Czwartek, 19.07.2018, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego

Policja o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych

Policja o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych
Jak bezpiecznie spędzić ferie? Jakich miejsc unikać? - to niektóre z pytań, na które odpowiadają nyscy policjanci podczas spotkań z dziećmi przed zimowym wypoczynkiem. W ramach działań „Bezpieczne ferie 2018” funkcjonariusze rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po 2 tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły.

____________________

Już za kilka dni w województwie opolskim rozpoczną się ferie zimowe. Przed zimowym wypoczynkiem policjanci spotykają się z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami. Tematem prelekcji jest bezpieczeństwo najmłodszych podczas zabaw poza domem jak również przestrzeganie przed niebezpieczeństwem w domu.

Wczoraj st. asp. Arkadiusz Dutka z Wydziału Ruchu Drogowego nyskiej komendy przeprowadził spotkanie w Szkole Podstawowej w Nowakach. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas Vi i V. Policjant rozmawiał z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz zachowań ryzykownych. Poza bezpieczeństwem na drodze, przestrzegał młodych ludzi przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, informując dzieci jakie może być to niebezpieczne.

O bezpieczeństwie w trakcie ferii opowiedziała również nadkom. Małgorzata Jeżewska z Zespołu ds. Nieletnich, która spotkała się z uczniami klas I-III. Informowała o zagrożeniach związanych z przebywaniem najmłodszych w rejonie zamarzniętych zbiorników wodnych oraz co należy zrobić, kiedy zaatakuje nas pies. Wyjaśniła jak należy organizować kulig oraz bitwę na śnieżki, by zabawy te kończyły się szczęśliwie. Dzieci dowiedziały się również, jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji z obcymi osobami i jak ich uniknąć oraz gdzie szukać pomocy. Ponadto przypomniano o ważnych telefonach alarmowych wykorzystywanych w sytuacjach zagrożenia. 

Na zakończenie zajęć dzieci miały możliwość zobaczyć sprzęt, który wykorzystywany jest w codziennej służbie przez policjantów.

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe