Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Sprawa podwyżki cen składowania odpadów w Domaszkowicach ma trafić do sądu.

  • 5.02.2018, 13:11
Sprawa podwyżki cen składowania odpadów w Domaszkowicach ma trafić do sądu.
1 lutego weszło w życie zarządzenie burmistrza Nysy podnoszące stawki za korzystanie ze składowiska odpadów w Domaszkowicach. Gminy Korzystając ze składowiska zapowiadają odwołanie do sądu.

W kategorii odpadów nie posortowanych czyli zmieszanych stawka za składowanie wzrasta aż o 47%. Burmistrz Kolbiarz oraz prezes Ekom Jacek Chwalenia zgodnie twierdzą, że podwyżka wynika wyłącznie ze wzrostu opłaty marszałkowskiej i uzasadnionych kosztów pracowniczych.

Gminy, które korzystały dotychczas z do Maszkowic uważają że Nysa stosuje praktyki monopolistyczne. Teraz zamierzają zatrudnić kancelarię prawną, Rozważają także zgłoszenie Skargi do urzędu ochrony konkurencji i konsumenta. Domaszkowice  nie jest jedynym składowiskiem odpadów na terenie województwa jednak dla 19 gmin będących stronami porozumienia najbliższym i jak twierdzi Kordian Kolbiarz mimo podwyżek w dalszym ciągu najtańszym.

Włodarze gminy, żeby zapłacić według nowych Stawek musieliby podnieść opłaty od mieszkańców po około 2 zł, lub dopłacić z własnego budżetu, jednak w roku wyborczym takie przedsięwzięcia nie należą do najłatwiejszych. Stąd też z pewnością poziom emocji jaki towarzyszy śmieciowemu sporowi.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe