Sobota, 19.01.2019, imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Obywatelski Komitet Obrony Kolei na Opolszczyźnie z petycją w sprawie linii Nysa - Brzeg i Opole - Kluczbork.

  • 9.02.2018, 11:39 (aktualizacja 12.02.2018 21:44)
Obywatelski Komitet Obrony Kolei na Opolszczyźnie z petycją w sprawie linii Nysa - Brzeg i Opole - Kluczbork.

 

Jak mówi Damian Kapinos z Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie jest zaniepokojony tym, że wbrew zapowiedziom, z trzech wytypowanych do rewitalizacji linii kolejowych, remontowana będzie tylko linia Opole a Nysa - . Kapinos zadaje retoryczne pytania, czy mamy na Opolszczyźnie lepszą część społeczeństwa i gorszą. Ci gorsi mają mieć warunki podróżowania na modłę XIX wieku.

W zapowiedziach Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego i spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, remontów miały się doczekać trzy linie kolejowe: Opole - Nysa, Nysa - Brzeg oraz Opole - Kluczbork. Samorząd województwa na podstawie przygotowanych wyliczeń kosztów inwestycji, pozyskał na ten cel unijne dofinansowanie w wysokości 112 mln zł. Na późniejszym etapie okazało się, że odbudowa tylko linii  Opole - Nysa pochłonie 101 mln zł. Jak to możliwe, żeby doszło do takiego błędu w wyliczeniach?

- Dzisiaj średnia prędkość na tych lokalnych trasach to pomiędzy 70, a 50 km/h, ale jest dużo takich miejsc, gdzie na skutek fatalnego stanu torów pociągi muszą zwalniać do 30 km/h - dodaje Damian Kapinos.

Obywatelski Komitet Obrony Kolei na Opolszczyźnie zbiera podpisy pod petycją do PKP Polskie Linie Kolejowe w sprawie jak najszybszego remontu linii Nysa - Brzeg oraz Opole - Kluczbork.

Petycję można poprzeć pod linkiem:

www.petycje.pl/petycja/12866/modernizacja_i_rewitalizacja_linii_kolejowych_nr_293-301_opole_glowne-kluczbork_i_nr_288_nysa-brzeg.html

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ola
ola 15.02.2018, 23:35
Dobry fotomontaż to podstawa!

Pozostałe