prawie Reduta Ordona
prawie Reduta Ordona 4.01.2018, 18:24
I widziałem ich wodza: przybiegł, palcem skinął
I jak ptak jedno skrzydło gazety swej zwinął;
elwira bez tryba
elwira bez tryba 4.01.2018, 17:23
Heh, gdzie jest merytoryczny artykuł o nepotyźmie w Nyskim magistracie ? Czekam na link
fu
fu 4.01.2018, 17:11
Sanocki pobudka! Społeczeństwo już nie chce oszołomów.
kordek
kordek 4.01.2018, 16:33
Seks z burmistrzem się opłaca, seks to nie jest ciężka praca!
z sekretariatu na dyrektora
z sekretariatu na dyrektora 4.01.2018, 16:32
Należy przyznać, że Kolbiarz fantastycznie sytuuje swoje dość liczne damy serca, każda ma albo stanowisko w urzędzie, albo w innych jednostkach podległych Kolbiarzowi, no a żona z racji oficjalnego stanowiska małżonki, dostała najwięcej. Ciekawe, co na to Edytka?
LKolbiarz królem nepotyzmu w Polsce
LKolbiarz królem nepotyzmu w Polsce 4.01.2018, 11:32
Kolbiarz polskim mistrzem nepotyzmu!
pracodawca
pracodawca 4.01.2018, 11:28
Czyli Kolbiarz swoje panie poustawiał , pierwsza żona Edyta w NDK Dyrektoruje, druga Magdalena Dyrektorką w Sądzie w Prudniku. Dobrze że ten rozwiązły człowiek ma tylko na koncie dwie małżonki, bo co by to było jakby miał ich jak w islamie - zabrakłoby Jakiemu pomysłów gdzie je upchać
Kolbiarz królem nepotyzmu
Kolbiarz królem nepotyzmu 4.01.2018, 11:32
a o kochankach pamiętasz?
praca dla żony Kolbiarza
praca dla żony Kolbiarza 4.01.2018, 11:05
Do plejady radnych i kolesi dołączyła druga zona Kolbiarza, która awansowała na dyrektorową sądu w Prudniku- kobieta bez kwalifikacji, doświadczenia, ani wykształcenia. Skandal!
Zenek
Zenek 4.01.2018, 07:40
To już największa kpina jaka spotyka to biedne miasto, żona Kolbiarza Magdalena zostaje powołana przez Ministra Sprawiedliwości na stanowisko Dyrektora w Sądzie w Prudniku. Do tej pory Pani Magdalena była szefową sprzątaczek w Carolinum. To jest załatwianie posad z Jakim pierwszym kadrowym RP. Tylko pytam kiedy ten nepotyzm pęknie jak balon i ludzie przejrzą na oczy z kim mamy do czynienia. Nawet proszę Państwa, Kolbiarz tego się nie wstydzi jak nasze miasto wysadza i wykorzystuje do własnych celów. Proszę przetrzeć okulary.......
świeć się świeć
świeć się świeć 4.01.2018, 10:28
Jeden zonie załatwił NDK to i druga coś dostac musi i siostra wice burmistrza na hali pracowac powinna i syn radnego bednarza, zona Bpgdanowskiego , Kamuda , Zelent i dalej dalej a ty się ludu ciesz światełkami
mistrz finansów publicznych Piotr Bobak
mistrz finansów publicznych Piotr Bobak 31.12.2017, 21:56
http://www.nyssus.pl/aktualnosci/zastepca-burmistrza-nysy-piotr-bobak-winny/
Opowieść o tym, jak Piotr Bobak zarobił swój pierwszy milion.
Teodor
Teodor 29.12.2017, 07:49
Panie REDAKTORZE *** - rzetelność wymagana, a gdzie jest wzmianka o przekrętach Kolbiarza . W serwisie Nyssus.pl pojawił się artykuł prezentujący orzeczenie Regionalnej Izby Obrachunkowej, w której owa izba uznała, że Wiceburmistrz Nysy Piotr Bobak naruszył dyscyplinę finansów publicznych za co dostał ponad 2 tys zł grzywny. To chyba ważna informacja bo niegospodarność czuć na odległość, a Pan Jaki niech nie głosi jeszcze hymnów pochwalnych dla Kolbiarza, reprywatyzacja w Warszawie to pikuś przy tym co wyczynia Kolbiarz.
Jak można zlecić z wolnej ręki zadanie inwestycyjne na ponad milion złotych-gdzie przetarg i uzyskanie niższej ceny. Oj źle się dzieje z naszymi pieniędzmi w rękach szkodnika. Odpowiednie służby tym się zainteresują i Pan Jaki nie będzie już taki "skaczący" do góry
Nysianin
Nysianin 26.12.2017, 21:08
P.Jaki to raczej "nieszczęście" w naszym rejonie
Nysianka
Nysianka 26.12.2017, 23:30
Masz racje. - sprowadź tu Hanne Gronkiewicz Waltz - niech ci kamienicę sprywatyzuje razem z babcią i chomikiem.

Pozostałe