Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Zmiana zasad przy przyjmowaniu dzieci do gminnych przedszkoli

  • 27.01.2018, 08:06 (aktualizacja 27.01.2018 08:45)
Zmiana zasad przy przyjmowaniu dzieci do gminnych przedszkoli
Rada Miejska w Nysie zmodyfikowała zasady przy przyjmowaniu dzieci do gminnych przedszkoli. Zmian dokonano na wniosek Gminnego Zarządu Oświaty.

Nowi zapis w uchwale zaproponowany przez GZO premiuje dzieciom z rodzin objętych nadzorem kuratora sądowego lub wsparciem kierowanego przez OPS asystenta rodziny 10 dodatkowymi punktami.

Dyrektor Zarządu Oświaty Adam Fujarczuk argumentował podczas sesji, że wniosek został zgłoszony przez wychowawców przedszkolnych. W uzasadnieniu czytamy, że taka pomoc należy się dzieciom i dotyczy samych przedszkolaków, a nie ich dysfunkcyjnych rodziców. Czas spędzony w przedszkolu, z posiłkami i fachową opieką to okazja żeby przebywać w dobrych warunkach. 

Liga Nyska ustami Piotra Wojtasika, zgłosiła swój sprzeciw wobec zmiany uchwały uzasadniając, że nowy zapis dyskryminuje normalne rodziny. Wniosek nie znalazł jednak poparcia w radzie, która przegłosowała nową regulację.

W świetle nowej treści uchwały wyżej punktowane będzie także zamieszkanie w pobliżu przedszkola. Dotychczas dawało to 10 punktów, od tego roku aż 30. Chodzi o uporządkowanie rejonizacji i uniknięcie sytuacji, w której rodzice z sąsiedztwa musieli wozić dziecko na drugi koniec miasta, bo ktoś ich ubiegł zgłaszając się szybciej.


Maksymalna liczba przyznawanych punktów, decydujących o pierwszeństwie w przyjęciu, wynosi w Nysie 200. Największym zainteresowaniem cieszą się  przedszkola w centrum Nysy tj.: nr 6 i 8. Na wsiach czyli w Kępnicy, Hajdukach, Goświnowicach nie ma problemu z miejscami.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe