Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Nigdy nie jest za późno na naukę języka, a dorośli to pilni uczniowie mówią zgodnie nauczyciele.

  • 13.01.2018, 14:38 (aktualizacja 13.01.2018 22:47)
Nigdy nie jest za późno na naukę języka, a dorośli to pilni uczniowie mówią zgodnie nauczyciele.
Znajomość języków obcych to dzisiaj podstawa. Komunikować się chcą nie tylko młodzi, ale także dorośli. Jest to możliwe dzięki licznym kursom w tym dofinansowanym z środków unijnych. Na zajęcia jednego z takich kursów trafiła nasza kamera.

 

- Coraz większe grono osób dorosłych chce chodzić na takie zajęcia i widzę, że jest na to zapotrzebowanie coraz większe. - mówi Jarosław Waligóra nauczyciel języka angielskiego

Dzięki środkom unijnym kursy z języka angielskiego i niemieckiego na poziomie podstawowym i początkujący są bezpłatne co jest dodatkową zachęta by wyrwać sie z domu i podnieść swoje umiejętności.
- Wydaje mi się, ze język angielski to już niedługo będzie nasz narodowy język - mówi Pani Olimpia jedna z kursantek

Kursy językowe dla dorosłych okazały sie sukcesem. Jak mówią prowadzący praca z grupą to sama przyjemność i zupełnie inna specyfika niż z młodzieżą.
- Myślę, że różnica przede wszystkim polega na zachowaniu dyscypliny - mówi Aneta Kaczmarek nauczyciel języka niemieckiego. Informuje także, że dorośli są zawsze przygotowani i odrabiają sumiennie zadania domowe.

Dla Pana Jarosława nauczyciela angielskiego to kreatywna okazja by poruszyć poważniejsze tematy... po angielsku, bo dorośli mają większe doświadczenie życiowe. A dla samych kursantów to szansa by nauczyć się nieco języka, który może sie przydać w różnych sytuacjach. Motywy jakie skłaniają do nauki są związane z zajęciami poza zawodowymi.
- Jeżdżę często do Niemiec ma rodzinę w Berlinie i chciałabym samodzielnie zrobić zakupy i z kimś porozmawiać. - mówi Pani Danuta.

 Dla części uczestników to pierwszy język obcy, jednak są także takie osoby, które chciałby więcej i jest to kolejny język np. po francuskim i angielskim. Zgodnie z tym co mówią prowadzący, dorośli to pilni uczniowie, zawsze maja odrobione lekcje i są przygotowani do zajęć. Pozostaje tylko życzyć wytrwałości i wielu okazji do wykorzystania zdobytych na kursach umiejętności w praktyce.

Zajęcia odbywają się w ramach projektu pn. Poprawa kompetencji i kwalifikacji osób dorosłych z powiatu nyskiego zakresie znajomości języków obcych w ramach kształcenia ustawicznego
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe