Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

10 mln na centrum przesiadkowe, 6 mln na uzbrojenie WSSE - zobacz ile pieniędzy jest zaplanowane na inwestycje w 2018.

  • 27.01.2018, 11:34 (aktualizacja 31.01.2018 12:01)
10 mln na centrum przesiadkowe, 6 mln na uzbrojenie WSSE - zobacz ile pieniędzy jest zaplanowane na inwestycje w 2018.
Po długiej dyskusji uchwalili budżet Gminy Nysa na 2018 rok. Całość opiewa na kwotę 250 milionów złotych. Deficyt budżetowy to 109 milionów złotych.

Budżet został uchwalony podczas pierwszej sesji Rady Miejskiej w tym roku. Opozycja na władzy w tej kwestii nie zostawiła suchej nitki.

Liga Nyska po swojemu mówi, że miasto się zanadto zadłuża. 40 milionów kredytu, przy obecnym zadłużeniu w wysokości 75 milionów, to przekroczenie progu 50% zadłużenia w stosunku dochodów do wydatków. Nasze dzieci i wnuki będą spłacały ten kredyt. Alarmuje Piotr Wojtasik.

Burmistrz Kordian Kolbiarz w radzie dysponuje stabilną większością.  14 radnych zagłosowało za przyjęciem budżetu, a zaledwie 6 było przeciwnych. Nietrudno się domyślić, ze przeciw głosowała Liga Nyska Janusza Sanockiego i dwoje radnych PO.

Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz broni założeń budżetowych mówiąc, że łączna suma zobowiązań Gminy Nysa  to 75 milionów złotych. Według skarbnika to 34% w stosunku do dochodów gminy i jest to bezpieczny poziom zgodny z przepisami i zdrowym rozsądkiem. Wydatki Gminy Nysa rosną, rosną też przychody. RIO nie ma podstaw by taki budżet podważać. Burmistrz podkreśla, że 2018 jest ostatnim rokiem kiedy możemy sięgnąć do dofinansowanie zewnętrzne

– Grzechem byłoby nie skorzystać z takiej szansy – mówi  Kordian Kolbiarz.

Wśród najbardziej potrzebnych inwestycji burmistrz wymienia: remont koszarowca przy Otmuchowskiej, budowę mieszkań plus, remont śródmieścia oraz kolejny etap programu działek dla młodych, a także zbrojenie terenów na FSD.

 

 

 

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe