Sobota, 20.10.2018, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Chętnych więcej niż miejsc - duże zainteresowanie programem mieszkanie plus w Nysie

  • 4.01.2018, 14:35
Chętnych więcej niż miejsc - duże zainteresowanie programem mieszkanie plus w Nysie Foto UM Nysa
- Wniosków mamy blisko 500. To pokazuje, jaki jest głód mieszkań, tanich dobrych mieszkań w Nysie. - mówi burmistrz Nysy. Budową osiedla dla 104 rodzin przy ulicy Franciszkańskiej zajmie się spółka celowa specjalnie na tę okoliczność spółka powołana. Przetarg został już ogłoszony. Wykonawcę poznamy w drugiej połowie stycznia.

 

Gmina zapowiada, że budowa ruszy wiosną. - Tak, żeby zdążyć w tym okresie półtorarocznej budowy, żeby w 2019 roku, jesienią najpóźniej, mieszkańcy mogli się już wprowadzać. Zawiązanie spółki jest po to, by uprościć procedury związane z budową. Agencja Rozwoju Nysy założyła spółkę celową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Spółka ta wyłoni wykonawcę i będzie nadzorowała cały proces. Wniosków mamy blisko 500. To pokazuje, jaki jest głód mieszkań, tanich dobrych mieszkań w Nysie. To dla nas podstawa do tego, by robić kolejne tego typu projekty. Kryteria przyznawania mieszkań nie zostały jeszcze ustalone, ale na pewno kluczem będzie liczba członków rodziny, czyli im więcej dzieci, tym większe szanse. Ponadto wiadomo, że będą to mieszkania pod wynajem, w związku z czym głównymi najemcami muszą być osoby pracujące. - mówi Kordian Kolbiarz.

Koszt budowy to około  20 mln zł. Pieniądze da BGK i przez kolejnych 25 lat gmina będzie spłacała swoje udziały w spółce. Po spłacie mieszkania staną się własnością miasta bądź też samych lokatorów.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe