Czwartek, 19.04.2018, imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Żona burmistrza Kolbiarza zostanie dyrektorem Sądu Rejonowego w Prudniku

  • 5.01.2018, 09:55 (aktualizacja 08.01.2018 19:50)
  • redakcja RTO
Żona burmistrza Kolbiarza zostanie dyrektorem Sądu Rejonowego w Prudniku
Żona burmistrza Nysy, Kordiana Kolbiarza Magdalena Kolbiarz, została dyrektorem w Sądzie Rejonowym w Prudniku. O tym powołaniu informację jako pierwszy podał Tomasz Hankus, twórca portalu jawnosc.nysa.pl.

Jak podaje Ministerstwo Sprawiedliwości z dniem 15 stycznia 2018 r. na stanowisko dyrektora Sądu Rejonowego w Prudniku została powołana Pani Magdalena Kolbiarz, żona Burmistrza Nysy.  Żona burmistrza Nysy Kordiana Kolbiarza, Magdalena Kolbiarz, dotychczas pracowała na stanowisku kierownika administracyjno-gospodarczego w nyskim Carolinum.

_____________

Jak informuje Biuro Prasowe Ministerstwa Sprawiedliwości przepisy w zakresie powołania dyrektora sądu nie przewidują trybu konkursowego. Pod koniec  listopada resort ogłosił, że jest wakat na stanowisku dyrektora prudnickiego sądu. Zgłosiło się trzech kandydatów. 2 stycznia ministerstwo poinformowało, że na dyrektora Sądu Rejonowego w Prudniku zostanie powołana Magdalena Kolbiarz.


Zgodnie z informacją z biura prasowego resortu, kandydatka spełniła wszystkie wymagania, posiada stosowne wykształcenie, doświadczenie zawodowe. Choć  wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki jest w Nysie częstym gościem Kordian Kolbiarz mówi, że nie zabiegał o stanowisko dla żony.

______________________

Lokalnie temat jest komentowany przez portale internetowe jako pierwszy podał ją Tomasz Hankus.
Hankus dopatruje się w tej nominacji politycznych układów.

Burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz zaprzecza koneksjom - To są jakieś domysły, bzdurne moim zdaniem. Ale ja do tego przywykłem (...) od kiedy jestem burmistrzem. Wiem, że wszystko co się wokół mnie dzieje jest atakowane, komentowane w sposób złośliwy i najczęściej nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Absolutnie dementuję wszelkie pogłoski jakobym miał cokolwiek komuś załatwiać. (...) Tam są otwarte konkursy, w których startować może każdy. Wystarczyć spełniać wymogi formalne. Moja żona spełniała. Ciesze się, że wygrała, a teraz ciesze się jeszcze, że będzie pracowała poza Nysą. Bo mam nadzieję, że dzięki temu uniknie tego bagienka nyskiego, które jej gotowało parę osób - mówi burmistrz Kolbiarz.

 

Tomasza Hankusa to nie przekonuje. - (...) taki dyrektor sądu powinien mieć szeroką wiedzę, między innymi z zakresu finansów publicznych, zarządzania. - powątpiewa Tomasz Hankus.

 

link do strony ministerstwa sprawiedliwości - https://www.ms.gov.pl/pl/ogloszenia/news,10234,informacja-o-powolaniu-dyrektorow-sadow.html

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (63)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

radny
radny 17.01.2018, 08:03
No cóż najlepsi sa ci co dobrze kłamią
kolby do torby
kolby do torby 13.01.2018, 00:57
Tja, ludzie gromadami (ok 150 chętnych na jedno stanowisko) któryś raz z rzędu testy robią na choćby głupie staże do Centrum Mandatowego [które co 2-3 miesiące nabór robi O.o") a wystarczy być żona burmistrza...W swojej propagandowej gazetce napisał, że w mieście jest "tylko" 1300 bezrobotnych...Ten sam burmistrz, który jeszcze jako szef PUPu zrobił wywiad w Polityce, jak to PUPy są niepotrzebne :/. No nie są, wystarczą układy :/.
Kochanowski Jan
Kochanowski Jan 10.01.2018, 19:37
Fraszka na lipy*.

Jam was chędożył (książkowo: sprzątać, ładzić, porządkować)
Jam was ozłocił
Takem się zmęczył,
że aż zapocił.
Teraz wypocząć
należy mi się.
Z kodeksu pracy
nie z widzimisię.
zulubula
zulubula 10.01.2018, 18:33
Na wzór pomnika Czesława zróbmy pomnik "dziuń trójcy". Zamiast twarzy niech rzeźbiarz zrobi pupki (zad kasztanki świetnie mu wyszedł), będzie mniej roboty z oczami.
bezrobotny
bezrobotny 10.01.2018, 15:49
Kordek załatwia pracę każdemu, trzeba do niego walić - ciekawe czy załatwi, bo jak się z nim umawiam to nigdy go nie ma albo wysyła tych niemocnych Bobka lub Rymka. Proponuję do Kolbka się udać może na jakiego dyrektora mnie wstawi.
Ela
Ela 10.01.2018, 15:04
Ciekawe kto to sprawdził,że brakuje papieru? Zawsze jest !! A że uczniowie się z nim rozprawią w pięć minut trzeba straż postawić to wtedy się papier utrzma dłużej!!! Trzeba dzieci uśwwiadomić do czego on służy a wtedy nigdy go nie braknie!!!!!
:)
:) 11.01.2018, 14:40
Jak ktoś wybiera się do Sądu w Prudniku, to niech weźmie papier ze sobą :)
Oko
Oko 11.01.2018, 15:32
W sumie racja żona dalej od domu koniowi lżej
żona kordka
żona kordka 10.01.2018, 18:49
Ela ty tu gada gadu a kible się same nie wyszorują !
Ale jaja
Ale jaja 9.01.2018, 17:02
Z tym papierem w kiblach, a raczej z jego brakiem w przypadku Carolinum, to święta prawda :)
kolbiarzowa=brak papieru w kiblach
kolbiarzowa=brak papieru w kiblach 9.01.2018, 12:42
To dlatego w Carolinum nigdy nie ma papieru w łazienkach, pani Kolbiarz była kierownikiem od środków czystości i tak samo rządziła jak Kolbiarz miastem. Wiosek taki, że papier toaletowy był tylko dla swoich.
fox
fox 9.01.2018, 07:57
Widzicie jak Kolbiarz kłamie i kręci, przecież chłop idzie w zaparte że był konkurs, a ministerstwo sprawiedliwości informuje że nie jest przewidziany konkurs na to stanowisko - po co tak kręci, może Kolbiarz nie wie co to jest konkurs, a co to powołanie. Wstyd po tylu latach nieróbstwa w PUPie i teraz w gminie. Myślę że Kolbiarz powinien zostać szefem Tworzonego ministerstwa Propagandy tam się będzie spełniał w pełni
Nysanka
Nysanka 9.01.2018, 14:48
Jestem za cała prawda.Kłamca, oszust, nie ma pojęcia o zarządzaniu w administracji
lista nepotów
lista nepotów 8.01.2018, 19:46
Lista nepotów się zwiększa drastycznie z tygodnia na tydzień: była (?) dziunia kolbiego Edyta Kolbiarz , 2 dziunie Dziadusia, Bogdanowski i jego dzinia Patrycja, Magda Zioło dziunia MarkaR, obecna dziunia Elwira, cała grupa osób ze stowarzyszenia 60 tysięcy bez względu na płeć (?), wielka matka Joanna Ligas, wielkie matki z Niwnicy, itd.
Fenix
Fenix 8.01.2018, 17:36
Bardzo dobrze ze kompetentna osoba będzie dyrektorem sądu w Prudniku! A skomlące kundle zawsze są na posterunku aby knuć i jątrzyć! A ja się cieszę że mamy takiego wspaniałego burmistrza pana Kordiana!
pomnik Kordiannaaa
pomnik Kordiannaaa 10.01.2018, 18:21
TAK - chcemy pomnik Kordiana na rynku! Po co nam Piłsudski!
Ulica już jest to mu wystarczy.
Nysanka
Nysanka 9.01.2018, 14:49
Kompetentna ????
Pan Kordian
Pan Kordian 8.01.2018, 19:48
Nie ciesz się za bardzo - nie trać czasu - DZIAŁAJ!
www.depilacjanog.pl
www.depilacjanog.pl 8.01.2018, 19:39
Wspaniałego burmistrza!!!! Chyba tobie witamin zabrakło!!!!!
O mój Panie
O mój Panie 8.01.2018, 18:19
Jaka osoba ??? Hahahaha

I dalej: „wspaniałego burmistrza pana..” hahahaha

Takie niedojdy bez kregosłupa wlasnie glosują na tego fejsbukowego kłamczuszka
preczzdupowłazami
preczzdupowłazami 8.01.2018, 18:17
Kundel i to bezdomny to zaatakował ********************************* i w ten sposób ********************. Lizusie Kolby.
__________________________

admin 
Uprzejmie proszę o odpowiedni poziom intelektualny postów.
Pozdrawiam - admin 
Nysanka
Nysanka 9.01.2018, 14:51
Oni się sami nazywają przy***sami Kolbiarza,rozgłaszają to w UM
Nautilius 1
Nautilius 1 8.01.2018, 15:36
Mali i zawistni, bo nie są żoną, ani kochankami Kolbiarza, no tak.
dzidzia
dzidzia 8.01.2018, 16:29
Tak chcemy być wszyscy żoną Kolbiarza - chłopcy i dziwczynki
Nautylius
Nautylius 8.01.2018, 14:42
Widać piszą tu najwięcej du...zy największego mąciciela w naszym mieście słynnego już na całą Polskę no i Białoruś kapitana Nemo ,tylko ludzi mali i zawistni mogą takie pierdoły pisać .A niech sobie szczekają karawana idzie dalej.
kk
kk 8.01.2018, 15:15
A można być przeciwko mącicielowi i przeciwko kącikowi wzajemnej adoracji im Kordka Kolbiarza ? Czy jak ktos krytykuje kolbiarzowy burd..l to musi byc automatycznie od Sanockiego ???
Wpunkt
Wpunkt 8.01.2018, 18:21
Dokładnie ! Są w tym mieście jeszcze ludzie którzy od tego całego syfu się trzymają z dala a przy tym nie są motłochem fejsbukowym zapatrzonym w wodza co robote za 1800zl zalatwil ...
Obserwator
Obserwator 7.01.2018, 20:52
Aferzysta??? Bo wybudował hale z naruszeniem ustawy o zamowieniach publicznych - swoja droga bardzo dobry ruch- jaki byl sens robienia kolejnego przetargu i narazania sie na ryzyko nie wykonania budowy w wymaganym czasie, kto dokonalby tych dodatkowych robot taniej niż firma ktora już wykonywala prace na hali... bo ma wizje Nysy - jako pierwszy od wielu lat burmistrz... jego zona - a kto bronil komukolwiek stawac w konkursie.... skoro spelnila wszystkie wymagania formalne to znaczy ze podola tej funkcji. Dobra zmiana ... powiem tak - w zyciu piekne sa tylko chwile i trzeba umiec znaleźć się we właściwym czasie na.właściwym miejscu...
Nysa moje miasto
Nysa moje miasto 8.01.2018, 15:35
Słucha Obsewatorze , na żonę Kolbiarza nie było konkursu, to raz, po drugie Kolbiarz nie ma żadnych wizji, tylko ma problemy z trzymaniem się prawa, po trzy prawo ma być nie tylko dla maluczkich i taki Bobak powinien dostać zakaz zarządzania publicznymi pieniędzmi. Od afer w urzędzie aż huczy, lista jest długa. Mam nadzieję że wyborcy już się nie dadzą nabrać da obietnice bez pokrycia.
Fenix
Fenix 8.01.2018, 17:41
Nysa nie twoje miasto, aż się zdziwisz jak Kolbiarz wygra w I turze! Zakład mącicielu?
Głos Ludu
Głos Ludu 9.01.2018, 23:06
kordek wspomaga obcych nie dbajacych o lokalnych podatników i to mu się czkawką odbije ... Owszem ma wianuszek popleczników na FB ale w Nysie jest sporo ludzi którzy się "nie angażują" w soszial mediach a którzy pójdą do wyborów choćby mieli nawet zagłosować "przeciw" wielbicielowi internetowych wizualizacji
WAŁek
WAŁek 7.01.2018, 22:34
Ma wizje Nysy ??? Hahahaha

Ostatni hit: zamknąć Rynek i Celną, klienci sklepów będą parkować w Dekadzie i mogą spacerem przejść się na Celną na zakupy ... przedsiebiorcy i ich rodziny zachwyceni WIZJĄ ....
O-O
O-O 9.01.2018, 22:35
No tak... bo do każdego sklepu trzeba wjechać autem po drzwi. W innych miastach są deptaki się da. Ale w Nysie to od razu bankructwo, no nie? Może nyscy biznesmeni wzięliby się do roboty?
elwiraogolnogi
elwiraogolnogi 13.01.2018, 14:32
w takim razie po co ta afera z dekadą ? że droga, że parking itd ? Przecież można dojść na zakupy deptakiem jak w innych miastach c'nie zamiast budować molocha w centrum miasta?
87045c
87045c 14.01.2018, 00:32
Co ty pieprzysz, Handel w Nysie musi się rozwinąć bo jesteśmy marginalizowani przez Opole, Wrocław, Kłodzko - przez handlem galeryjnym, centrami nie da się uciec. Jak ktoś tak mówi to można by go nazwać agentem Karolinki i Bielanów, bo to te centra stracą miliony obrotu w ciągu roku. pomyśl i policz jak potrafisz.
asas
asas 14.01.2018, 12:43
A co takiego jest w Kłodzku w Galerii czego nie ma w Nysie ??? Pomyśl jak potrafisz
KK
KK 14.01.2018, 12:41
Rozwinąć czy scentralizować w jednym miejscu ? Jeżeli Celna i Rynek zostaną zamknięte dla ruchu to oczywistym jest że cały handel skupi się w dekadzie i na vendo gdzie jest mocno rozwinięta spożywka. Pieprzenie o parkowaniu aut na parkingu dekady i spacerach na zakupy na celną można spuścić w kiblu. Co do Wrocławia i Opola to galeria w Nysie nic nie zmieni, dojdą kolejne CCC, Rosmanny i Euro Rtv ... marki dla których ludzie jeżdżą do Wrocławia nie są zainteresowane ekspansją do miast wielkości Nysy. Ludzie jeździli i dalej będą jeździć. Nie jestem przeciwnikiem galerii bo ona powstanie prędzej czy później, dziwi faworyzowanie "duźego" kosztem podatników i nyskich rodzin. Co do obietnic Walczaka trzeba podchodzić z przymrużeniem oka, oni są skupieni na własnym zysku niczym innym, prezes vendo też obiecywał gruszki na wierzbie a skończyło się np kiblem o którym żaden klient nie wie że istnieje ... inna sprawa że miasto nie potrafi wykorzystać negocjować z takimi inwestorami, daje zgodę na budowę nie warunkując tego w żaden sposób bo przecież miejsca pracy itd
Kolbiarz aferzysta
Kolbiarz aferzysta 7.01.2018, 17:48
Trudno się nie zgodzić z Miłarem Kokoszką i Portalem Nysa, że Kolbiarz JEST aferzystą.
Fenix
Fenix 8.01.2018, 17:42
Nie łatwo się zgodzić że ten kokoszek to wariat...
PUP wita
PUP wita 8.01.2018, 19:38
Ty już sam nie wiesz, co piszesz. Raz jesteś za Kolbi, a raz piszesz, że niełatwo się zgodzić, że Kokoszka to wariat. Może Kokoszka to i wariat, ale na pewno Kolbi to aferzysta.
KK
KK 7.01.2018, 18:52
Jakim aferzystą? To na razie pikuś... Wybierzcie mnie na drugą kadencję. Niech no się rozkręcę, to wtedy zobaczycie prawdziwe afery.
pi...
pi... 7.01.2018, 00:40
Nikodem Dyzma chociaż miał to cuś. A tu pi...
Gorilla
Gorilla 7.01.2018, 00:36
https://www.ms.gov.pl/pl/ogloszenia/news,10091,informacja-o-wolnym-stanowisku-dyrektora-sadu.html
Posiada wiedzę w zakresie prowadzenia inwestycji - ha ha cha cha - już nie wiem przez jakie ha cha się śmiać.
- posiada wiedzę z zakresu finansów publicznych - Jak Magda nie wie, to niech pójdzie do Bobaka najlepszego kumpla Kordiana i zapyta, jak robić zamówienia niezgodnie z ustawą.
nysak
nysak 6.01.2018, 17:06
Ktoś cię trzyma na siłę w tym "nyskim bagienku". Jak się nie podoba to wyp...... Niejaka Martusia użyła tego samego określenia, pogniewała się i wyjechała. Nysa do tej pory nie może przeboleć tej straty. Tylko, że na jej miejsce przyszedł jakiś kolejny *****
Jaki i Kolbiarz
Jaki i Kolbiarz 6.01.2018, 14:37
Kolbiarz jeszcze będąc dyrektorem PUP dostał ogromną podwyżkę płacy, aby miał na kampanię wyborczą. Oczywiście, kasę mu dał Fujarczuk, który za współprace dostał stanowisko dyrektora zarządu oświaty w urzędzie. Magda Kolbiarz też dostała pracę w Carolinum dzięki Kolbiarzowi i Fujarczykowi. Ostatni awans bezrobotnej Magdy to akt wsparcia ze strony Jakiego. Kolbiarz dał pracę Edycie Pejkert od Jakiego, a Jaki dał pracę Magdzie Kolbiarz.
Paweł
Paweł 5.01.2018, 21:01
Zona Madzia już do Carolinum startowała i wiadomo już było zanim złożyła podanie że jest przyjęta a inni czekali i łudzili się!! A niektórzy mieli 100% większe kwalifikacje!! I jak tu wierzyć w sprawiedliwe wybory komisji kwalifikacy
szparka sekretarka
szparka sekretarka 5.01.2018, 21:17
No przecież nie może flama dyrektora PUP parzy kawy staroście, no nie może zwykłą sekretarką być
nowa arystokracja W-S-I
nowa arystokracja W-S-I 5.01.2018, 22:33
Dostała pracę w placówce powiatowej od starosty Fujarczuka, który Kolbiarza szykował na burmistrza - - zwykły nepotyz, wcześniej była bezrobotną - taką ja poderwał Kordian - (szczęścia pomyślności) teraz dostaje awans od Jakiego.
zona nie musi być mądra tylko wygodna
zona nie musi być mądra tylko wygodna 5.01.2018, 22:50
czyli grunt wiedzieć pod kim leżeć
88 kotletow