Poniedziałek, 22.10.2018, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Wiadomości 18 marca 2018 - Czy prokuratura angażuje się politycznie w nyskie piekiełko?

  • 19.03.2018, 19:20 (aktualizacja 20.03.2018 01:59)
Wiadomości 18 marca 2018 - Czy prokuratura angażuje się politycznie w nyskie piekiełko?

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (72)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotr
Piotr 30.03.2018, 22:15
Pan Prokurator woli się bardziej zajmować sprawami politycznymi niż karnymi.....nielegalna wycinka drzew na Poligonie w Łambinowicach z działki między innymi należącej do Agencji Mienia Wojskowego kilkanaście ha- umożenie, tak samo na kilku inny prywatnych działkach, nielegalne wysypywanie odpadów na sasiednią działke- kilkaset aut- brak zainteresowania i wiele inny zgłoszeń- większość umarzana
Pozytywka
Pozytywka 28.03.2018, 12:25
Mi się ankieta podoba i głosuję pozytywnie.
Ciekawska
Ciekawska 28.03.2018, 08:27
Uwaga! Ankieta. Łapka w górę jeśli w przyszłej kadencji chcielibyśmy burmistrza nie związanego z polityką i rzecz jasna innego niż Kolbiarz, Smoter, Miller, Barska, Hankus.
Ciekawska ale głupia jesteś
Ciekawska ale głupia jesteś 31.03.2018, 11:12
Hankus powinien być dumny z Twoje posta - ha ha,
Kolbiarz - to burmistrz obecny i samorządowy dyrektorek od 20 lat
Miller - to przystawka Wierdaka i poseł na Sejm VII i VIII kadencji z Platformy Obywatelskiej
Barska - to burmistrz 2 kadencji

Jeśli stawiasz Hankusa z nimi w jednym szeregu i piszesz, że jest związany z polityką to albo sama prowadzisz jakąś politykę albo jesteś głupia po prostu jak mój but.

Ciekawska II
Ciekawska II 28.03.2018, 10:10
A z kim jest związany Hankus? On właśnie jest totalnie niezwiązany, niefinansowany i niewspierany.
jb
jb 28.03.2018, 12:27
czytaj ze zrozumieniem...i z polityką i z wyżej wymienionymi...
Lewy żelowy
Lewy żelowy 28.03.2018, 10:47
a komu nyssusa prowadzi? niezwiązany, bez żartów, udawany opór przeciw Kolbiarzowi pan od lizaków
Zakochany w żelku II
Zakochany w żelku II 28.03.2018, 16:16
Ty jesteś zakochany w tym Nasiborskim. Bez przerwy o nim gadasz i wszędzie go widzisz. No-no. Informuję Cię, że Mariusz jest w stałym związku i nie masz szans, ale zawsze możesz spróbować z kimś innym, o podobnej aparycji.
Gg
Gg 28.03.2018, 16:41
Fu, żeby był jeszcze przystojny
Ewka
Ewka 28.03.2018, 17:03
Mi tam się podoba
źródła wiedzy
źródła wiedzy 25.03.2018, 12:32
źródła - oświadczenie majątkowe PW http://bip.nysa.pl/pliki/oswiadczenia majatkowe radni 2016/osw wojtasik.pdf

rozliczenie kosztów biura poselskiego - http://orka.sejm.gov.pl/rozlicz8.nsf/lista/2016334/$File/2016ryczalt_334.pdf?OpenElement
Analiza pensji społecznika Wojtasika
Analiza pensji społecznika Wojtasika 25.03.2018, 12:27
Sanocki wydał w 2016 roku ok. 90 tyś złotych na pensje pracowników biura, a ma ich 2 szt.

1. Czesław Przystawa Pracownik 2015-11-26
2. Piotr Wojtasik Pracownik 2015-11-25
źródło - http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/posel.xsp?id=334&type=A

Kto wierzy, że Wojtasik i Przystawa (kto to jest?), biorą pensje do kieszeni i nie oddają niczego "Lidze Nyskiej" z powrotem? (Składka specjalna z politycznych stanowisk w partiach to standard). Ręka w górę.

__________
Skąd te wątpliwości?
Ano Wojtasik zarobił w 2015 - (źródło oświadczenie majątkowe)


umowa o pracę (za I-XI 2015 r.) -Redakcja „Nowiny Nyskie" - 34 214,67 zł brutto = 2050 zł netto to prawie płaca minimalna

umowa o pracę (za XI-XII 2015 r.) -Biuro Poselskie - 5167,00 zł brutto = 1866 netto miesiecznie

umowa zlecenie -PWSZ Nysa - 5988,00 zł brutto (kto go tam wcisnął? Janusz?) = 421 netto zł miesięcznie

wynagrodzenie członka zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej- 4200 zł brutto = 280 netto zł miesięcznie (kto go tam wcisnął?? Janusz???)

pełnienie obowiązków społecznych i obywatelskich -15 500,64 = 1 291 zł miesięcznie (kto? Janusz?)
_________________________________________________
RAZEM
5 900 zł netto miesięcznie
Czy Janusz pozwala Piotrowi Wojtasikowi zarabiać 6 tys netto
bez żadnej zwrotnej składki na LIGĘ NYSKĄ - hm... przecież załatwił mu wszystkie prace?
___________________________________

a w 2017 będzie "na papierze" jeszcze więcej bo pracownicy biura poselskiego bardzo podrożeli i kosztują 90 tys rocznie, zobaczymy ile przypadnie na Wojtasika.
liga nyska finansowana z publicznych pieniędzy
liga nyska finansowana z publicznych pieniędzy 25.03.2018, 12:04
"Pracę" dzięki polityce ma cała liga Nyska.
Wojtasik, Smoter, Hołota - (dziennikarze$#?*& - zasilani są z kasy gminy dietami radnych, czyli ssą publiczny cycek od lat.

Teraz Sanocki ma do wydania oprócz swojej diety poselskiej ok 180 tyś złotych rocznie na "koszty biura poleskiego"
Co robi? Zasila gazetę, wynajmując od NTSK pomieszczenie na biuro, zatrudnia Wojtasika w tym biurze i wydaje te 180 tys rocznie.- tu rozliczenie = http://orka.sejm.gov.pl/rozlicz8.nsf/lista/2016334/$File/2016ryczalt_334.pdf?OpenElement

Sanocki całe życie żyje z pieniędzy publicznych, bo te 3 tys. jakie wykazywał z "gazety" w latach ubiegłych zanim został posłem to umówmy się nie jest pensja na aspiracje Janusza.
Non compos mentis
Non compos mentis 25.03.2018, 11:30
Nie ulega wątpliwości, że Kolbiarz dopuszcza się nepotyzmu niebywałego. Już wkrótce wypłyną inne fakty i się dowiemy, m.in. ile zarabiają radni, którym Kolbiarz dał pracę. Na stronie miseiwicze.pl Nysę reprezentuje na razie tylko Chwalenia (fizjoterapeuta prezesem EKOMu), ale już wkrótce znajda się tam nasi radni. Niech Polska wie, jak Nysa stoi nepotami burmistrza.
wyborca w/w
wyborca w/w 25.03.2018, 11:46
Radni którzy wzięli te fuchy są na prawie kodeksowym i nic im nie grozi. Niestety nie są na prawie wyborczym i miejmy nadzieje, że wyborcy ich za to rozliczą.
salamandra
salamandra 25.03.2018, 11:22
To Perfik pisze te komentarze, bo on zawsze wszystkim zazdrości. Weź perfik odpuść.Startujesz gdzieś w wyborach?
sympatyczny teolog bogdanowski
sympatyczny teolog bogdanowski 25.03.2018, 11:12
Radny Bogdanowski pracuje w agencji modernizacji rolnictwa (sam z wykształcenia jest teologiem), a jego żona ma pracę w centrum mandatowym - tym samym, które miało dawać pracę ludziom z Nysy.Zanim został radnym klepał straszna biedę, bo jakieś szkolenia robił, m.in. dla Kolbiarza, a teraz on ma fajna pracę, jego żona ma pracę, Obydwoje pracują (dzięki kolbiarzowi) więc maja też bony dla dzieci z kasy gminy (dzięki kolbiarzowi) i dietę radnego.
wyborca w/w
wyborca w/w 25.03.2018, 11:50
Ten co uchował się od opaski na oczach. Teolog w AMR, no proszę jaka konsekwencja ścieżki rozwoju zawodowego.
czyj dzisiaj skalp poleci
czyj dzisiaj skalp poleci 25.03.2018, 11:11
Liga Nyska Pana Janusza S. - szuka dziury w całym, a nimi prokurator.

To jest dziwne, że Sz. P prokurator rejonowy Sebastian Biegun podejmuje się takiego śledztwa. Po tym łatka politycznego zaangażowania od prokuratora już się nie odklei nigdy. A nie daj Boże przyjdzie tu Ziobro i zetnie mu prokuratorski skalp za politykowanie, a może powinien tak zrobić?

Radni szukają roboty bo to biedni ludzie, ale Sanocki robił to samo będąc burmistrzem, nie jest to chwalebne, ale na pewno nie dla prokuratury bo niestety legalne.
Dino
Dino 24.03.2018, 21:20
Kompletna bzdura. Pan Marcin jest człowiekiem obiektywnym.
Ten co się zna
Ten co się zna 25.03.2018, 09:44
Nie można być człowiekiem obiektywnym biorąc od "obiektu KK" kilka set tysięcy złotych za organizację Zjazdu Dużych Rodzin i Dni Nysy. Ostatnie dwa artykuły mówiące o pracy w urzędzie i interpelacjach radnych stawiają ten portal po stronie Kolbiarza. Taki portal nie utrzyma się z reklam za 200 zł. Artykuły są tendencyjne aczkolwiek fachowe, ale na końcu mają jeden cel. Bronić lub wspierać szkodnika Kolbiarza.
NTTSK
NTTSK 25.03.2018, 11:13
Przecież Nyskie towarzystwo ?Społeczno-Kulturalne ma wpisane organizację imprez w statucie, to dlaczego smoter i sanocki nie organizuje dni nysy.?
komedia
komedia 25.03.2018, 11:50
Bo oni nie są z Nysy?
A to świnie!
A to świnie! 25.03.2018, 11:02
Artykuł o pracy jest tendencyjny? A co nie ma tej pracy?
SMOTER zaprzedał się Kolbiarzowi
SMOTER zaprzedał się Kolbiarzowi 25.03.2018, 10:56
SMOTER zaprzedał się KOLBIARZOWI. Bo biuro Pana OPAŁKI, gdzie pracuje radny zarabia na projektach architektonicznych realizowanych dla miasta (bez przetargów) setki tysięcy złotych. W ten sposób Smoter jest karmiony niemałymi pieniędzmi gminy.
archi
archi 25.03.2018, 11:53
Smoter pracuje u Opałki i nie ma wpływu skąd idzie robota. Jest pracownikiem najemnym. Dla Gminy pracują wszystkie biura projektowe które tylko chcą pracować lub potrafią bo to też pewien problem..
SMOTER zaprzedał się Kolbiarzowi
SMOTER zaprzedał się Kolbiarzowi 25.03.2018, 10:59
i nikt rozsądny nie wierzy, że radny SMOTER (architekt) zarabia u OPAŁKI najniższą krajową jak ma napisane w oświadczeniu majątkowym.
Bo architekci w biurze projektowym nie zarabiają najniższej krajowej tylko pomiędzy 4 - a 6 tys. To po prostu blagier i kłamczuszek.
MrBRAINWASH
MrBRAINWASH 26.03.2018, 08:12
Widzisz jak mało wiesz i produkujesz plotki. Przecież Smoter wielokrotnie podkreślał, nawet na radzie, że nie pracuje na cały etat, bo stanowisko radnego mu to uniemożliwia. Stąd niskie zarobki. Można to sprawdzić, ale oczywiście lepiej siać ploty...
Smoter = Sanocki
Smoter = Sanocki 26.03.2018, 13:38
MrBrainwash- Smoter też podkreślał, że ma największą flagę Polski w Nysie. Smoter to Sanocki i tak samo jak Sanocki jest spalony.
MrBRAINWASH
MrBRAINWASH 26.03.2018, 14:40
Nie twierdzę, że ma szanse wygrać wybory. Po prostu uważam, że jego oświadczenie majątkowe o niczym nie mówi.
Monika
Monika 26.03.2018, 14:51
Mówi bardzo wiele. Mówi, iż jest to człowiek niesamodzielny finansowo, który zrobi wszystko, aby pozostać na stołku radnego, bo ma z tego utrzymanie . Smoter ma żonę i dziecko, więc z całą pewnością żona chciałaby, aby przynosił do domu więcej pieniędzy, niż najniższa krajowa (od lat zarobki Smotera są śmieszne). Poza tym, człowiek żonaty ie powinie pozwalać na sytuację, kiedy dobrobyt jego rodziny zależy od liczby wyborców, a w przypadku Smotera (oficjalnie) tak wląśnie jest.
MonkaTuSięPuknij
MonkaTuSięPuknij 26.03.2018, 21:08
Hahaha, wystarczy że poświęci się pracy architekta i zarobi znacznie więcej niż te grosze w Radzie, na które się rzucają bezRadni, którym te pieniądze życie uratowały. Banda nieudaczników nic więcej.Koalicja hahaha, ostatnią osobą która nie szła tam dla kasy był chyba Zając reszta w życiu nic nie osiągneła
Sam się puknij
Sam się puknij 26.03.2018, 22:53
Widać ma mniejszy talent do projektowania niż do gadania o du*pp*ie Maryni za 1300 zł miesięcznie
kretes
kretes 24.03.2018, 19:30
Taka informacja dla czytelników tego portalu. Pan Marcin *** administrator, zaprzedał się Panu Kolbiarzowi i właśnie publikuje to co leży na jego fali.***** Za chwilę ten post będzie też wyrzucony dlatego zrobiony jest już scan. Panie Marcinie...niech Pan robi swoje i się nie poddaje, odwagi i siły życzę. Kolbiarz jest przegrany z kretesem.
Non compos mentis
Non compos mentis 24.03.2018, 12:06
Prokuratura zajmuje się donosami sanockiego, chociaż wiadomo, że nie ma łamania prawa. Zachowania nieetyczne nie są w kompetencji prokuratora. Swoją drogą , gdzie był prokurator jak wojewoda badał, czy sanocki, Wąsowicz i Smoter nie złamali prawa? Przecież byli radnymi, a jednocześnie stanowili zarząd gazety Nowiny Nyskie, której gmina zlecała płatne ogłoszenia, czyli otrzymywali wynagrodzenie z majątku gminnego. Czemu wtedy prokurator nie zbadał sprawy?
mało kto czyta ustawy ze zrozumieniem
mało kto czyta ustawy ze zrozumieniem 24.03.2018, 10:04
Zatrudniając radnych ryzykuje się szybka utratę lojalności - bo radny jest z mocy prawa nie-zwalnialny z pracy i to akurat ma sens.
Znacznie bezpieczniej jest zatrudnić członka rodziny... tego można zwolnić od razu.

kto nie czytał polecam:
Art. 25. Immunitet radnego oraz diety
Dz.U.2017.0.1875 t.j. - Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym
1. W związku z wykonywaniem mandatu radny korzysta z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych.
2. Rozwiązanie z radnym stosunku pracy wymaga uprzedniej zgody rady gminy, której jest członkiem. Rada gminy odmówi zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, jeżeli podstawą rozwiązania tego stosunku są zdarzenia związane z wykonywaniem przez radnego mandatu.
Lubię Piotra
Lubię Piotra 24.03.2018, 09:49
Smoter jest teraz atakowany bo wszyscy wiedzą, że jest dla nich zagrożeniem. Ten radny rozmawia z ludźmi. A to rzadkość, większość ożywia się przed wyborami
du**pa
du**pa 25.03.2018, 10:52
Smoter nie jest niezależnym człowiekiem tylko cieniem / (przedłużeniem) PSYCHOPATY - SOCJOPATYCZNEGO - JANUSZA SANOCKIEGO - Kolbiarz nie jest mesjaszem, ale więcej psycholi w samorządzie pokroju Sanockiego nam nie trzeba.
Ja też lubię cudaków
Ja też lubię cudaków 24.03.2018, 10:05
Smoter jest oszołomem, dlatego śmieszni jest o nim pisać skarbeńku.
Lubię czytać bzdury
Lubię czytać bzdury 24.03.2018, 09:53
ha ha ha UWAGA LUDY - GROŹNY SMOTER NACHODZI
ciuciu dla ludzi
ciuciu dla ludzi 24.03.2018, 09:38
Wygra nie lepszy, tylko ten, co go mieszkańcy uznają za najmniej szkodliwego. tak właśnie wyglądają wybory w Nysie. Kolbiarz wygrał, bo Barska sprzedała rynek za bezcen kolesiowi z platformy, a sanocki jest spalony w mieście. Poza tym Kolbiarz obiecał ludziom ciuciu, no to wygrał.
Sara
Sara 23.03.2018, 20:34
Wygra lepszy
mm
mm 23.03.2018, 17:29
wygra ten kandydat który będzie miał lepszy program
MrBRAINWASH
MrBRAINWASH 26.03.2018, 08:21
A jaki program miał Kolbiarz? W ogóle nie miał, a wygrał. Wystarczy zrobić kilka bilbordów, obiecać cuda na kiju motłochowi, ładnie się uśmiechać do zdjęć, nauczyć się na pamięć kilku frazesów, spisać na kartce błędy rywali (co jest proste, bo w Nysie każdy polityk ma sporo za uszami) - wyciągnąć te błędy w czasie kampanii i gotowe. Jakbym miał 100 tysięcy na kampanię to sam bym wystartował i tym prostym sposobem ograł tych wszystkich januszy lokalnej polityki.

BTW. w Nysie nie ma na kogo głosować. Głosuje się zawsze przeciwko komuś. Tak wygrał Kolbiarz. Negatywnym elektoratem, który był skupiony na odsunięciu od władzy Barskiej. Sama Barska rządziłaby dalej, ale miała słabych doradców (podobnie jak Kolbiarz teraz). Wydzierżawienie rynku na 99 lat to był gwóźdź do trumny. Ona tego nie rozumiała, jej doradcy też. Dlatego już jest historią.
Lubię czytać bzdury
Lubię czytać bzdury 24.03.2018, 09:55
Nieprawda! Bo wygra GIENEK Marciniak
Ewa
Ewa 23.03.2018, 17:13
Dla mnie lepszym będzie Miller
wyklęty
wyklęty 30.03.2018, 09:47
A czy to jest polskie nazwisko ,psipadek !
Lubię czytać bzdury
Lubię czytać bzdury 24.03.2018, 09:54
Ewa z Nysanką, jesteście dwugłowa hydrą czy syjamskimi braćmi?
Nysanka
Nysanka 23.03.2018, 17:02
Dalej będę twierdzić, że Smoter będzie dobrym kandydatem na burmistrza.
Mars
Mars 24.03.2018, 10:00
Na Marsie?

Pozostałe