Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Egzaminy z prawa jazdy wracają do Nysy.

  • 11.01.2018, 13:38 (aktualizacja 13.01.2018 22:24)
Egzaminy z prawa jazdy wracają do Nysy.
11 stycznia oficjalne otwarto filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nysie. Pierwsi kursanci przystąpili do wymarzonych egzaminów.

 

 

Norbert Krajczy Przewodniczący sejmiku wojewódzkiego mówił, że pomysł by uruchomić kursy w Nysie, nie jest nowy. Jednak nie było co do tego w sejmiku jednomyślności.  5 radnych było przeciwnych. Argumentowano, że nie ma potrzeby, aby organizować takie egzaminy w Nysie, skoro są w Opolu.  Jednak w naszej opinii dojazdy były uciążliwe dla wielu osób.

Rafał Wandzel, starszy aspirant Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nysie powiedział z uśmiechem, że spodziewa się, że ruch na ulicy Piłsudskiego może nieco zwolnić. Policja będzie czuwała nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Jak mówił Edward Kinder dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu trasy egzaminów nie odbywają sie wzdłuż określonych sztywno tras. Egzaminatorzy mają tu spora dowolność. Trasa powinna zawierać różnorodne warunki jazdy w tym jednokierunkowe, dwukierunkowe, skrzyżowania bez świateł itp.

Plac manewrowy został utworzony na terenie bazy PKS przy ulicy Piłsudskiego w Nysie przy  byłym biurowcu ZUP.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe