Piątek, 22.06.2018, imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Nyski Bon wychowawczy niezgodny z konstytucją. - ogłoszenie wyroku.

  • 27.02.2018, 21:23 (aktualizacja 28.02.2018 00:08)
  • redakcja RTO
Nyski Bon wychowawczy niezgodny z konstytucją. - ogłoszenie wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny przychylił się do wszystkich zarzutów skargi jaką złożyła mieszkanka Nysy oraz rzecznik praw obywatelskich. Skarżąca mieszkanka to samotna matka wychowująca dwoje dzieci, która według regulaminu bonu należała do drugiej kategorii beneficjentów. Dla tych rodziców gmina pieniędzy nie zabezpieczyła.

Wideo z ogłoszenia wyroku i uzasadnienie ustne sędziego sprawozdawcy.

 

redakcja RTO
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (100)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Hi
Hi 12.03.2018, 16:47
A finał będzie taki, że i tak Kolbiarz wygra wybory. Uspokoją się oszołomy i dobrze.
2xHi
2xHi 12.03.2018, 17:04
I tak właśnie Pan Kolbiarz ma myśleć. Pozytywnie. Nie uginać się i nie poddawać i nic więcej nie robić, tylko to co robi i nic więcej...a już nie długo pociągnie za sobą wszystkich swoich oszołomów ze sobą, na dno.
3 x hi
3 x hi 12.03.2018, 17:54
твои слова да Богу в уши.
bon dla Zelenta i Bogdanowskiego
bon dla Zelenta i Bogdanowskiego 12.03.2018, 15:59
Niezgodny z polskim prawem bon wychowawczy Kolbiarza, to jedno, a postawa sprzedajnych radnych Zelenta i Bogdanowskiego, to co innego. To własnie oni doradzali innym, aby nawet nie składali wniosków o bon , bo i tak nie dostaną. Zadbali tylko o siebie, aby im było dobrze, inni ich nie obchodzą.
Marek B.
Marek B. 9.03.2018, 07:45
Lubię tego jegomościa...jeden z postów na FB Pana Krzysztonia...

"Jak już wcześniej wspomniałem, nie jestem przeciwnikiem programu Mieszkania Plus. Faktem jest, że oprócz chwytliwej nazwy powinien mieć on swoisty przydomek "Rządowy program za Gminne pieniądze". Uważam jednak, że to dobra inicjatywa bo ktoś musi pierwszy zakręcić tym rynkowym kołem i pobudzić włodarzy do działania.

Natomiast mam spore wątpliwości czy ten program przeznaczony jest dla miast, w których cena rynkowa używanego mieszkania jest kilkukrotnie niższa od ceny, którą trzeba zapłacić developerowi za nowe. Z opublikowanego w grudniu 2017r. raportu portalu "Bankier" wynika, że w miastach wojewódzkich różnice pomiędzy ceną mieszkania z rynku wtórnego a pierwotnego wynoszą zaledwie 10-20%. I chyba właśnie z myślą o takich miastach stworzono ten program.

Z kolei nie mam żadnych wątpliwości, iż chcąc zaspokoić potrzeby osób, których nie stać na własne mieszkanie, to wpierw należałoby zagospodarować to co się ma, a już na pewno się z tego nie wyprzedawać."
573
573 10.03.2018, 20:24
FB Krzysztoń pisze sam do siebie hihi hi
574
574 11.03.2018, 10:49
Na tym portalu wszystko jest możliwe np. jak to, że Pan Jacek ma swoich fanów, którzy go słuchają. Tydzień temu w piątek Pan Burmistrz udzielił wywiadu w radio fm m.in. że buduje mieszkania plus za 30 mln., a w sobotę Pan Jacek wywołał temat tych mieszkań do tablicy i wywołał niezłą burzę (Sanocki, Smoter, Bogdanowski, Nasiborski, Hankus, inni mieszkańcy), a wczoraj Pan Burmistrz na zaprzyjaźnionym portalu ilovenysa.pl pyta co sądzimy na temat mieszkań plus, które już zaczął niby budować. Zebrał całe 10 lajków. Mówcie co chcecie, ale Pan Jacek ma posłuch wśród myślących mieszkańców.
kukuryku
kukuryku 12.03.2018, 08:28
ha ha ha to jest hit, masz rację - Tu grab... nadajemy - uwaga - uwaga - portal zaatakowała FANKLUB KRZYSZTONIA - uprasza się internautów by założyli środki ochrony osobistej.
Ten co stał za zasłoną
Ten co stał za zasłoną 9.03.2018, 16:42
Trzeba dać im przeprowadzić przetarg. Później mogą się zadziać cuda. Troszkę trzeba jeszcze poczekać.
Uff
Uff 8.03.2018, 15:01
Ty Wyklęty nie masz do nikogo szacunku. Stąd Twoja obecność na tym portalu.
wykłęty
wykłęty 8.03.2018, 14:57
Elektorat poprze tego co obieca więcej ,do suwerena przemawia gotówka decydujący głos będą miały nieroby i patologia .Tylko kasa się liczy .Dobitnie pokazali to wyborcy PIS.I niech nikt nie ma złudzeń.
będzie heca
będzie heca 8.03.2018, 19:56
Przez wiele lat był w Nysie taki radny z Podzamcza, co to sobie zbierał żuli, dawał im winko domowej roboty, gadżety z magazynów i papierosy na krechę, i co wybory dostawał się do rady. w tym roku też będzie startował z komitetu Sanockiego .
Jack
Jack 12.03.2018, 14:24
A to już wiadomo dlaczego ta ruda menda była tyle lat radnym. Dałby sobie już spokój dziadek niech lepiej siedzi sobie w tej swojej kanciapie na Podzamczu.
CCC kup buty
CCC kup buty 9.03.2018, 22:40
TOKARKA!!! To był radny Tokarka! dawał na krechę i był IQ -75 - lokalny Forrest.
PB
PB 10.03.2018, 19:01
Tokarka przynależał już do wszystkich partii, teraz się przeniósł do Sanockiego, ten ostatni zawsze przytulał do swego łona wszystkich nieudaczników, chorych, upośledzonych.
zocha
zocha 8.03.2018, 14:31
Do cha-chax2 , gdyby nie pomyłka Sanockiego, nigdy Kolbiarz nie zostałby burmistrzem , ale tym razem elektorat ( stały ) nie poprze szkodnika i do widzenia Kolbiarz i jego drużyna ha, ha
cha-cha x 2
cha-cha x 2 8.03.2018, 18:29
Coś też Sanocki zbyt często się myli . Gościu niech dziękuję Bogu, że omamił kukiza i ten go przygarnął. Tylko że ten cud już się więcej nie powtórzy, a z akżdym rokiem elektora Sanockiego , czyli grupa 80+ nieustannie się zmniejsza.
cha- cha x 2
cha- cha x 2 8.03.2018, 11:58
Sanocki jest już skończony politycznie w tym mieście, a Smoter razem z nim. Wyzwiska pod adresem adwersarzy już wyszły z mody wraz ze sweterkami tureckimi, które do niedawna nosił Sanocki
Tom
Tom 7.03.2018, 21:12
Racja. Piotr Smoter przynajmniej jest zorientowany co na sesji się dzieje. Inni śpią.
wyklęty
wyklęty 7.03.2018, 07:19
Do -Ups ,Mściwość? A jak nazwać działanie które za pomocą pieniędzy podatników zmierza do osiągnięcia wymiernych korzyści jakim jest zamiar uzyskanie bardzo ważnego stanowiska.? .Teraz zgłaszanie wszystkich przestępstw i przekrętów to będzie mściwość.Ja to będę nazywał godne pochwały działanie obywatelskie.
Ups
Ups 6.03.2018, 20:43
Jaja? Mściwość i nic więcej tu nie ma. Pustka, niestety
wyklęty
wyklęty 6.03.2018, 19:42
Nie ma znaczenia kto czy to żelek ,czy gumiś czy inny gluś ,ważne że facet ma jaja że będąc pomysłodawcą tego bonu ,potrafił przypilnować żeby nie było kantów ,bo to nie sztuka kupić sobie głosy za pieniądze podatników i naobiecywać cuda niewidy .Potrzebni są tacy ludzie jak pan Hankus czy jemu podobni którzy patrzą władzy na ręce .Pieniądze powinni być zwrócone ,czy zrobią to sprzedajni wyborcy ,czy pokryje to pan burmistrz nie ma znaczenia .Dla mnie działali w zmowie i powinni ponieść konsekwencję .Nieznajomość prawa niczego nie tłumaczy.
Hania
Hania 6.03.2018, 19:23
Dla mnie Smoter byłby dobrym kandydatem na burmistrza. Jest sprawiedliwy
nie dla smtra
nie dla smtra 7.03.2018, 10:46
Smoter przed każdą sesją siedzi u sanockiego i słucha, co ma mówić, kogo atakować, a kogo nie. Facet nie ma żadnego własnego zdania, nawet sanocki mówił, że Piotrek tym się wyróżnia, że ma największą polską flagę w Nysie. A poza tym jest zwykłym chamem., wystarczy przeczytać jego artykuły w nowinach, chłopina po prostu obrzuca wyzwiskami przeciwników politycznych.
MrBRAINWASH
MrBRAINWASH 12.03.2018, 08:31
Pokaż mi artykuł, w którym rzekomo obrzuca kogokolwiek gównem... Kłamiesz, nic takiego nie ma miejsca. Jego najostrzejszy artykuł dotyczył przedszkola, które Kolbiarz "budował" DWA lata przynosząc gminie straty...
brat Brainwasha
brat Brainwasha 12.03.2018, 10:24
MrBrainwash - twierdzę, że Smoter jest winny chamskim zachowaniom i obrzucaniu inwektywami przeciwników politycznych, dokładnie tak jak jego szef. Przy czym nie ma znaczenia czy ci przeciwnicy są płcie żeńskiej czy męskiej.
MrBRAINWASH
MrBRAINWASH 12.03.2018, 12:49
Twierdzisz tak, ale nie masz na to żadnych dowodów. Poseł Sanocki to jedno, a radny Smoter to drugie. O ile Sanockiemu zdarzało się ostrzej zachować o tyle Smoter mocno tonuje wypowiedzi. I żeby było jasne - nie jestem ani zwolennikiem obozu Sanockiego, ani obozu Kolbiarza. Marzy mi się burmistrz fachowiec, z doświadczeniem w prowadzeniu firmy, a nie zawodowy urzędnik, który zmienia jeden urząd na drugi i dla którego największym osiągnięciem jest pompowanie publicznej kasy w niezgodne z prawem programy socjalne...
brat BR
brat BR 12.03.2018, 15:56
Mam na to dowody, każdy je ma, kto czyta Nowiny i chociaż trochę orientuje się w polityce. Smoter nie jest samodzielny w myśleniu, bo w obozie Sanockiego samodzielny jest tylko on sam. Tam jest absolutna monarchia, i nigdy nie było inaczej. A co się tyczy chamstwa, to
wyklęty
wyklęty 12.03.2018, 14:06
Do Mr .BR.Można by się zasadniczo z godzić z tym co pan piszesz ,jednak Smoter to zakamuflowana opcja Sanockiego zbyt duża zależność od mentora raczej nie sprzyjałaby samodzielnemu zarządzaniu .W naszym mieście porobiły się kliki ,i towarzystwa wzajemnej adoracji .Może już najwyższy czas przewietrzyć tą stajnię Augiasza .Tylko że Nyski elektorat oczekuje chleba i igrzysk ,i kto to zapewni to zgarnie pule.Na burmistrza pokroju Dutkiewicza raczej bym nie liczył.
konieckordka
konieckordka 7.03.2018, 20:43
heh dobre sobie, jak dla mnie nawet gównem może obrzucać przeciwników pod warunkiem że nadal będzie tak merytoryczny jak do tej pory, jeden z niewielu radnych, który ma coś do powiedzenia
Lizu
Lizu 6.03.2018, 19:08
Żelek, buhaha
Szeba
Szeba 6.03.2018, 19:19
Zazdrosny? Cały czas gadasz o Nasiborskim, a przezwisko żelek wcale do niego nie pasuje.
Mania W.
Mania W. 6.03.2018, 17:57
Nasiborski mówi o pozwie zbiorowym poszkodowanych przez politykę Kolbiarza, czyli tych, co nie dostali bonu. Myślę że chętnych nie zabraknie. Samotna matka, która ośmieliła się wystąpić przeciwko Kolbiarzowi dostała wyrównania z gminy na mocy decyzji SKO za cały okres trwania bonu, więc zyskała sporo kasy.
lol
lol 5.03.2018, 14:57
Po tym blamażu Kolbiarza czekamy na jakąś wizualizację albo inną imprezę która przesłoni te wszystkie klęski, no proszę jest na 14 lipca zaproszenie na festiwal ognia i wody , Kolbiarz to jedynka szkodnika ha, ha
sceptyk
sceptyk 5.03.2018, 07:39
Same klęski cesarza Kolbiarza w minionym tygodniu, bon , studium i teraz klęska siatkarzy, taki to Jonasz z tego Kolbiarza-nieudacznik.
1,5 mln budżetu publicznych pieniędzy wyrzucone, przy budżecie Wrześni 600 tyś.nie wszystko się da kupić i nabić kieszeń kolesiom.
Jeszcze koszty organizacji PP kobiet ok. 300 tyś Kolbiarz musi wybulić.
Podatnik
Podatnik 5.03.2018, 11:01
Jak to wybulić!? To nie nam za to płacą?! A boks? też my bulimy!?!
Szeba
Szeba 5.03.2018, 09:57
Co to jest PP kobiet?
MrBRAINWASH
MrBRAINWASH 5.03.2018, 10:29
Puchar Polski kobiet. Kolbiarz to organizuje za naszą kasę...

Rzeczywiście ten tydzień to pasmo klęsk Kolbiarza. Wydać grube miliony na Stal Nysę (bo prócz kasy z gminy jest też kasa ze spółek) i mieć wielkie NIC. Kompromitacja, tym bardziej, że to są pieniądze zwyczajnie zmarnowane.

Ale te klęski nie biorą się z niczego. To efekt beznadziejnego zarządzania miastem. Po co w Stali dwóch trenerów? Po co w Polonii Nysa tylu dyrektorów? Po co osobny menadżer hali? Nie wystarczyłoby zostawić zarządzania halą klubom sportowym? Po co tylu urzędników? Przecież mówił po wyborach w 2014, że będzie robił redukcję na maksa, a jeszcze zwiększył zatrudnienie w gminie, utworzył nowe urzędy (CIS/Inkubator)... Facet jest mistrzem w mieleniu publicznej kasy.
Szeba
Szeba 5.03.2018, 10:51
Niestety, masz absolutna rację, i to jest tragedia tego miasta. Ogromne środki idą w błoto, zatrudnienie wzrosło wszędzie, a w rezultacie tłumy niekompetentnych osób pracują w urzędzie i po spółkach. Menadżer hali z radny Zelent to kpina, szefowa CISu prywatna koleżanka Kolbiarza, inkubator Gruszka z urzędu pracy, która aktywnie prowadziła kampanię wyborczą dla Kolbiarza, długo można wyliczać.
stalowiec
stalowiec 5.03.2018, 07:24
Jak Zwardoń był tym co układał cały zarząd i zawodników to pewna była klęska Stali. Trzeba wszystko to zmienić tych przypadkowych prezesów i z 5 innych wiceprezesów, menadżerów itd. co tylko kasę Kolbiarz rozdawał , a tu lipton. DZIAŁAMY ! Nie ma lansu na siatkarzach !!!
Kibic
Kibic 4.03.2018, 20:34
Stal przegrała, szkoda
logik
logik 5.03.2018, 11:58
Ja się cieszę, mniej moich pieniędzy na to pójdzie w następnym sezonie.
Ccj
Ccj 4.03.2018, 19:49
Mamy złoto w sztafecie i tylko to się ludzie liczy!
Ss
Ss 4.03.2018, 19:12