Wtorek, 11.12.2018, imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

9 ofert na budowę obwodnicy Niemodlina, wszystkie droższe niż oczekiwano.

  • 31.01.2018, 12:13
9 ofert na budowę obwodnicy Niemodlina, wszystkie droższe niż oczekiwano.
Jej budowa zainteresowanych jest 9 podmiotów. Najtaniej wyceniła budowę Mota Engil w konsorcjum z Himmel i Pepesch. Ich oferta to 264,162 mln zł. To aż 42 mln zł więcej niż założono w budżecie inwestora wartym 222,537 mln zł.

Oferta na drugim miejscu pod względem ceny jest warta 280,863 mln zł (Kobylarnia). Najdroższa propozycja to oferta konsorcjum na czele z firmą Banimex wyceniona na 367,659 mln zł. Wszystkie firmy zaproponowały wykonanie zadania w ciągu 36 miesięcy. 

- „Komisja przetargowa dokona weryfikacji ofert i wybierze ofertę najkorzystniejszą” – poinformował a w komunikacie opolska GDDKiA.

Obwodnica Niemodlina powstanie w ciągu drogi krajowej nr 46. Będzie drogą klasy GP o zmiennym przekroju.  Na trasie przewidziano 9 obiektów inżynierskich, w tym estakada nad rzeką Ścinawa Niemodlińska oraz stawami, most nad kanałem Wydrowickim oraz 7 wiaduktów. 
Wykonawca będzie musiał zaprojektować , a następnie wybudować drogę, która swój początek weźmie w okolicach Brzęczkowic. Od tego miejsca do węzła Niemodlin ma mieć przekrój 2+1. Na dalszym odcinku, aż do końca obwodnicy – wylotu w stronę autostrady A4 na północ od Niemodlina będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Zaplanowano także budowę dwóch węzłów drogowych: Niemodlin oraz Sosnówka.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe